Jump to content
Dogomania

acana lamb&rice


Marta !!!

Recommended Posts

Sylwia, Kyane, dzięki za odpowiedź, Chip trochę pracuje :wink: , tzn. jak nas nie ma w domu to "pilnuje" ogródka (a tego to ma aż 500 m, więc duzo to on się nie napracuje :P - jak nikt się nie szlaja po drodze to on głównie spi w budzie lub na słoneczku. Po południu jak domownicy wracają do domku to on się robi pies kanpowy. Czyli Chip pracuje jak człowiek od 7:00 do 18:00, a potem to ... (często ma tak około 1,5 godziny spacerku z wylataniem, bo co to za latanie wzdłuź płota w dzień :-? ).

Myślę więc że Acana Adult Large będzie OK, a na zimę może byc Premium (wszak "pracuje" na dworzu, więc większe zapotrzebowanie energetyczne).

Jeszcze tylko jedno - czy wiecie gdzie (w którym warszawskim sklepie) mozna zakupić małe opakowanie lub trochę na wagę ? Chciałabym najpierw spróbować czy mojemu Jaśnie Panu będzie to smakować - bo podniebienie to on ma jakby pochodził z rodziny królewskiej :D. Np. Koebers mu nie pasuje (bo musi być rozmaczany), od Eukanuby odchodził na wstecznym i to z takim wzrokiem jakbym go chciała otruć, Pedigree (te z górnej renomowanej półki) wychodziło mu między zębami. Więc wydać na worek 200 złociszów i potem samej to zjadać to mi się nie uśmiecha.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 113
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acana jest tylko sprzedawana wysyłkowo,więc nie dostaniesz jej w sklepie.

Nie mam jak wysłać Ci priwa ze stronką Acany,bo mi się komp wściekł-a tutaj linków podawać nie wolno :roll:

Poczekamy na Kyane-może Ona będzie mogła pomóc.

Ale z tego,co wiem-powinny być paczki 1,5kg-ja zamawiałam od razu 4 kg.

Link to comment
Share on other sites

chip , no to faktycznie wieeelki pracus z niego :lol: . O ile pamietam, to link do Acany jest w linkowni, ale podaje tak na wszelki wypadek:

Premium Delux 1,5 kg - 23 zl; 4 kg - 54 zl

Lamb&Rice 1,5 kg - 25 zl; 4 kg - 58 zl

Adult Large 15 kg - 178 zl; 20 kg - 210 zl

jak widzisz, nie ma niestety malych opakowan dla duzych psiakow :( . Ja wczoraj zmieszalam Atreyowi poprzednia karme i Acane - tak mu sie spieszylo do miski, ze probowal startowac do niej od razu, co przy poprzedniej mu sie nie zdarzalo (podchodzi do miski na pozwolenie). Wiem, ze to na razie moze byc tylko "urok nowosci", wiec na ostateczne wnioski jeszcze za wczesnie, chociaz wydaje mi sie, ze bedzie ok :D

Link to comment
Share on other sites

Na stronie acany byłam już wczoraj i to co tam poczytałam + to co jest na tym topiku dało w wyniku moje zainteresowanie Acaną, ale coś mi się majaczyło, że właśnie tu w dogo przeczytałam, iz w sklepach można toto kupic na wagę i stąd moje pytanie gdzie w Warszawie. Ale pewnie cóś pokręciłam :roll: no trudno. Jeszcze raz poczytam skład Premium i Adult Large - porówam i może na próbę zamówię mały Premium a po pozytywnym pożarciu przejdę na Adult Large - nie powinno byc chyba dużej różnicy smakowej :eating:

Dzieki za szybkie odpowiedzi :D

Link to comment
Share on other sites

chip, no i jakie wiesci z frontu?? :D . Atrey zdecydowanie woli Acane niz Eukanube, mam tylko nadzieje, ze to nie dlatego, ze Eukanuba juz troszke zwietrzala, bo wlasnie sie konczy, a tak na ogol niestety bywa pod koniec worka, pomimo wszelkich zabezpieczen :( . Qpasy sa po Acanie mniejsze i zdecydowanie mniej "waniaja" :D i wyglada na to, ze jego "wrazliwy" zoladeczek bez problemu reaguje na zmiane:-). Na pelna radosc jeszcze za wczesnie, ale jestem dobrej mysli :lol:

Link to comment
Share on other sites

A czy Acana w ogóle pachnie? Ja nie wiem jak to się ma do jakości karmy ale dostałam kiedyś próbkę Puppy Large Breed i jak ją otworzyłam i powąchałam to stwierdziłam że prawie nie ma zapachu w porównaniu do np. Hill'sa. Być może ta próbka była jakaś stara albo może do Hill'sa dokładają jakieś swiństwa ale tak mi się wydawało że jak coś jest robione z mięska to jakiś zapach powinno mieć.

Natomiast moja sunia nie protestowała ale ona zjadłaby nawet miskę kamyków :facelick: więc raczej się nie sugeruję jej gustami smakowymi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No więc ... dostałam próbkę Acana Premium Delux od warszawskiego dystrybutora wczoraj - taka porcja na 2-3 posiłki dla 40 kg psa. Chip dostał wieczorny posiłek z Acany i niestety nie ruszył, owszem wąchał, nie odrzucało go ale mordy nie wsadził. Może to było spowodowane ogólnie upałem i zmniejszonym apetytem. Zobaczymy jak poszło dzisiejsze sniadanko tzn. dowiem się jak wrócę do domku, bo z samego rana przed moim wyjściem do pracy nic nie chciał jeść i Witek (mój TZ) miał mu dać :evilbat: acano-sniadanko tak ok. 10:00.

Mnie się Acana podoba - granulki i zapach podobne do Royal Canin, smakowo też zbliżone (sprawdziłam osobiście :eating:, no i owszem, owszem a jak do tego :beerchug: to mogę mieć z Chipem balangę).

Spróbuje mu jeszcze to podmieszać z RC, które się właśnie wykańcza - moze sie tak przestawi :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja wczoraj zamówiłam dla moich potforoof Acanę 20 kg, pojemnik + 2 paczki ciasteczek. Chciałam żby mi przywieźli to dzisiaj miedzy 17 a 19. Zobaczymy... Próbki karmy psiaki mi żeżarły w oka mgnieniu :)

Zobaczymy jak to będzie z dostawą... W poniedziałek napiszę :)

Widzę że część naszej szanownej grupy z PT - Atrey i Picasso już to wcinają :)

Link to comment
Share on other sites

tynka , witaj w "Klubie Acanowcow" :kciuki:

Ja i Atrey jestesmy zadoleni z wyboru. Dzis mialam problemy z przesypaniem jedna reka Acany z duzego wora, wiec dostal Eucanube...popatrzyl, powachal...i sobie poszedl, obdarzajac mnie po drodze wymownym spojrzeniem. Az mi sie glupio zrobilo i poczulam ogromniaste wyrzuty sumienia :roll:

Link to comment
Share on other sites

Tynka i jak doszlo?? ;)

A ja dalej na temat ciasteczek... ;) Wczoraj wyczytalam ze sa tez ciasteczka do higieny jamy ustnej. Wet powiedzial mi zebym kupowala Mejkowi kosci denta rask z pedigree a takowa kosc kosztuje prawie 4 zl. I tu mnie ciekawi jak wyglada sprawa z tymi ciasteczkami Acany. Duzo ich tam jest?? I jakiej wielkosci one sa.. ;) Dzieki z gory

Pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

przesylka dotarla!!! i to idealnie w czasie o który prosiłam, o 18.50 już psiaki pochłaniały ciaszteczka!

Zamawiałam w głównej siedzibie - zamówienie wysłałam mailem. Koszt kuriera - gratis! jestem zadowolona!\Mrówka - moje po dental rasku za przeproszeniem zygały jak koty...

Ciasteczka acany sa smaczne - probowalam, mniej wiecej 8 cm dlugości i w paczce jest ich sporo - dokladnie to nie wiem bo nie liczyłam - ale 2 opakowania zajmuja pół standardowej reklamowki !!!

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj wyczytalam ze sa tez ciasteczka do higieny jamy ustnej. Wet powiedzial mi zebym kupowala Mejkowi kosci denta rask z pedigree a takowa kosc kosztuje prawie 4 zl. I tu mnie ciekawi jak wyglada sprawa z tymi ciasteczkami Acany. Duzo ich tam jest?? I jakiej wielkosci one sa.. ;) Dzieki z gory

Pozdrawiamy

Ja na razie kupuję Chipowi też z serii Pedigree ale Denta Stix - to są takie kosteczki długości ok 10 cm ( wprzekroju mają kształt krzyzyka), jest ich w opakowaniu chyba 4 szt i paczka kosztuje pomiędzy 3,50 - 4,10. Jak na razie sprawdzają się - zęby czyste, bez kamienia, z pyska nie smierdzi :wink: . Daje jedna na raz co dwa-trzy dni, on to uwielbia.

Też mnie interesuja ciastecza Acany - ale które z nich sa do higieny jamy ustnej, bo jakoś nie moge ich znaleźć - ja znalazłam tylko tzy rodzaje : Omega SCIENCE na sierść i skórę, JointHEALTH na stawy i chrząstki, oraz ACANA ASORTED mieszanka wyborowa zawierająca dwa poprzednie + warzywne + kurczak z serem, ale to raczej nie do higieny jamy ustnej :-?

Link to comment
Share on other sites

Tynka dzieeki!! :)

Zaraz ide zamowic ciacha dla Mejka :) Tylko ciekawe kiedy przyjda.. :roll:

Z tego, co wyczytałam na ich stronie, do higieny jamy ustnej są te z kurczakiem.

dokladnie ja tak samo wyczytalam :) ale na wszelki wypadek powiem im ze chce do higieny jamy ustnej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Jesli zamawiasz z Wrocławia, od głownego dystrybutora, to 20kg worek przysylają na swój koszt, za wysylke mniejszych opakowan trzeba płacić. A jeśli tak jak ja zamawiasz od lokalnego dystrybutora to przywożą za darmo każdą ilośc.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 3 months later...

Jam mam inny problem zwiazany z zakupem ACANY LAMB & RICE, gdyz ostatnio w sklepach jest ACANA LAMB & APPLE,

Jesli chodzi o te pierwsza zachowanie psa jest ksiazkowe jesli chodzi o uklad trawienno - jelitowy. Acana w naszym przypadku jest tzw dodatkiem, miedzy glownym posilkiem. Ale od roku jest stosowana i naprawde jest ok. I jest to oryginalnie zapakowane. Po polsku jest tylko naklejka.
Natomiast pojawila sie nowosc gdzie na opakuwaniu jest napis w jezyku polskim zamiast naklejki w jezyku polskim, podejrzewam, ze moze byc przepakowywana w Polsce i skladniki moga byc mieszane. Dotyczy to Lamb & Apple.
czy ktos cos wie blizej, czy przypadkiem nie wycofali tego pierwszego jedzenia, czy ono sie sprawdza. Mam jeszcze troche starego i nie wiem co robic.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misiek-kurczak']
Natomiast pojawila sie nowosc gdzie na opakuwaniu jest napis w jezyku polskim zamiast naklejki w jezyku polskim, podejrzewam, ze moze byc przepakowywana w Polsce i skladniki moga byc mieszane. Dotyczy to Lamb & Apple.
[/quote]

Nie jest przepakowywana w Polsce - napisy na opakowaniu są w różnych językach i tak idzie oryginalnie od producenta (wszystkie nowe wersje Acany mają już na workach opisy po polsku)

Lamb&Rice już nie będzie dostępny (na całym świecie), czasem można jeszcze trafić w sklepach na stare zapasy

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...