Jump to content
Dogomania

Krówek-mix Dalmat. Krew mu nie krzepnie, nóżka obcinana po kawałku...MA DOM


Ulaa

Recommended Posts

Przepraszam że się wtrące ale.......

[quote name='dorixx']Myślałam, ze jak piszecie o kryzysie i problemach w wykarmieniu kilku psaów na dt to i taka karma się przyda. Przepraszam ale na Royala mnie nie stać.Więcej narzucac się nie będę, myślałam że choć trochę pomogłam, a teraz czuję się jak kretynka. I nie piszcie że potraktowałam cytat zbyt personalnie.Zrobiło mi się przykro.[/quote]

Dorixx nie ma o być ci przykro. Dzięki tobie psiaki miały pełne brzuszki. Myślę że lepiej dać psu frolik aniżeli nic mu nie dawać. Przeciez Ula sama pisała że karmi swoich tymczasowiczy karmą przeznaczoną dla jej prywatnych psów gdy nie dostała karmy. A i tej mogło zabraknąć.

Ale Ulka ma racje. Co prawda Frolik nie czyni spustoszeń w organiźmie ale zbytnio do niego dużo nie wnosi. Frolik jest z tej samej półki o Chappi i perigre.
Przedstawie to bardziej obrazowo.
* karmy z hipermarketów to to samo jak byśmy psa nakarmili chlebem z wodą
* Frolik, Chappi i Pedigre to jak chleb ze smalcem - dużo zapychaczy, tłuszczów a mało składników mineralnych i witamin. Psiaki po tym szybko tyją no ale czy dla rekonwalescentów jest to dobre? Żaden wet by tego nie polecił.

Powiem wam że lepsze karmy nie są droższe od tych ze sklepów. Purina dog chow 15 kg +3 kg gratis (promocja) kosztowała mnie ostatnio 98 zł. Starczy na dłużej bo miej się jej daje. Na 33 kg mojego psa wystarczy 350 g/ h. A tej sklepowej 450 g.
Może zamiast darować te sklepowe karmy zzućcie się na jeden worek lepszej. Przecież fundacja ma układy w hurtowniach więc ta cena może być jeszcze lepsza.
Czy większy worek tym miejsza cena.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='dorixx']Przepraszam a jakie spustoszenia w żywieniu czynią Friskies-y?
Przecież to nie biedronkowa karma, a raczej powiedzialabym średnia półka.
Dziwnie się czuję, bo ostatnio Tobie i Hanek dawałam wlasnie frieskiesy i darlingi, pur one-produkty Puriny- co prawda niektóre dla kotów ale nie uważam żeby była to zła karma.
Teraz się juz nie dziwię, że nikt nie chciał sie do mnie więcej po karmę pofatygować, zawiozłam ją do Hanek, może chociaż w Mętkowie nie pogardzą :shake: a jeśli jest odwrotnie proszę wyrzucić.

Myślałam, ze jak piszecie o kryzysie i problemach w wykarmieniu kilku psaów na dt to i taka karma się przyda. Przepraszam ale na Royala mnie nie stać.Więcej narzucac się nie będę, myślałam że choć trochę pomogłam, a teraz czuję się jak kretynka. I nie piszcie że potraktowałam cytat zbyt personalnie.Zrobiło mi się przykro.[/quote]

Dorixx Krówek jest chory, potrzebuje karmy która pomoże mu szybciej wyzdrowiec. Karma na stawy lepiej spełni jego potrzeby w tej chwili, kiedy przechodzi rehabilitację.

A nie brałam więcej od Ciebie, bo jeszcze miałam suchej zapasik. Ty to masz zdolności do szukania drugiego dna ;):evil_lol: To dlatego nie odp mi wczoraj na smska? :-(:-(:-(

A Friskiesa je Tatuś :)

Link to comment
Share on other sites

Ciesze się, że karma trafiła w gust Krówka. Słodka z niego psina ale przyszli właściciele też będą mieć z niego niezłego czorta. Te trzy diablenta mogłyby bez końca wariować (myśle jeszcze o Krysi i naszej Amisi).

Myzianki dla całego stadka

Link to comment
Share on other sites

Każda chwila przekonuje mnie bardziej, że Krówek powinien iść do adopcji tylko i wyłącznie z Krysią. Jest jego malutką siostrzyczką, kocha ją najbardziej: wylizuje, broni i bawi się na okrągło, pozwala się tarmosić i szczypać oraz - niesamowite - zawsze zostawia jej coś na dnie swojej miseczki (tzn pudełka, bo miseczki to on nie ma-brakło). Inne psiaki raczej odgania, a jak ona podchodzi to się odsuwa i przygląda się jak je :lol:
Śmieszne są te ludzkie zachowanie w wykonaniu psiaków, pewnie zupełnie coś innego mają na myśli niż wygląda ;) A może nie.

Wstawię pare fotek, dawno nie było :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']A ja cie przeciez Weroniko w twojej sympatii do dorixx poparlam nawet usmieszka wstawilam. :loveu:[/quote]

Ależ oczywiście pani Jolu :D:D:D :cool3: Wszystko rozumiem :p Po prostu nasza droga Dorixx jest po prostu Dorixx i nie ma na świecie drugiej takiej samej Dorixx :evil_lol: No chyba, że różne podróby :D

Link to comment
Share on other sites

Nie wydaje mi się, żeby on jeszcze potrzebował Nivalinu.
Już prawie ładnie chodzi, tylko jak się bawi z innym psem na trawie, to jeszcze wygina. Ale tak normalnie to już nie.
Jest bardzo ciepło więc pojeździmy nad wodę i Krówek będzie pływał z Abrą :cool3: obydwoje bardzo tego potrzebują do rehabilitacji.

A mama kupiła Krówkowi skarpeteczki takie dla niemowląt - słodziutko w nich wygląda :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Zapakowaliśmy do auta 4 psiaki (Abrę, Megi, Sonię i Krówka) i pojechaliśmy nad Skawę :)
Krówek nigdy chyba nie miał kontaktu z wodą, bo z początku był dość niepewny, a ja o tym zapomniałam :evil_lol: i weszliśmy jak gdyby nigdy nic, bo musieliśmy się z rzeczami na drugą stronę przeprawić.
W połowie drogi Krówek stawił opór i wywinął glówkę z obroży, ale nie uciekł na szczęście.
Przeszliśmy bez większych przeszkód, a potem sam już chętnie wchodził :p Wszystko go dziwiło i zachwycało: mewy, błoto, nurt rzeki, wylegiwanie się w słońcu na kocyku... ale najbardziej to, że były ciasteczka :multi:
Teraz Krówcio śpi sobie w koszyczku. Miał udany dzień i napewno porządnie się odprężył :)

Gorzej będzie w nocy, bo dzisiaj zakończenie Dni Chrzanowa i będą strzelać. Nie wiem jak on reaguje na to :razz: Na wszelki wypadek zamknę go w domu i zasłonię okna.

Link to comment
Share on other sites

tu śpie i odpoczywam

[IMG]http://img221.imageshack.us/img221/6683/krowek1ut6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img246.imageshack.us/img246/2280/krowek2kf6.jpg[/IMG]

To mój najlepszy (i jedyny :razz:) kolega: Tatuś.
Zawsze go ścigam jak wyjdzie z kojca:lol:
[IMG]http://img71.imageshack.us/img71/5395/krowektatus1qw2.jpg[/IMG]

A potem się przewalamy i robimy zapasy:p, bo ja nie mogę długo biegac :razz:

[IMG]http://img71.imageshack.us/img71/1177/krowektatus2bh4.jpg[/IMG]

[IMG]http://img75.imageshack.us/img75/7421/krowektatus3oy8.jpg[/IMG]

Też szuka domu, ale nikt go nie chce...

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4]FILMIK :cool3:

[url]http://www.youtube.com/watch?v=I1UkzjjwzFE[/url]

[SIZE=2]Zwróccie uwagę, że Feluś już stara się kontrolowac ustawienie łapki, tzn że naprawdę odzyskuje czucie :multi:[/SIZE]
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Jak podjezdzam do ciebie to tez zauwazylam ze Krofek raz postawi lapke prawidlowo to znow ja podwinie. Moze to kwestia czasu, :crazyeye: czyli do kastracji juz gotow trzeby mu tylko termin zrobic. Jutro jak podjade do lecznica na kontrole Suni ze skladu weglowego to od razu mozna zrobic termin dla Krofka, chociaz moze jednak sama bys sobie zrobila bo wiesz jak dysponujesz wlasnym czasem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...