Jump to content
Dogomania

Najdziwniejsze komentarze dotyczace waszych psów :) [2]


dog_master

Recommended Posts

[quote name='Kangalowiec']Ja mieszkam na wsi, i dla mnie najlepsze są spojrzenia ludzi kiedy to idę z psem na smyczy, a jeszcze lepiej kiedy mój pies spaceruje na smyczy i z kagańcem na kufie.[/QUOTE]
Na takiej typowo wiejskiej wsi pies na smyczy kojarzy się z nieułożonym/problematycznym psem. Nieproblematyczne burki, które co najwyżej oszczekają przechodnia biegaja sobie przez cały rok dokąd im się tylko spodoba. A psy groźne bądź np. polujące na kury, itd. są albo na łańcuchu lub w kojcu albo na zamkniętej posesji. Wychowywałam się na wsi i pamiętam, że jak jednemu sąsiadowi pies uciekał z posesji, to wszyscy chowali się po domach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaBemol']Mi sie wydaje ze to wynika z tego starego stereotypu ze krew wzbudza agresje dlatego np jak bedziesz karmic psa surowym miesem to bedzie agresywny. I na tej zasadzie pies czuje krew i reaguje agresja...ale przyznaje ze tu doszlo to do kompletnrgo absurdu.[/QUOTE]

Ale wg tego "przekonania" żadna kobieta w wieku reprodukcyjnym nie mogłaby mieć psa :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NinaVi']Hahaha :lol: świetny temat :)
ja się dowiedziałam, że znęcam się nad psem bo nie je codziennie gotowanego i chodzi w obroży :roll:[/QUOTE]
Ty męczycielko czworonoga! :lol:

Pewny dzieciak stwierdził, że mój pies nie ma oczu :D Jego babcia natomiast powiedziała z przestrachem w oczach, żeby chłopiec nie podchodził do niego, bo na pewno ugryzie! :roll: A dzieciak do babci: Ja się nie boję psów, WIEEEESZ? Szczyl z 7 lat :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Moja znajoma ostatnio wzięła na DT psiaka. Nigdy wcześniej nie miała psa, więc jej stwierdzenia i rozmyślania na ten temat są rozbrajające ;)
[/QUOTE]
Oj, kiedyś na cito wysyłałam znajomej "Sygnały uspokajające" Turid Rugaas - zobaczyła na trasie, że ktoś wyrzucił psa z samochodu, zatrzymała się i zabrała bidę. Żadnych doświadczeń w temacie, więc było że: pies się obraża na nią (bo siada odwrócony tyłem), jest wiecznie głodny (bo się oblizuje), wstydzi się jak coś zbroi (bo nie chce patrzeć w oczy), no i oczywiście jest zazdrosny o męża, bo jak się przytulają, to wpycha się między nich.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Oj, kiedyś na cito wysyłałam znajomej "Sygnały uspokajające" Turid Rugaas - zobaczyła na trasie, że ktoś wyrzucił psa z samochodu, zatrzymała się i zabrała bidę. Żadnych doświadczeń w temacie, więc było że: pies się obraża na nią (bo siada odwrócony tyłem), jest wiecznie głodny (bo się oblizuje), wstydzi się jak coś zbroi (bo nie chce patrzeć w oczy), no i oczywiście jest zazdrosny o męża, bo jak się przytulają, to wpycha się między nich.[/QUOTE]

Mój wet takie zachowania uznaje za dominację, więc może już lepsza ta antropomorfizacja :diabloti: Moim zdaniem w lecznicy powinni dawać "Sygnały uspokajające" za darmo, przy każdym nowym właścicielu psa..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']ide dzis z moja matka i naszymi psami na spacer. mojesa czarne, mojej matki pies jest bialy.

i stara babka (ale taka naprawde bardzo stara, nie ze starsza pani) powiedziala: ooo black and white.
a nastepnie wykonala w miejscu kilka ruchow tanecznych krecac tylkiem:))))[/QUOTE]

Wielbicielka M. Jacksona? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mnie spotykają same urocze komentarze, które często bywają dziwne. Typu - "A co to za rasa?" a mój pies to mieszaniec, "Aaa, to suczka!" nie, to młody piesiek tylko jajca mu się nie świecą, ale cukierkowość dzisiaj przebrała swoją miarę. codziennie wychodzę z psem rano koło przedszkola, więc mijam podopiecznych z dziećmi. Przez ostatnie dwa dni pada u nas ciągle śnieg, a pies na spacery chodzi w szelkach Juliusa. Mijając pewną dziewczynkę, która była kilkanaście kroków od mamy, wskazywała palcem na mojego psa i krzyczała do mamy: "Mamo, popatrz, pieskowi jest zimno! Pieskowi jest zimno!".
A to wszystko przez szelki ;) Nie był to chamski ani śmieszny komentarz. Po prostu dla mnie bardzo zabawny i uroczy... chyba się starzeję :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuri.RR']Mam trochę ponad 5-miesięcznego rhodesiana, w kłębie ma 60 cm. Idę z nim niedawno na smyczy na spacerze, z naprzeciwka mija nas grupa panów w wieku 50-60 lat. Jeden do drugiego (będąc na równi ze mną): "zobacz, jaki ładny jamniczek" :crazyeye: :lol:[/QUOTE]

Buahhahhah hahhahahhah ahhahahhaa dobre :megagrin::megagrin:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu']Będąc na spacerze z waimarem usłyszałam, że mam zamszowego psa :)[/QUOTE]

Bardzo ładne i trafne określenie:)
Mój dorsły syn patrząc na moją "dobrze wyglądającą" sunię - kundelkę wielkości jamnika powiedział "Dalia ma pyzatą pupkę" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmierzchnica']Moja znajoma ostatnio wzięła na DT psiaka. Nigdy wcześniej nie miała psa, więc jej stwierdzenia i rozmyślania na ten temat są rozbrajające ;)

Mój hit:
Ona - Wiesz, ten piesek to na pewno jest myśliwski!
Ja - Tak myślisz, czemu?
Ona - Bo cały czas chodzi po ulicy i wszystko wącha!

:evil_lol:[/QUOTE]

Doskonałe! :-D :-D :-D

"Pyzata pupka" tez świetna! :-D :-D :-D

Link to comment
Share on other sites

Mam 10-letniego yorka, którego wielu ludzi bierze za szczeniaka ;) Śmiesznie się dziwią, jak dowiaduję się, ile naprawdę ma lat.

Oprócz tego już raz został pomylony z kotem ;)

Ostatnio idę z nim, z naprzeciwka nadchodzi facet i nagle: "Łowny czy wyścigowy?" :D

Kiedyś też usłyszałam jak dość starszy facet mówił chyba do żony: "Jaki dziwny pies. Podczas sikania podnosi prawą nogę zamiast lewą..."

Link to comment
Share on other sites

ja widzę zależność!!
mój czarno- biały border collie jest:
- husky, jeśli ma szelki i biegnie przy rowerze
- "tym mądrym psem od owiec" jeśli ćwiczymy posłuszeństwo albo gania gołębie
- "tym psem od freesbie z zawodów" jeśli aportuje cokolwiek

więc mam bordero- husky właściwie :D

Link to comment
Share on other sites

bo to nie jest border collie tylko rasa pt. "ten mądry pies od owiec', ewentualnie "ten od łapania freesbie"
a najlepiej jest jeszcze jak ktoś w parku się czymś bawi i nagle zaczyna skakać nad moim Miśkiem, macha tym freesbie czy co tam ma w ręce i zachęca:p A mój cudowny pies jako że jest niepewny do obcych tylko patrzy głupio i nic nie robi (wtedy automatycznie przychodzi pytanie "a to na pewno TA rasa??" )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...