Jump to content
Dogomania

Losie - zabrałeś mi wzrok, nie odbieraj nadziei...Krecik ma dom!!!


Tola

Recommended Posts

  • Replies 585
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='danka1234']Będe prosic innych aby weszli na ten watek bo w tłumie siła.[/QUOTE]

No kochana Danusia mnie uprzedziła i już przywołała "mojego dobrego duszka "
Isadorkę. :loveu:

Podnoszę małego i szukamy domku na cito!

Link to comment
Share on other sites

Allegro i allegratka już jest:

[FONT=Arial Narrow][SIZE=3][URL]http://allegro.pl/show_item.php?item=333662125[/URL]
[URL]http://ale.gratka.pl/ogloszenie/1108753_losie_zabrales_mi_wzrok_nie_odbieraj.html[/URL]

Sprawdźcie czy jest OK. Jak jeszcze porobię inne to dam wtedy linki też.
Allegro dałam na 4 dni wg mnie lepiej działa. Będę oczywiście przedłużać.

[/SIZE][/FONT][CENTER][SIZE=4][COLOR=Red][B][FONT=Arial Narrow] Dzięki Erazm - kocham Ciebie :loveu::loveu::loveu::loveu::loveu:[/FONT][/B][/COLOR][/SIZE]
[/CENTER]
[FONT=Arial Narrow][SIZE=3]
Dziewczyny jak najszybciej do wetka i dawać szczegóły, będzie się zmieniało w ogłoszeniach, dodawało.
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

To znalazłam w necie, ale nie jestem ekspertem
[B]Dziedziczna katarakta (Hereditary Cataract)[/B]. Termin katarakta (inaczej zaćma) oznacza zmętnienie soczewki, które powoduje, że jest ona częściowo lub całkowicie nieprzezierna (nie przepuszcza promieni świetlnych w głąb gałki ocznej). Zaćma dziedziczna jest chorobą przewlekłą, rozwijającą się latami. Pierwsze objawy choroby pojawiają się już u młodych psów, zazwyczaj przed 1 rokiem życia prowadząc do całkowitej ślepoty pomiedzy 2 a 3 rokiem życia. Mogą dotyczyć jednego lub obu oczu. W początkowej fazie choroby jest to punktowe, pojedyncze zmętnienie, zwykle w środkowym polu tylnej części soczewki, widoczne jedynie w badaniu okulistycznym. W tym okresie pies nie ma żadnych problemów z widzeniem i zachowuje się zupełnie normalnie. Z czasem pojawiają się kolejne zmętniałe punkty, aż dochodzi do zmętnienia całej soczewki i całkowitej ślepoty. Obecnie metodą z wyboru w leczeniu zaćmy jest zabieg usunięcia zmętniałej soczewki. Dziedziczenie autosomalne recesywne. Możliwość diagnostyki laboratoryjnej na podstawie analizy DNA.[CENTER][COLOR=#4c0026][IMG]http://1.1.1.1/bmi/staffik.pl/images/hodowla/hc.jpg[/IMG][/COLOR][/CENTER]
b) [B]Przetrwałe przerośnięte pierwotne ciało szkliste (Persistent Hyperplastic Primary Vitrious - PHPV)[/B]. Stosunkowo często spotykane schorzenie u psów rasy SBT w UK. Na chwilę obecną nie stwierdzono jednoznacznie, czy jest to wada o podłożu czysto genetycznym czy rozwojowa. Wiadomo, że pojawia się w życiu płodowym i po urodzeniu szczenięcia nie postępuje z wiekiem. Choroba, w medycynie ludzkiej opisywana również jako zespół przetrwałego unaczynienia płodowego, jest spowodowana defektem regresji naczyń krwionośnych zaopatrujących soczewkę oka w życiu płodowym. U zdrowych osobników naczynia te zanikają przed porodem, natomiast u osobników obarczonych tym defektem pozostają po urodzeniu, w efekcie czego dochodzi do wytworzenia przetrwałego nabłonka zawierającego granulki pigmentu, umiejscowionego zazwyczaj w tylnej części soczewki. Małe zmiany występujące tylko jako kropki pigmentu umiejscowione na tyle soczewki nie dają zazwyczaj objawów, ale ciężkie zmiany w obrebie soczewki mogą prowadzić nawet do wtórnej ślepoty. Wada najczęściej dotyczy obu oczu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erazm']Pytanka:
[SIZE=4][COLOR=Red] 1 Czy jest możliwa wstępna diagnoza?
2 Czy jest możliwy transport, jeśli nie do samej Warszawy, to chociaż do połowy drogi?
[U] A teraz do roboty, bo maluch po świętach ma przyjechać do Warszawy[/U]:eviltong:[/COLOR][/SIZE][/quote]

Pozwoliłam sobie zaadiustować twój tekst Erazm:loveu::loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erazm']Pytanka:
1 Czy jest możliwa wstępna diagnoza?
2 Czy jest możliwy transport, jeśli nie do samej Warszawy, to chociaż do połowy drogi?
A teraz do roboty, bo maluch po świętach ma przyjechać do Warszawy:eviltong:[/quote]
Czyli jest nadzieja na konsultację? Dobrze zrozumiałam? Czy tez na DT, jest nadzieja?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Erazm']Załatwione, musicie tylko trochę pomóc, oczywiście w miarę możliwości, a jak TZ mnie zamorduje to majątek spieni:mad:ężyć na psiaki[/quote]
Zrobi się:evil_lol:
A tak serio to bardzo się cieszę. Napewno będzie potrzebna zbióreczka grosików na oczęta. To moze już acząć zbierać?

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny dzisiaj zabiorę go do naszego weta, niestety nie przyjmuje u nas żaden specjalista od oczu. jak wrócę , to zaraz coś napiszę. czy dobrze rozumiem, że zaraz po świętach możecie zabrać go do Warszawy?
Przepraszam, ale kim jest ten Garncarz :oops:
Ps. W tej chwili jadę z dzieckiem na pogotowie, bo ma bardzo wys. gorączkę, ale jak wrócę , to zaraz pojadę do schronu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Romek-Zamość']Dziewczyny dzisiaj zabiorę go do naszego weta, niestety nie przyjmuje u nas żaden specjalista od oczu. jak wrócę , to zaraz coś napiszę. czy dobrze rozumiem, że zaraz po świętach możecie zabrać go do Warszawy?
Przepraszam, ale kim jest ten Garncarz :oops:
Ps. W tej chwili jadę z dzieckiem na pogotowie, bo ma bardzo wys. gorączkę, ale jak wrócę , to zaraz pojadę do schronu.[/quote]

DObrze bo musi być jakaś wstępna opinia od wetka na temat psa. Dowiedz sie najwiecej jak się uda.

Dr Garncarz jest wybitnym weterynarzem specjalistą-okulistą.
Możesz sobie poczytać na jego stronie [url]http://www.garncarz.pl/[/url]

Erazm ostatnio wyadoptowała śliczną Sisi z tego wątku którą ja miałąm niewątpliwą przyjemność też poznać. Okupywała moje łożko przez 3 dni :loveu::loveu::loveu:. Ta dziewczyna w schronie w stanie jakim była nie miała szans. Po operacji znalazła świetny dom. Była operowana u dr Garncarza.

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny wielkie dzięki:modla: bo same nie poradziłybysmy tu sobie...
Asia jak tylko wróci od weta to wszystko napisze, moze uda sie dowiedziec czegos wiecej o stanie psiaka.
Póki co moze nadamy mu imię, chociaz to bedzie miał na razie...
Ma ktos jakies propozycje?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][FONT=System]Byłam w schronie i zabrałam Krecika (tak pozwoliłam sobie go wstępnie nazwać) do weta. Wstępna diagnoza , to jaskra , ale wet powiedział, że dokładnie może przebadać psa dopiero jak mu zejdzie z oczu opuchlizna. Okazało się , że ma w oczach ogromne ciśnienie, które natychmiast trzeba zbić . Dostał krople do oczu Oftensin , które trzeba mu podawać dwa razy dziennie. Poza tym dostał Furosemidum, żeby stracił trochę wody. I tutaj pojawiły się schody, bo wiem , że w schronie nikt nie przypilnuje systematycznego podawania leków. Nie miałam wyjścia i musiałam zabrać Krecika do domu. Niestety wet. nie dawał nam wielkich nadziei na odzyskanie wzroku. Jeśli chodzi o jego wiek, to podobno nie jest jeszcze starym psem i waży 5 kg. Poza tym cały czas jest skulony, nie podnosi nawet łapki do sikania. Wet. mówi, że tak często zachowuję się psy, które na skutek ślepoty nie mają orientacji . [/FONT][/SIZE]
[FONT=System][SIZE=3]W tej chwili nic nie widzi, podczas spaceru (trudno to nazwać spacerem) po naszej działce, dosłownie wchodził na krzaki. Generalnie jest w kiepskim stanie, bo jest mocno wychudzony i bardzo wystraszony. [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...