Jump to content
Dogomania

Barf


cyryl

Recommended Posts

to zawitaj do mnie w czasie koszenia półhektarowego ogrodu rozpadającą się kosiarką albo jak trzeba odśnieżyć 90 metrów do szosy aby się dostać do "drogi" do cywilizacji :diabloti:
a porządnie umeblowana piwniczka to podstawa. Tylko ja wciąż nie mam miejsca na mrożonki dla siebie.... bo dla psów mam.

Link to comment
Share on other sites

Panbazyl, bardzo Ci dziękuję za zaproszenie, niepierwsze zresztą, naprawdę dziękuję :loveu: :loveu:
W tym maju to nie wypali, choćbym nie wiem jak chciała. We wszystkie weekendy mam mniej lub bardziej średniodystansowych gości.
A pokrzywę najlepiej zbierać przed kwitnieniem, więc optymalny czas się kurczy ;)
[SIZE=1]Ale kto wie - co się odwlecze, to może nie uciecze ;) Na pewno Cię nie zaskoczę znienacka - jakby co, to precyzyjnie się umówimy ze stosownym wyprzedzeniem i wymianą telefonów ;)[/SIZE]
Perz - tak. Podobno też świetny dla psów. Zresztą one instynktownie go wybierają.

Link to comment
Share on other sites

częśc moich pokrzyw wykwitnie - to fakt potwierdzony wieloletnimi doswiadczeniami w niekoszeniu tej rośliny, ale spora część jest systematycznie koszona - ta nie da rady wykwitnąć.
Ja też maj mam zajęty.

A może jeszcze jakieś inne zielska dla psów/ludzi? Może ktoś coś wie? Sezon się zaczyna to mozna coś pozbierać.

Link to comment
Share on other sites

Też daje psu zioła. Mam już trochę ususzonej pokrzywy i suszę drugą partie, mam też ususzone liście perzu i trochę korzonków. Będę jeszcze suszyła liście i kwiaty koniczyny, skrzyp (głównie na płukankę dla moich włosów), liście jeżyny (na herbatki na zimę) psu może też się coś z tego dostanie :-) Oprócz tego to koniecznie miętę bo mamy tego multum ale to już dla ludzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']
A może jeszcze jakieś inne zielska dla psów/ludzi? Może ktoś coś wie? Sezon się zaczyna to mozna coś pozbierać.[/QUOTE]
Teraz można jeszcze się gdzie niegdzie załapać na młody mniszek lekarski (tzw. mlecz) - jak ktoś ma na bardziej ocienionych stanowiskach, bo w słońcu to już kwitnie na całego.
To prawie jak sałatka ;) Zbiera się te wewnętrzne, najdelikatniejsze listeczki.

A czy na lubleszczyźnie, tej "ekologicznej" ;), występuje przywrotnik pospolity?

Link to comment
Share on other sites

A jak to z tym kurakiem ? :cool3:
Dużo hormonów mają , nie będzie mieć szczeniak jakichś problemów ze stawami czy coś ?


Czy dobrze zrozumiałam ?
(Na przykład) pies o wadze 20kg x 2% = 0,4 ( 400g dzienna dawka )
0,4 x 7 = 2,8kg ( na tydzień)
I w skład tych 2,8kg wchodzi :

60%RMB
15%warzyw
10%podrobów
5%owoców
10%dodatki

Czyli z tego tygodniowo powinien mięsa , kości i podrobów zjeść razem 1,96kg
a owoców , warzyw, alg, jajek , jogurtu, kefiru itd. razem 0,84kg czyli 840g

I to mogę sobie rozłożyć na 7 dni ?
np. poniedziałek: papka rano a wieczorem podroby
wtorek: cielęca kość + coś jeszcze żeby wyszło 400g pokarmu na dzień tak ?
Chyba wreszcie zakumałam :multi:

Edited by Beardedo
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']Mam kolejne pytanie, jakie smakołyki można dawać psu który jest na barfie?[/QUOTE]

jakie chcesz ;) pies na barfie dużo lepiej trawi nawet świństwa. ja daję parówki, żółty ser, frolic i kocią karmę :evil_lol: czasem suszę mięso

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']jakie chcesz ;) pies na barfie dużo lepiej trawi nawet świństwa. ja daję parówki, żółty ser, frolic i kocią karmę :evil_lol: czasem suszę mięso[/QUOTE]

uff bo się bałam że musi być surowe :siara: w takim razie nie ma problemu :lol:
parówki uwielbia więc będzie w sam raz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Luzia']uff bo się bałam że musi być surowe :siara: w takim razie nie ma problemu :lol:
parówki uwielbia więc będzie w sam raz :)[/QUOTE]

zawsze możesz jeszcze piec psie ciastka... trochę więcej z tym zachodu niż pokrajanie parówki, ale szał ciał jest :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Witamy ponownie :)
Jesteśmy już po światówce, więc zaczynamy startować z Barfem.
Dziś za pomocą sokowirówki zrobiliśmy sobie mixik owocowo-warzywny ( my piliśmy soczek, a psiur dostał cały przemiał+trochę soku żeby takie suche nie było). Wrzuciliśmy marchewkę, pomarańczę, jabłko, seler, pomidor,ogórek. Trochę ubogo ale bałam się nawrzucać wszystko naraz. Wyszło nam 7 małych kubeczków, które schowaliśmy do zamrażarnika. Zawsze można to udoskonalać.
Jedną porcyjkę dostał na spróbowanie....ale bez specjalnych efektów. Bardziej mu pasowało wylizywanie tego z kubeczka niż smak... Mam nadzieję że sie chwyci...
Co jeszcze tam mogę dla lepszego smaku wrzucić? Macie jakieś "pewniaki" przetestowane na waszych psach?

Zaraz idziemy też na podbój krakowskich masarni,czas zaopatrzyć się w mięcho- co polecacie kupić na start?. Boję sie przedobrzyć więc kupię na 2-3 dni . Rozpisałam sobie jadłospis, ale niestety zapomniałam go z kompa od rodziców. Jak dotrę do nich to wstawię do korekty, bo pojęcia nie mam jak co i gdzie to mu dawkować. Żwaczyki suszone już mamy (narazie podawałam je jako przysmak do zwykłego jedzonka, aż prawie że się znudziły), teraz zapolujemy na surowe. I rzucamy się w barfową przepaść :P

Link to comment
Share on other sites

do surówek możesz dorzucić tak dla smaku olej z puszki rybnej - doskonale smaczny smród. Te warzywa/owoce to tak dla rozluźnienia kupska i jak pies się zbuntuje to nie katuj tym. Możesz w zamian dać ugotowane warzywa np z siemieniem lnianym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']Wrzuciliśmy marchewkę, pomarańczę, jabłko, seler, pomidor,ogórek. [/QUOTE]
Może dobrze byłoby zacząć od bardziej neutralnych smaków? Marchewka, jabłko, ogórek są ok, ale seler i pomarańcze to nie każdemu psu spasują - jedno z intensywnym aromatem olejku eterycznego a drugie kwaskowate i też z olejkami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...