Jump to content
Dogomania

8-go dnia Bóg stworzył Bearded Collie o imieniu Panda :)


DorkaWD

Recommended Posts

  • Replies 559
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej, hej...
Dziś od rana kiepskie wieści :shake: Nasz zaprzyjaźniony Bernańczyk - Borysek w poniedziałek będzie miał operację :placz: Dysplazja stawów, bardzo zaawansowana :-(
Bardzo polubiłam tego psiaka,chodzimy razem na zajęcia do Pastela, na wspólne leśne spacerki. Ludzie też bardzo sympatyczni...
Właściciele Boryska zaglądali często do swojego weta a ten im wmawiał, że wszystko jest O.K. "Ospałość" - brak biegania,skakania typowego dla szczenięcego wieku u Boryska tłumaczył takim temperamentem :angryy: A dysplazja się rozwijała w najlepsze. Szlak mnie trafił jak się dowiedziałam jaką dietę ten pseudowet zalecił - same gotowane kości z mięsem!!! :angryy: Litości... Na szczęście za moją namową zmielili weta, tylko już troszkę zbyt późno :placz:

A u nas zaczynają się "przyjemności" posiadania suczki - CIECZKA! Nie znoszę cieczek :angryy: Jeszcze nie ma krwawienia, ale zachowanie Pandy i to w jaki sposób interesują się nią kawalerowie jest jednoznaczne :roll: Pocieszające jest to, że ona tylko dwie cieczki będzie mieć a potem ciachu, ciachu :diabloti: Jedna baba ze zmianami nastrojów mi w domu wystarczy (czyli ja) ;)

Aaaa... podoba nam się zabawa w kształtowanie :multi:
Więc jednak jest jakiś pozytyw :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']
A dlaczego dopiero po drugiej cieczce? Podobno juz po pierwszej mozna.[/quote]
Można, ale jeśli się nie śpieszy (np. sterylka aborcyjna) to lepiej zaczekać, dać czas organizmowi rozwinąć się w pełni. Berdoły późno dojrzewają fizycznie i psychicznie. Hormony przydadzą się teraz.

Nie wiem czy te dane są potwierdzone, ale po następnych cieczkach zmniejsza się ryzyko wystąpienia nietrzymania moczu po sterylce i innych "przyjemności"

Pandzisz nie będzie sterylizowany bo nie potrafię/ nie chce mi się jej pilnować. Miałam już suczkę - wiem jak to jest i że trzeba mieć oczy naokoło głowy ;) Moja wcześniejsza miała nowotwory i przypadłości kobiece, oraz częste ciąże urojone. Więc teraz boję się, wolę na zimne dmuchać i wysterylizować by uniknąć podobnych problemów zdrowotnych.


edit:
Mam gdzieś fotki Boryska... Muszę poszukać po dysku ;-)

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście Panda :oops: Dzięki za uwagę, ja to bym pewnie tego przez rok nie zauważyła :roll:
Imię faktycznie od misia pandy, nie myje wybraliśmy tylko dziewczynka która przychodziła oglądać szczeniaczki do naszej Krysi - hodowcy. Nie mieliśmy pomysłu na imię więc skorzystaliśmy z gotowca ;) Hodowlane imię - [B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#9c0000]"Make Me [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#9c0000][B] Smile" [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]nie nadawało się do codziennego użytku.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]ja to bym pewnie tego przez rok nie zauważyła :roll:
[/QUOTE]

Też tego nie zauważyłam.

Darianna, Ty to spostrzegawcza jesteś :thumbs:

[QUOTE]Hodowlane imię - [B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#9c0000]"Make Me [/COLOR][/SIZE][/FONT][/B][FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#9c0000][B]Smile" [/B][/COLOR][/SIZE][/FONT]nie nadawało się do codziennego użytku. [/QUOTE]

Fajne to imię, chociaż faktycznie mało praktyczne na codzień ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...