Jump to content
Dogomania

ZAKOŃCZONY ROZLICZONY Bazarek PTASI odcinek 3 sezon 2 do 30XI2019 20:00


TZmestudio

Recommended Posts

1 godzinę temu, dog193 napisał:

Mam jeszcze pytanie jak z trwałością takiego tłuszczu, czy nie jełczeje, czy trzeba wymieniać? Nie chcę ptaszkom zaszkodzić :) choć chyba póki co jeszcze za ciepło jest, bo się nie pokazują ;)

Łój wołowy nie jełczeje w taki tradycyjny sposób. W warunkach zimowych jest bezobsługowy. Najgorsza pogoda to taka utrzymująca się wilgoć, a deszcz wiatr do puszki i tam stoi. Puszkę należy powiesić z minimalnym spadkiem ku dołowi. Ja wkładam wystający kijek pod sznurki co powoduje że puszka lekko się pochyla.

Jeśli chodzi o domki i inne wyroby to woda nie powinna być na spodzie, czyli nie stawiamy do miseczek, nakrętek itp, chyba że odwrotna stroną. 

trwałość gwarantuję na całą zimę. Jeśli z puszki zcieka tłuszcz to znaczy, że już jest lato i trzeba puszki zabrać :-) Tłuszcz topi się w temperaturze powyżej 22stC (wieczorem sprawdzę dokładnie temperaturę)

Wieszanie moich wyrobów, szczególnie puszkowych wygląda zawsze tak samo. Najpierw ich nie ma, potem czasem się pojawiają, a potem jest już czarno i się biją. Sprawdzaj tylko raz na jakiś czas czy są ślady dziobania w środku. I spróbuj z kijkiem pod sznurkiem. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, dog193 napisał:

Dzięki za odpowiedź :) Te foremkowe owinęłam siatką po cebuli i powiesiłam na sznurku. Puszka czeka na instalację ;)

Siatka po cebuli jest ok. Przechowywanie nawet przez pół roku, to wsadzić otwarte do lodówki. Niczym nie zawijać. Gwarantuję działa. (bez lodówki też działa, ale nikt mi nie chce uwierzyć) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...