Jump to content
Dogomania

Krówek-mix Dalmat. Krew mu nie krzepnie, nóżka obcinana po kawałku...MA DOM


Ulaa

Recommended Posts

  • Replies 538
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mamy bardzo zle wiesci o zdrowku Krowka, jego wyniki krwi sa nieciekawe, ale wet nie moze nic wiecej na ten temat powiedziec bez dodatkowych badan ktore sa robione w Niemczech a koszt takiego badania krwi to okolo 500 zl. po czym nastepne badanie krwi na miejscu pod katem :crazyeye::crazyeye::crazyeye: nie pamietam nazwy za ktore tez trzeba zaplacic 300 zl. Faktem jest ze bez tych badan Krowek bedzie tracil jeden paluszek po drugim i nigdy sie to nie skonczy, to moga byc rowniez sprawy genetyczne. :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo rzadko ktos zaglada jeszcze do naszego Krowka, a on coraz biedniejszy, drugi paluszek juz tez nie wyglada ciekawie a na dodatek potrzebujemy dla niego az [SIZE=3][B]800 zl.[/B][/SIZE] na badania krwi, bo obecne wyniki ktore mamy wskazuje na zla krzepliwosc i dlatego u Krowka kazda ranka nie chce sie goic. Zeby moc zastosowac odpowiednie leczenie musimy te badania wykonac. Ula jak pojedziesz z Koszalkiem do kontroli trzeba zabrac Krowka tez na pobranie krwi ktore maja byc wyslane do niemieckego laboratorium w Warszawie jak rowniez w Krakowie od razu pobrac krew na biochemie.

Link to comment
Share on other sites

Czekam na telefon ale cos mi sie wydaje ze Krowek najpierw musi u nas miec amputowany drugi palec zanim wyjedzie, widzialam go w poniedzialek w lecznicy ten paluszek jest okropny duzo gorszy jak ten pierwszy opuchniety, i bardzo rozogniony, w takim stanie nie moze jechac zas operacja moze byc najwczesniej we wtorek jak wroci wetka L. z wolnego bo pozostali weci tego nie zrobia znajac jego zla krzepliwosc, nawet go M. nie zaszczepil a po to Krowek przyjechal bo u p. Kasi wirus nosowki.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, ale nie czytałam całego wątku:( Widzę że Pies śliczny, operacja planowana i brak krzepliwości:( Moja Foka, kiedy była operowana, to się okazało, że nie ma krzepliwości, ale moja wetka dała jakieś podwójne dawki leku na krzepliwość" i miała krew przygotowaną do transfuzji. Moja Dr Ula, jest "znawczynią" w temacie braku krzepliwości i może choć przez telefon coś podpowie? Jak coś to oczywiście podam telefon czy email na pw.
Trzymam kciuki za Ciebie Śliczny!

Link to comment
Share on other sites

Edi, Krówek ma gorzej :-( Jemu z każdej małej ranki robi się olbrzymia, z otarc powstają wrzody i pęcherze...
Nie wiadomo nawet, jakie leki można u niego stosowac.

Krówek miał już zabiegi: kastrację i amputowany 1 paluszek. Przechodził rehabilitację po wypadku. Przez te 6 miesięcy wciąż towarzyszyły mu rany. Nawet kołnierza nie można załozyc, ani bucika, bo to powoduje otarcie. Z otarcia powstaje pęcherz, z pęcherza okropna rana...

Każda drobna ranka i skaleczenie staje się u Krówka giga-problemem! :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulaa']Edi, Krówek ma gorzej :-( Jemu z każdej małej ranki robi się olbrzymia, z otarc powstają wrzody i pęcherze...
Nie wiadomo nawet, jakie leki można u niego stosowac.

Krówek miał już zabiegi: kastrację i amputowany 1 paluszek. Przechodził rehabilitację po wypadku. Przez te 6 miesięcy wciąż towarzyszyły mu rany. Nawet kołnierza nie można załozyc, ani bucika, bo to powoduje otarcie. Z otarcia powstaje pęcherz, z pęcherza okropna rana...

Każda drobna ranka i skaleczenie staje się u Krówka giga-problemem! :placz:[/quote]
U mojej Fosi jest podobnie:( Foka ma dziurę w oku, sporą i sączącą się. Leci z tego krew przy każdym otarciu np łapką, mimo że dwa razy była zaszywana rana to nic nie pomogło. Zadzwoń może do Uli, powiedz że ode mnie masz numer. Może poprosi o emaila z opisem, to napisz a ona zapewne odpisze.
693342005. Albo napisz do mnie email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], a ja poproszę o rady. Tak mi żal, tego Biedusia :(

Link to comment
Share on other sites

Jasny gwint, znow nie dobrze :shake: Hanek przedzwon jeszcze raz do Lucynki i niech zostanie sroda, jadac dzis z Ula do Krk uzgodnilysmy ze we wtorek jadac po Opalka zabierzemy ze soba Krowka na pobranie krwi i chcemy zeby dr. Derkowski zobaczyl jak to wyglada. Sorki hanek ze tak mieszamy ale to sila wyzsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Jasny gwint, znow nie dobrze :shake: Hanek przedzwon jeszcze raz do Lucynki i niech zostanie sroda, jadac dzis z Ula do Krk uzgodnilysmy ze we wtorek jadac po Opalka zabierzemy ze soba Krowka na pobranie krwi i chcemy zeby dr. Derkowski zobaczyl jak to wyglada. Sorki hanek ze tak mieszamy ale to sila wyzsza.[/quote]

To ja też pomieszam, bo umawiałyśmy się z Hanek że pojedziemy moim autem z całą brygadą :)
tylko jeszcze nie wiadomo kto od kotki, Małgos czy właściciel, ale to już do dogrania, zaraz będzie u mnie Małgos to ustalimy.

Link to comment
Share on other sites

Kobitki, nie mam siły przeglądać wątku. Powiedzcie o co chodzi z tymi zaburzeniami krzepliwości krwi. Czy to coś w rodzaju hemofilii? Może będę umiała coś doradzić - pochodzę z rodziny z taką właśnie skazą krwotoczną i sama też to mam.
Czy weci cokolwiek na to poradzili? Wiem, że psów nie leczy się tak, jak ludzi i dla nich nie ma odpowiednich preparatów, ale coś tam zawsze można wymyślić, a przynajmniej spróbować :).

Link to comment
Share on other sites

Tak Maciaszku chodzi o hemofile, byc moze jest to genetyczne jak powiedzial dr. Derkowski w Krakowie, ale bez badan Krwi nie moze tego powiedziec z cala stanowczoscia. To straszne bo Krowek jest mixem dalmata a jest psem jedynym w swoim rodzaju, to aniol w psiej skorze, tylko obawiamy sie ze bedziemy go musialy skracac po kawalku az go zabraknie, tak przynajmniej wyglada to dzis. :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...