Jump to content
Dogomania

8-go dnia Bóg stworzył Bearded Collie o imieniu Panda :)


DorkaWD

Recommended Posts

  • Replies 559
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Też popieram sterlizację;)
Wysterlizowałam moją sunię (shih tzu) i nie żałuję :lol: po kilku dniach musiałam młodą pilnować żeby nie szalała ze względu na szwy:roll: teraz ( kilka miesięcy po) już nie ma śladu:lol:
Choć zawsze jest jakieś ryzyko:roll:

Panda jest przeurocza:loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

O sterylizacji napisano juz tony artykułów...nie będę rozwijac wątku ,bo i za długi i nie ten dział.
Jednak jeżeli ktoś nabywa sukę to z wszelkimi klopotami z tym związanymi.

żaden wet usypiając psa sam nie wiem co się wydarzy w czasie i po operacji .Nie mozna statystycznie wsadzac wszystkie suki do jednego worka...
Jednego czlowieka oblezą w lesie dziesiątki kleszczy i nic...a drugiego tylko ugryzie jeden i bolerioza za kilka miesięcy...

Dlatego sterylka to temat rzeka,jeżeli pies zdrowy ,jeżeli ma odpowiedzialnych opiekunów nie ma sensu go wycinać....Inaczej ja powinnam sie tez wyciąc ponieważ w mojej rodzinie kazda kobieta umiera na raka jajnika...a więc profilaktycznie majac juz dwójkę dzieci ...do tego jestem poza kolejnościa brana na badania na ktore czeka sie kilka miesiecy...więc dlaczego ...tego mi żaden lekarz nie zaproponuje....dlaczego jak sama zapytałam ...popukal sie w czoło...i powiedział ..Pani Ewo...jakby to mialo jakis sens ...robilibyśmy to rutynowo...nie ma takiej możliwości ,aby każdy żywy organizm funkcjonował normalnie bez jakiegos narządu...jego brak kiedys sie skumuluje na innej chorobie ...

Bardziej powinny być sterylizowane suki na wioskach...tam dopiero się dzieje jak któraś ma cieczkę...

Link to comment
Share on other sites

Dorka jeśli zdecydujesz się na karmienie naturalne, to bardzo ważne jest jej zbilansowanie.Latwo jest o przebiałczenie. I pomijając że wychodzi być może drożej ( zależnie jakie mięso dajesz) to trzeba pamiętać ze jest to pies któremu rośnie futro. nie dasz tego co trzeba , futro byle jakie. napewno wtedy musisz dawać olej z wiesiołka na zmianę z ogórecznika, NKT, biotyne. Ja osobiście uważam że najlepsza jest dobrze zbilansowana karma. Ja nie wiem co to jest łupież u psów. Moje też mają wrażliwe żołądki, raz w tygodniu dostają gotowane, i z kurczaka tolerują jedynie pierś. po innych fragmentach biegunka. Tak że nawet już nie próbuję. Jeśli chodzi o uszy, to moim zajmuje góra pół godziny ich wsunięcie. Do michy z suchą karmą wkładam na spód łyżkę hilsa z puszki, Zostawiam na chwilę żeby karma przeszła zapachem i wsuwają.Często też dosmaczam Omeganem, co dodatkowo działa na futro.

Link to comment
Share on other sites

No i to bilansowanie i dodawanie witamin mnie przerasta :roll: Suche jest łatwiejsze w obsłudze i nawet od jutro wracamy do suchego, bo okazało się że jedziemy na weekend a tam jak zabrać gotowane?
[B]Jolu,[/B] plus tej sytuacji jest taki, że przynajmniej wiem, że Pandzisz potrafi miskę jedzenia w sobie pomieścić i dowiedziałam się, że aż taką anorektyczką za jaką ją miałam nie jest ;)
Gotowane było z siemiem lnianym, do tego Gammolen Pandzisz dostaje (ale to jest przereklamowany preparat :mad:)

Hmmm... a gdyby tak gotować Pandziszy rosołki na indyku z dodatkiem siemienia lnianego i tym polewać suche? :razz:

Link to comment
Share on other sites

[B]Dorka [/B]masz cudnie samodzielne dziecko :loveu:... przy randce naszych maluchów może być problem - Smok wcale nie jest miłym i dobrze wychowanym dzieckiem, że przeszkadzanie w zabawie potrafić dać po łbie :mad:...

Jak nic nie masz do pudli to się uzupełniamy - ja mam do nich bardzo dużo, ale i tak je kocham :evil_lol:...

Co do sterylki to ty sama wiesz najlepiej co powinnaś zrobić ;). Ja młodą wycinałam jak miała jakieś 10 miesięcy i mimo drobnych problemów [Birma potrafi mieć "cieczki" - psy za nią biegają, ale nic po za tym... tylko mi psa wkurzają. Dobrze, że z czasem pojawiają się co raz rzadziej i są co raz słabsze] uważam, że dobrze zrobiłam. Młoda wystarczająco dużo wycierpiała w czasie 1 ciąży [urodziła w wieku 8 miesięcy, na parę dni przed trafieniem do mnie :angryy:], żeby ryzykować u niej kolejne :shake:. Za to przy sterylce trafiłam na najlepszego weterynarza świata, który leczy młodą do dzisiaj. Uczciwie mnie uprzedzał o wszystkich możliwych komplikacjach związanych z operacją [łącznie z niewybudzeniem się psa z narkozy] i za to go uwielbiam :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Noooo... już lepiej:lol: Ale na wszelki wypadek to mnie podtrzymujcie na duchu do tego 8 sierpnia, bo jeszcze wykradnę psa w narkozie z lecznicy :evil_lol:
Pandzisz nieświadomy tego co go czeka i podziwia swoją nową różową (:oops:) spineczkę w kałużanym odbiciu :cool3:
[IMG]http://images41.fotosik.pl/166/abf5b58652ba4ba6.jpg[/IMG]

[IMG]http://images39.fotosik.pl/167/03c51ec820090412.jpg[/IMG]

[IMG]http://images49.fotosik.pl/170/5e7697ef91521b0b.jpg[/IMG]

[IMG]http://images44.fotosik.pl/171/28fd3c035f989956.jpg[/IMG]
To są nasi sąsiedzi... Mały Tofik co miał być Yorkiem :roll: (dobra nauczka dla kupujących bezpapierowe "jorki" na allegro!) oraz Sonia :loveu: Mieli z nami iść na spacer, ale komary wystraszyły ich właścicielkę :roll: W rezultacie przesiedziały kolejny dzień podziwiając świat zza "kotarki"
[IMG]http://lh6.ggpht.com/_mp02DGYuea4/Sm1mPtfG1QI/AAAAAAAABQI/rUA8eyIs_sA/sl4.jpg[/IMG]

Obgadałam sąsiadów :diabloti: To teraz mogę zabrać się za czesanie mojego burka :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aina155']Po gotowanym lupiez? Moja nigdy nie miala, a czasem rzez dobrych kilka dni go wcina.

I co? Beda zdjecia jeszcze raz?[/quote]

Właśnie ...gdzie te fotki:mad::mad:

A po gotowanym ,to łupież się nie robi...
Mamba miała łupież jak wzięłam ją ze schronu.....teraz śladu nie ma ...a tylko surowo-gotowane dostaje jedzonko,więc ten rodzaj karmienia pomógł....
Nie wiem ,ale łupież to chyba przesuszona skóra z jakiegoś powodu...tak myślę..nigdy nie miałam doczynienia z tym rodzajem choroby skóry.

Link to comment
Share on other sites

Fakt... zeszło :multi: To jest taki rodzaj "łupieżu" jak ciemieniuszka u dzieci (tak samo się to czyści ;))
[B]Jolu[/B], masz jakieś podejrzenie co to mogło być? Przypuszczam, że za jakiś czas wróci :roll:

edit: podmieniłam fotki na 31 stronie ;-)
Aaaa...popełniłam następny bazarek w imieniu ProAnimalsów --> [URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/piekne-rekodzielo-na-ratunek-psiakom-z-olkusza-do-20-08-2009-a-142993/#post12695504[/URL]
***ZAPRASZAM*** Do podnoszenia znowu zaganiam :P

Link to comment
Share on other sites

Już lepiej nie podejrzewaj że wróci.. Reakcja skóry na jakiś brak w organiżmie moze tak wyglądać. skóra robi się sucha i się sypie. A może żle spłukana odżywka lub preparat do rozczesywania kudłów. czasem nadmiar kosmetyków też się sypie. Widziałam na zdjęciach moczącą się w wodzie Pandzie. Może akurat woda nie posłużyła, Jak zeszło i skóra nie podrażniona to nie jest żle.:lol:

Link to comment
Share on other sites

[B]mimi_91[/B], Twój maluszek już prawie na świecie (bo chyba od Beautki bierzesz?).Jak przygotowania? Masz już wyprawkę? Wybrałaś już płeć, czy jest Ci to obojętne, lub czekasz który maluch Cię urzeknie?
Mnie też się chce szczeniaka do kompletu do Pandzi (następny będzie facet :loveu:), ale to dopiero (o ile!) za rok, lub nawet dwa :roll: Chyba, że... pojawi się jakaś psiak do oddania ;)

[B]Jolu[/B], tak, Pandzisz cały tydzień moczył się w jeziorze i wałęsał po polach :oops: Nie czesałam podczas wyjazdu, bo była wiecznie mokra, no i jakoś zapadło mi w pamięci, że Beardeda tylko raz w tygodniu czesać można (:angryy:). W rezultacie Pandzisz sam przerobił się na Komondora (prawie). Tydzień czesania a nawet więcej było... Tzn rozczesywania, a i tak poległam przy większych wyzwaniach i użyłam nożyczek w miejscach niewidocznych, na brzuchu (i tak do sterylki będzie tam golona).
Pandzisz jednak ma kilka takich trudnych miejsc - za uszami i na łokciach w przednich łapach ma takie tłustawe miejsca w których włos się wiecznie kołtuni :shake:
Skóra w tych miejscach z łupieżem była zaczerwieniona.

Link to comment
Share on other sites

Włosy na łokciach i za uszami zwykle są problematczne. Ale jak najbardziej do zrobienia bez konieczności używania nozyczek . Czy do rozczesywania używasz jakiś dobrodziejstw? A może jak sucz mokra była to się zaparzyła i stąd ten łupież. jeśli jest zaczerwieniona skóra posyp zasypką alantan. To złagodzi podrażnienie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DorkaWD'][B]mimi_91[/B], Twój maluszek już prawie na świecie (bo chyba od Beautki bierzesz?).Jak przygotowania? Masz już wyprawkę? Wybrałaś już płeć, czy jest Ci to obojętne, lub czekasz który maluch Cię urzeknie?
Mnie też się chce szczeniaka do kompletu do Pandzi (następny będzie facet :loveu:), ale to dopiero (o ile!) za rok, lub nawet dwa :roll: Chyba, że... pojawi się jakaś psiak do oddania ;)
[/quote]

Tak biorę od Beautki:loveu: i stresuję się tak jak to bym ja miała rodzić:evil_lol: tyle już na maluszka czekam;)
co do płuci szczeniaczka to jeszcze nie wiem, w sumie mi to obojętne, ale zawsze miałam suczki i teraz strasznie korci mnie samczyk;):evil_lol:
wyprawkę już powoli kompletuję :cool3: z tym, że większość takich początkowych akcesoriów + kosmetyki do pielęgnacji to mam ( mam w domu shih tzulę włochatą i to są jej kosmetyki)
teraz muszę tylko w MP zainwestować:roll:;)

gdzieś właśnie słyszałam, że Bearded Collie są jak chipsy sięgniesz po jednego a już chcesz kolejnego:lol::evil_lol: więc nie ma przeszkód aby wziąć kolejnego pluszaczka :evil_lol:tym bardziej, że Panda na pewno będzie szczęśliwa jak będzie miała czworonożnego towarzysza do zabaw przez cały dzień:lol:

mam nadzieję, że szybko uporacie się z tym problemem skórnym u Pandy;)

ps. jaki wzięłaś rozmiar pierwszej obróżki dla Pandy?? Bo ja nie wiem jaki kupić żeby nie był ani za duży ani za mały dla 2 miesięcznego szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...