Jump to content
Dogomania

Te istnienia już wkrótce zgasną na zawsze.Tak zwalnia się rytm ich serc..


Recommended Posts

  • Replies 4.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiecie co, jestem tak stara, że czasami zastanawiam się czy jeszcze żyję czy już tylko mi sie to wydaje - już nawet drzwi automatyczne się przede mną nie otwierają- ale w takiej depresji i tak bezradna to już dawno nie byłam. Ręce opadają.

Link to comment
Share on other sites

Dla tej suni też szukam ratunku na owczarku, ale nikt się nie zgłasza:placz: Niby 12- letnia (w życiu tyle nie ma!), od właściciela- tzn. znaleziona, ale właścicielowi kartkę w drzwiach zostawiono i się po nią nie zgłasza:placz: Zarobił na szczeniakach, a suka już nie potrzebna:angryy: :placz:

[B]cudo chodzące![/B] na ślepo dalabym ją do innych psów- ze wszystkimi się zgodzi; na spacerku spokojniutka, cicha, ułożona, grzeczna, tęskni niesamowicie za człowiekiem (przytulaniem:-(); wyczesałam ją i ryczę, bo nie mam gdzie jej umieścić; [U]ma termin chyba do poniedziałku :-([/U]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/236/85259511b597c070.jpg[/IMG][/URL]


[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/205/93b564f7e8d46206.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images28.fotosik.pl/205/e6f43f04a7717967.jpg[/IMG][/URL]

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images34.fotosik.pl/236/5215ff3575547b4a.jpg[/IMG][/URL]

[B]TERAZ JEST W NASZYM SCHRONIE MASAKRYCZNE PRZEPEŁNIENIE, PIES SIEDZI NA PSIE- JAK ŚLEDZIE PRAWIE :-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-(:-([/B]

Link to comment
Share on other sites

juz od jakiegos dobrego czasu mysle, zeby poruszyc sprawe tego masowego usypiania psow w naszym schronie. tylko nie wiem od czego zaczac. jest jedna taka baba, ktora nie jest weterynarzem, ale ma jakies tam uprawnienia do usypiania. i robi to na skale swiatowa mozna powiedziec. wpisujac, ze pies agresywny byl, albo inne bzdety.
jakim prawem usypiaja te psy? bo wiekowe? nie ma takiego prawa, zeby usypiac stare psy!!! nie wiem gdzie szukac pomocy, i jak zrobic, zeby pozbyc sie tej baby hitlerki ze schronu.

Link to comment
Share on other sites

Ona pewnie jest technikiem weterynarii. G... im wolno, i w zasadzie eutanazji tez nie, ale i tak robia. U mnie to samo, lekarz moralny, odmawia, to ida do takiego idioty technika co uspilby czlowieka za 50 zl:-(
uwazam ze to da sie ugryzc, poniewaz jest przepis ktory jasno okresla kiedy mozna dokonac eutanazji w zgodzie z prawem. I mozna ten przepis wywlec i zrobic normalnie sprawe w sadzie. Tylko ze jesli ta baba tam mocno siedzi i ma plecy, moze to oznaczac koniec wolontariatu na przyklad, bo kierownictwo stanie po jej stronie i Was wywali :-(

Link to comment
Share on other sites

[B]irysek [/B]popatrz na to trochę z innej też strony- dobrze jest, jak psy zagryzają się nawzajem, bo nie mają miejsca gdzie się ruszyć???

Nie mówię, że usypianie jest dobre, ale jakoś gminy nie obchodzi to, że nie ma więcej kojców dla większej ilości psów w okresach "nadmiaru"!

Tam ślij petycje- żeby wykupili większą działkę dla psiaków!

Link to comment
Share on other sites

ja nie jestem wolonatriuszka. nie wiem jak ona tam siedzi. podobno jest niemila. na oczy jej nie widzialam.
i wlasnie jest technikiem weterynarii.
moznaby zrobic zrzutke na adwokata, zeby on ta sprawa sie zajal. bo ja jesli chodzi o przepisy to jestem noga i o tego typu sprawy.

juz tyle na dogo sie zdzialalo jesli chodzi o takie grubsze sprawy, moze i ya by sie udalo zalatwic !!! w grupie sila wiec trzeba sie zebrac w grupe i zaczac dzialac.

bo to co my teraz robimy to jest usuwanie skutkow, a musimy usunac przyczyne, zeby takich psiakow w boksie smierci nie bylo, zeby tasm nie ladowaly i zeby ten boks mial inna nazwe niz boks smierci.
czyli trzeba usunac stad tamta babe morderczynie.

Link to comment
Share on other sites

irysek, ja watpie ze usuniecie tej kobiety cos by dalo. Do schronu przywoza i przyprowadzaja okolo 3000 psow rocznie. co oni maja z nimi zrobic? przeciez niemoga wepchac 40 czy 50 psow do jednego kojca, pozagryzaja sie i beda zdychac jeden na drugim. Schroniska mniejsze, prywatne, tak jak np. to przy Zgorzelcu, poprostu zamyka brame, pisze ze pelne i wiecej psow nieprzyjmuje. A takie nieprywatne, to musi te psy brac, niema wyjscia. Mysle ze kazdy schron, ktory niejest prywatny, i jest w duzym miescie, usypia psy, czy sie do tego przyznaja czy nie, bo jakie wyjscie maja? Adopcji we wroclawiu w schronie, jest, ile sie niemyle, nawet nie 1000 rocznie, a to tylko 1/3 psow!!
Masz racje, ze my tu ratujemy psy, a to duzo niezmienia, ale co trzeba zmienic to podejscie gminy do psow, obowiazek sterylizacji, zatrudnienie wiecej weterynarzy do tego celu, bo ci co sa to niewyrabiaja, wprowadzenie podatku za psa, zeby niekazdy co chce, pieska mial, a na nastepny dzien wyrzucil, wieksze kary za znecanie sie, za nielegalne hodowle, itd, itd. To trzeba zmienic, zeby tych psow niesypiali.

Link to comment
Share on other sites

Piszę na szybko, bez dokładnego prześledzenia pstów - nie mam na to czasu.Padł nam komputer, korzystamy z internetu okazyjnie.. i teraz nadarzyła się właśnie taka okazja.

Kastrację Misia odradzałabym i ja - i weci - z jednej oczywistej przyczyny - wieku.Piesek ma 12 lat i boje sie, ze nie przezylby narkozy :shake: ale do 30 maja jest kupa czasu wiec postaramy sie zrobic mu wszystkie niezbedne badania i jesli nie beda budzily zastrzezen to wytniemy co trzeba (w koncu to jest warunek adopcji).

Czarnego kudlaczka mieli odebrac znalazcy, ale tego nie zrobili, wiec psiak nadal jest w pilnej potrzebie.

Odnosnie usypia, petycji itp. - powiem tak..gdyby te psy nie byly usypiane to dziennie wynoszonoby z boksow po kilka cial zagryzionych zwierzat.. z powodu przepelnienia psy walcza o terytorium! to naturalna selekcja mowiac brzydko.I pracownicy staraja sie do tego nie dopusic, wola humanitarnie uspic.. jakkolwiek mialoby to zabrzmiec :-( jedyne co mogloby naprawic sytuacje to tak jak napisala Reksiu - wiekszy teren i sterylizacje sterylizacje sterylizacje..

nie wiem kiedy bede miec neta na stale, wiec jak cos to dzwoncie,albo cynk do Koperek bo jest na miejscu :)

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj u dziadeczków z boksu 16 !

[B]Misio i rudy kudłaczek [/B] mają się w miarę dobrze - wygrzewali się leniwie na słoneczku.Rudy kudłaczek nie miał ochoty (?) przyjść się przywitać do krat , leżał tylko i drzemał. Natomiast Miso przywital się ładnie i sobie spacerował po boksie.

[B]Czarny agresorek[/B] - jak zwykle szczeka i warczy na wszystko co sie rusza.:shake:

Martwi mnie natomiast ten[B] czarny kudłaty[/B] po wypadku , który był początkowo w izolatce (już jest w boksie 16 ) i miał być rzekomo odebrany przez znalazców ...:angryy:
Dosyc długo czekałam ,ale się nie pokazał ! Rozmawiałam z pielęgniarzem Grzesiem i okazuje się , ze on w ogóle nie wychodzi z boksu wew..Nie wiem czy się tak boi , czy się nadal źle czuje ale jest z nim niedobrze .
[B]
Neris czy ten DT o ktorym pisałaś wcześniej jest aktualny dla niego ?[/B]
Ten pies jest na prawdę w wielkiej potrzebie !!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Nowy wątek już jest- nie ja go założyłam (zresztą bez pytania), ale jak znajdę to wstawię link.

Prosiłam [B]Negri[/B], zeby tą [U]ONkę i tą kudłatą[/U] (niby 10-cio latkę) zapisała, że nie do uśpienia!;) Więc zaraz założę kudłatej wątek i szukamy intensywnie domku- chyba, że Ty ją bierzesz [B]Reksiu[/B]???:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...