Jump to content
Dogomania

PSEUDOHODOWLE-czyli nie kupuj "psa w worku"


Lilith20

Recommended Posts

Witam wszystkie kompetentne osoby aktywnie działające w tym dziale, który poświęcony jest pseudohodowlom.

Mam ogromną prośbę. Piszę obecnie pracę zaliczeniową z dogoterapii na temat dowolny, gdzie wybrałam właśnie jeden chyba z nefralgicznych problemów dotykających wszystkich miłośników czworonogów ( tych z prawdziwego zdarzenia).

W związku z powyższym byłabym niesamowicie wdzięczna za dostarczenie jak największej ilości aktualnych informacji dotyczących pseudohodowli i akcji rasowy=rodowodowy. W internecie jest dużo stron na ten temat, z których obecnie korzystam, ale przydałyby się jakieś wiadomości ogólne, zebrane w jednym miejscu, zachaczające nawet i o własne doświadczenia. Później myślę, że przydałoby się to i tym którzy wejdą tu i będą chcieli sami poszerzyć swoją wiedze na ten temat.

Największy problem mam z usystematyzowaniem zagadnień dotyczących pseudohodowli osób zrzeszonych w ZK, jakie konsekwencje ponosi osoba zrzeszona w ZK, prowadząca pseudohodowle, jakie prawa i obowiązki przysługują hodowcy zrzeszonemu w ZK, czym prawnie różnią się suka i pies hodowlany od tych niehodowlanych.
W dziale o pseudohodowlach czytałam też o walkach z pseudohowcami przy pomocy US, jak można więc(na jakich prawach) i czy jest to mozliwe "zlikwidować" pseudohodowlę dzięki US.
No i bardzo interesuje mnie cała akcja rasowy=rodowodowy, kto byl inicjatorem, od kiedy jest prowadzona i w jakim zakresie dziala.
Temat rzeka, na dobrą sprawę wszystko tu jest w równym stopniu ważne i napisanie pracy ( w formie w jakiej chcę ją napisać) nie będzie łatwe.

Mam też pytanie, czy można umieszczać zdjęcia z akcji likwidowania takich pseudohodowli.

To chyba wszystko co o tak wczesnej porze przychodzi mi na mysl. pozdrawiam cieplutko z wiosennych gór życząc spokojnych zdrowych świąt Wielkiej nocy dla wszystkich dogomaniakow i wszystkich czworonogów;)

Link to comment
Share on other sites

Patrzcie kochani, piękne porównanie jak traktują swoje psy
PSEUDO HODOWLE

[url=http://www.youtube.com/watch?v=aYEn-xGkHKA&feature=related]YouTube - dalmatian puppies- Cinder & Domino's dalmatian puppies-clip 4[/url]

a jak prawdziwi hodowcy!
[url=http://www.youtube.com/watch?v=jnIsdw77OZk&feature=related]YouTube - Dalmation Puppies Eleven of Them[/url]

Ktoś zdziwiony?

Na pierwszym filmiku, jak zapewne zauważyliście, suka nie podobna do dalmatyńczyka( podobna tylko z tym,z ę ma jakieś kropki :-o ), chyda, brudna, trzymana NA ŁAŃCUCHU!

na drugim, czyściutkie zadbane szczeniaczki.;)

I teraz podejmijcie decyzję sami, chcecie dać 100zł za psa z bazaru, NAKRĘCAĆ BIZNES pseudo hodowcy, tego wyzyskiwacza, czy kupić psa ze sprawdzonego źródła i wspierać tych ludzi, dla których hodowla to pasja a nie interes!

Link to comment
Share on other sites

do ludzi tak ciezko dotrzec. ostatnio znajomi kupowali psa tlumaczylam im godzinami ale za kazdym razem stwierdzali " ale nam jest nie potrzebny piesek z papierami, wystarczy taki o bez" :shake: i tak mysli wiekszosc. wszystko przez te durne stereotypy, ze pies rodowodowy to pies dla snobow:/ chyba powinni zobaczyc takie pseudohodowle moze wtedy by sie zastanowili czy kupowac z papierami czy bez.

Link to comment
Share on other sites

czytam te ogłoszenia i nie wiem czy się śmiać czy płakać. pokrycie suki kundlem koszt 200zł a treść ogłoszenia--> **** piesek stalowo-złoty po rodzicach z rodowodem oczekuje na partnerki.Pies jest spokojny, przyjacielski i rodzinny, jest zdrowy, o wzorcowej urodzie.Sprawdził się już jako ojciec wydając na świat piękne szczenięta, piesek kryje również trudne suczki. jakie to są trudne suczki? :cool1:

Link to comment
Share on other sites

ja się raczej pytam jak ona jako "ojciec" miał "wydać na świat piękne szczenięta" ???:lying::confused:

Nie no, z tego to się śmiać.

A ludziom powiedz, że jak są tak cudowni i nie snobistyczni to niech ruszą dupę i idą do schroniska po psa w typie. Przecież tam jest ich od groma.

A jaka rasa ich interesuje? są boksery w potrzebie, asty, dobremany, dalmatyńczyki, rottweilery , cocker spaniele i kur*** co im się wyśni!:angryy:

Z pozdrowieniami
Pati ;)

Link to comment
Share on other sites

Pati czasami to już mi rece opadają. Napisałam w końcu swoją pracę o pseudohodowlach siedziałam nad nią tyle ze hoho, ale mimo że wiedze jako taką zdobyłam bo trochę trzeba było poczytać, to i tak tłumaczenie komuś żeby zamiast płacić 1000 za kundla poszedł i wziął takiego samego ze schroniska to jak mówienie do słupa a słup jak ekhm no wiesz :eviltong:

I próbuje wytlumaczyc ze tu na dogomanii sa psy w typie rasy, za ktore nie zaplaci sie setki złotych, a nie dosc ze ratuje sie im zycie, daje dom, to jeszcze czesto gesto sa to psy po dt sprawdzone i przynajmniej wiadomo jaką taki ma psychikę i czego się po nim spodziewać, a nie jak w przypadku tych z pseudo, kupią słodkiego labka a labek im dom rozniesie bo ma problemy behawioralne:/

Tak na marginesie, pisząc pracę przegladalam allegro natknelam sie na kilka pseudo, z niektorych ogloszen to myslalam ze pekne ze smiechu, a patrzac na zdjecia maluchów ktore maja niby byc rasowe to idzie sie zalamac, bo nie tylko one ale i ich rodzice i dziadkowie kolo rasowego nawet nie lezeli:shake:

Link to comment
Share on other sites

Lilith dokładnie. Ja kiedyś miałam tak,z ę przeglądałam alegratkę i bluzgałam an tych ludzi...ale już szkoda mi nerw.
Tam ( jeśli chodzi o "boksery" ) jest tak: bokser bardziej podobny do rasy, kosztuje nawet 500zł, a te mniej to i po 100lecą.

Ale naprawdę, żal mi tych po 100zł...raz, ze to właśnie obok boksera nawet biedactwo nie leżało, to w dodatku suka i małe trzymane w obskurnych warunkach, brudne, zapchlone i wychudzone :-(

Okropność.

I powiem tyle - nie wirze w to, ze Ci co kupują od nich te psy nie widzą co Ci idioci i robią.
Widza, tylko są takimi wielkimi "miłośnikami" rasy i tak nienawidzą snobizmu, że kupują.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

wiecie co aż żal. oglądam te ogłoszenia i w wielu przypadkach łamany jest regulamin ZKwP bo:
1. albo rodzice mają rodowody a szczeniaki juz nie, co jest zlamaniem regulaminu
2.albo ojciec z rodowodem matka bez co tez jest zlamaniem regulaminu

wiec kurcze szkoda ze ZK nie ma pojecia ze niektorzy ich czlonkowie tak kantuja zeby miec na lewo kase

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Lilith20']wiecie co aż żal. oglądam te ogłoszenia i w wielu przypadkach łamany jest regulamin ZKwP bo:
1. albo rodzice mają rodowody a szczeniaki juz nie, co jest zlamaniem regulaminu
2.albo ojciec z rodowodem matka bez co tez jest zlamaniem regulaminu

wiec kurcze szkoda ze ZK nie ma pojecia ze niektorzy ich czlonkowie tak kantuja zeby miec na lewo kase[/quote]

Wiesz, prawda jets gorsza.
ZK czasem nawet macza palce w przekrętach, które robią HODOWCY! zarejestrowani itd.!:-o
Przecież sa takie akcje, ze hodowla oferuje pieski z rodowodami lub bez. I co to znaczy?
Ano...generalnie mają psy rodowodowe, ale jak ktoś chce, to łamiąc regulamin ZK pokrywają sukę po raz drugi. :angryy:

Albo co sie naczytałam jakt to przekręcane sa dane podczas przeglądów miotu...istana paranoja. Dlatego tak wielu ludzi doąży do "zmiany kady" w ZK, na "nowszy model", który póki co, układów nie ma. :p

Link to comment
Share on other sites

No ja się ostatnio zbulwersowalam, bo znajomy ma hodowle psow, pomine jakich, ale jest to hodowla zarejestrowana w ZK psow u niego jest masa i biegaja sobie zwykle luzem. I tak ostatnio opowiadam mu o pseudohodowcach i o tym ze psy bez rodowodu nie sa rasowe ( byl wielce zdziwiony) a on mi opowiada z duma ze jak przez przypadek jakis pies pokryje u niego suke, a nie bylo to zaplanowane to wtedy psow nie daje do przegladu i sprzedaje je taniej. Hodoffca:/

Link to comment
Share on other sites

Tez znam pare takich przypadkow, no i najgorsze jest to ze nie mozna z tym nic zrobic. I juz w tym momecnie to mnie szlak po prostu trafia. Czlowiek rozglasz gdzie sie da o psach z pseudo, a tu trafia na taki "kwiatuszek" :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

[quote name='Lilith20']tak, albo ogloszenie z alegratki o labradorach, ktore pochodza z domowej hodowli rodowodow nie maja, ale i tu uwaga : HODOWLA JEST ZAREJESTROWANA. tylko ciekawe gdzie? ręce opadają:/[/QUOTE]
w odpowiedzi na #11post powiem ze legalność hodowli jako chowu zwierząt rozmnażających się i przynoszących dochody, oraz legalizacja hodowli w zkwp czy gdzie indziej to dwie oddzielne rzeczy. to pierwsze, to legalizacja potencjalnych dochodów m.innymi w u.skarbowym oraz u.miasta i gminy. gdzie w moim przypadku zatwierdzona jest przydatność pomieszczeń do tego celu oraz kosztuje mnie to jakiś roczny haracz od każdej jednej posiadanej suki i reproduktora. no i u.s oddzielnie ponieważ posiadanie rodowodowych psów wiąże się z ich dużą wartością i możliwościami uzyskania dużego dochodu nie zależnie od tego czy on jest czy nie.. analogicznie jak w rolnictwie.koń,świnia czy krowa poddane są tak samo rejestracji. dobrze jeśli świnia ma kolczyk i koń znamię ale papiery mają prawie wszystkie, rasowe czy nie. jak nie tylko przysłowiowe cielęta,są skatalogowane.co do legalności w zkwp to legalizujemy hodowle jako żwierzęta używane do tego celu. właściwie każdy wie że hodować pieski możemy na podwurzu, w pokoju czy na księżycu, dopuki dopełniamy formalności to wsio jest ok. obie formy są legalne i obie się nie wykluczają. jednak ideałem byłoby dokonanie obydwu tych legalizacji. ideałem ponieważ mały procent tych hodowli piesków w zkwp sprostało by wymogom tej drugiej formy legalizacji. dziurą prawną jest tylko fakt że w polsce nie wymaga się katalogowania każdego urodzonego w niewoli psa czy kota. to rozwiązuje problem pseudohodowli na tyle by ukrucić proceder produkcji tanich niechcianych ale marketingowych piesków. ale moim zdaniem tu idzie bardziej o ideę a nie o marketing. bo koszta utrzymania w pseudo i legal jest taki sam. różnica jest tylko w nakładach dotyczących finansów i prestiżu. rozumieć to trzeba jak metrykli,tatuaże i wystawy oraz ich koszt. zrdowie i utrzymanie samo kosztuje tyle samo. zależnie od tego jak się dba.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...