Jump to content
Dogomania

czarna jaszczurka Galina


Justa

Recommended Posts

[COLOR=Navy][B]masz rację mła tele :) takie świeże powietrze to nie ma nic lepszego od niego :loveu: ten zapach trawy...

a mój rower też spaprany:roll: i nie mam na czym jeździć:shake:[/B][/COLOR]

miłego dnia!:loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 5.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oj jak Gala na tej fotce wygląda sierotowato to nie powiem jak Denis wygląda momentami :lol: a co do weekendu masz racje - ledwo pszyszedł a już minął (mimo ze miałam czterodniowy...) a jeszcze mechanika i matma czekają by spędzić z nimi miłe popołudnie, ech.... tobie tez zycze powodzenia w nowym tygodniu!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariss']to ja trzymam kciuki za ten tydzień:p[/QUOTE]

Za ten tydzień to jeszcze nie ma za co, bo tylko biochemia i porawa praktyka z moczowopłciowego. Ale dalej to masakra :mdleje:
Kolosik ze skóry i narządów zmysłów, anatomii ptaka, histologia prkatyczna i teoretyczna, łacina z całego roku, praca ze zwierząt egzotycznych, genetyka, ochrona środowiska, agronomia - a to wszystko jeszcze PRZED sesją :loveu:

Już nie będę wspominać, że w sesji 2 olbrzymie egzaminy z 2 najgorszych na I roku przedmiotów :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Za ten tydzień to jeszcze nie ma za co, bo tylko biochemia i porawa praktyka z moczowopłciowego. Ale dalej to masakra :mdleje:
Kolosik ze skóry i narządów zmysłów, anatomii ptaka, histologia prkatyczna i teoretyczna, łacina z całego roku, praca ze zwierząt egzotycznych, genetyka, ochrona środowiska, agronomia - a to wszystko jeszcze PRZED sesją :loveu:

Już nie będę wspominać, że w sesji 2 olbrzymie egzaminy z 2 najgorszych na I roku przedmiotów :mdleje:[/quote]

Justa wiernie Ci kibicuję i trzymam kciuki - jesteś zdolna Kobitka, na pewno dasz radę!!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Za ten tydzień to jeszcze nie ma za co, bo tylko biochemia i porawa praktyka z moczowopłciowego. Ale dalej to masakra :mdleje:
Kolosik ze skóry i narządów zmysłów, anatomii ptaka, histologia prkatyczna i teoretyczna, łacina z całego roku, praca ze zwierząt egzotycznych, genetyka, ochrona środowiska, agronomia - a to wszystko jeszcze PRZED sesją :loveu:

Już nie będę wspominać, że w sesji 2 olbrzymie egzaminy z 2 najgorszych na I roku przedmiotów :mdleje:[/quote]


:mdleje:
kogoś:stupid:
Jak ja się ciesze, że mi została mgr:pchoć po podobnych do Twoich przejściach egzaminacyjnych cos nie mogę jej skończyć:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Gala sierotowata :eviltong:
[url]http://img11.imageshack.us/img11/6015/dsc0642.jpg[/url]

Weekend weekend i po weekendzie :placz:
Teraz się zacznie..:shake:[/QUOTE]

łapki się porozjeżdżały, a tu od razu, że sierotowata :mad:

Link to comment
Share on other sites

Galcia ostatnio jakaś smutna.. Od wtorku dużo śpi, leży, nie lata z zabawkami po mieszkaniu sama - ale jak ją zachęcam do zabawy to się bawi.
Byłam z nią we wtorek na lotnisku, biegała normalnie za piłeczką, a w środę chwilkę pobiegała, ale jakos tak bez pasji.. :-(
Je normalnie, koopki normalnie, siku koloru normalnego - martwiłam się że może bebszja, ale w ciągu 4 dni chyba powinno coś więcej się rozwinąć (?) Przeszukałam ją, ale żadnego kleszczora nie ma.
Po schodach jakoś ciężko jej wchodzić (no chyba, ze na góze stoi pełna micha).

Jeśli się nie polepszy do poniedziałku, to chyba czeka mnie wizyta u weterynarza. Jakieś badanie krwi? Martwię się, że może to serce.. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']martwiłam się że może bebszja, ale w ciągu 4 dni chyba powinno coś więcej się rozwinąć (?) Przeszukałam ją, ale żadnego kleszczora nie ma.[/quote]

gdzies mi sie obilo o uszy, ze babeszja moze sie rozwinac po dluzszym czasie od momentu wbicia kleszcza. Zreszta choroba dosc szybko postepuje to chyba po 4 dniach Galina by byla w gorszym stanie.

Ciezko stwierdzic, przyczyn moze byc mnostwo, choc fakt, ze tak nagle to dziwne...

Nie pije wiecej wody, nie siusia wiecej?

[quote name='Justa']Jeśli się nie polepszy do poniedziałku, to chyba czeka mnie wizyta u weterynarza. Jakieś badanie krwi? Martwię się, że może to serce.. :shake:[/quote]

przy sercu to znowu chyba nie te objawy - meczy sie? jak z oddychaniem?

temp ma?

Link to comment
Share on other sites

jak tam Galinka?:cool3:

[quote name='Agnes']gdzies mi sie obilo o uszy, ze babeszja moze sie rozwinac po dluzszym czasie od momentu wbicia kleszcza. [/QUOTE]

hmm to prawda? Kilka dni temu znalazłem napitego kleszcza i skoro do tej pory nic Sambie nie było to myślałem, że wszystko w porządku i można o nim zapomnieć... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LeCoyotte']hmm to prawda? Kilka dni temu znalazłem napitego kleszcza i skoro do tej pory nic Sambie nie było to myślałem, że wszystko w porządku i można o nim zapomnieć... :roll:[/quote]

wiesz co...pewna nie jestem, duzo czytam o kleszczach, wiec moglo mi sie cos "pokopac" - najlepiej podpytac weta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']Przestawiłam się na nocny tryb uczenia, więc cały dzień na pełnych obrotach - uczelnia -dom-uczelnia-dom. A około godziny 22 zasiadam dzielnie do nauki i potrafie tak siedzieć do 4.[/quote]

podziwiam - do tej pory tak nie potrafie:placz:

[quote name='Justa']Ah ! Dzisiaj miałam zaliczenie z łaciny. I do przodu ! Ochrona środowiska - hmm. Bez komentarza :diabloti:[/quote]

laciny gratuluje co do tego drugiego...ekhm tego to i ja nie lubie:diabloti:

[quote name='Justa']A teraz same przyejmności - anatomia, histologia, anatomia, histologia..[/quote]

skoro tak mowisz:roll::evil_lol:

[quote name='Justa']A co do Galiny, jest już lepiej.
Wróciła do siebie, ale trochę jej odpuściłam, bo jednak te 6 lat to już nie taki młody piesek. Trochę bieganka i odpoczynek i znów chwilka bieganka. To mój pierwszy pies, więc ciężko było mi dostrzec tą granicę, ale powoli się uczę ;)[/quote]

czlowieka caly czas sie uczy:evil_lol:a tak serio - moze to i faktycznie wiek, choc podobno u malych psow to ten wiek sie troche "opoznia", a moze w praktyce jest inaczej - chodzi mi o to, ze 6 lat jak na malego psa to nie duzo:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam, że tak bez informacji, ale zabiegana jestem, że hej..
Przestawiłam się na nocny tryb uczenia, więc cały dzień na pełnych obrotach - uczelnia -dom-uczelnia-dom. A około godziny 22 zasiadam dzielnie do nauki i potrafie tak siedzieć do 4.
Całe szczęście zajęcia mam raczej popołudniu, więc rano spanie do 10 mam zapewnione ;)
Ah ! Dzisiaj miałam zaliczenie z łaciny. I do przodu ! Ochrona środowiska - hmm. Bez komentarza :diabloti:
A teraz same przyejmności - anatomia, histologia, anatomia, histologia..


A co do Galiny, jest już lepiej.
Wróciła do siebie, ale trochę jej odpuściłam, bo jednak te 6 lat to już nie taki młody piesek. Trochę bieganka i odpoczynek i znów chwilka bieganka. To mój pierwszy pies, więc ciężko było mi dostrzec tą granicę, ale powoli się uczę ;)

Aktualnie wyczesałam jej podszerstek, zrobiłam kocią łapkę, podcięłam pod brzuchem i jakość włosa jest o niebo lepsza :loveu:
Aktualnie już prawie kupiłam maszynkę - mam nadzieję, że do końca tygodnia uda mi się to uczynić już naprawdę :multi:


[B]Kojot[/B], weterynarzem nie jestem, ale wydaje mi się, że te choroby odkleszczowe występują wtedy gdy kleszcz wypluje truciznę do naczynia krwionośnego, w które jest wessany. A wypluć może, kiedy będziesz go usuwał na przykład. Jak trucizna dostanie sie do krwiobiegu, to rozprowadza się dość szybko, więc jeśli objawy nie wystąpią w ciągu kilku dni, to chyba nie ma już obaw..
Ale z tego co wiem bebeszjoza raz nabyta może powracać.
Zaznaczam, ze to nie są informacje sprawdzone :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']
Wróciła do siebie, ale trochę jej odpuściłam, bo jednak te 6 lat to już nie taki młody piesek. Trochę bieganka i odpoczynek i znów chwilka bieganka. To mój pierwszy pies, więc ciężko było mi dostrzec tą granicę, ale powoli się uczę ;)[/quote]


a widzisz, a dziwiłaś się jak pisałam, że Luncia coś ostatnio też nie taka jak kiedyś :placz: w ogóle to muszę zrobić jej badania kontrolne dla spokojności :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ale miałam dzisiaj historię :mdleje:
Jadę sobie samochodem z koleżanką, jesteśmy już na bemowie - w zasadzie na głównej ulicy na bemowie - 3 pasmówka, tory tramwajowe i te sprawy. Patrzę sobie bezwiednie przez szybę, a po scieżce rowerowej kica sobie sarna :mdleje: Jakoś tak wogole nie dotarła do mnie ta informacja - do czasu aż sarna nie wskoczyła nam pod koła :-o Żeby tego było mało przewróciła się na jezdni i leży. My zahamowałyśmy, zrobił się korek, ludzie trąbią, sarna przerażona leży, ale oddycha. Podniosła sie po chwili i pokicała dalej :-o
Niestety nie wiem nic o jej dalszych losach..
Pewnie przybiegła z lotniska, była dość młoda, odłączyła się od stada - szanse ma marne :shake: :-(

A tak pozatym anatomia. histologia. histologia. histologia. anatomia.
I tak w kółko.
Mój mózg stał się rozgotowanym kalafiorem.
Za niecały tydzień ostatnie kolokwium z histologii od którego zależy mój egzamin w terminie zerowym. Trzymajcie mocno kciuki, żeby wystarczyło mi wytrwałości w przygotowaniu się.. :roll:

Co do Galiny - jest już dobrze. Humorek się poprawił, ale zaczynam wdrażać nowy system spacerów i ruchu. Już nie szalone bieganie za piłką do upadłego. Więcej spracerków z niuchaniem - mnie też się to przydaje, bo mózg sobie dotleniam - pies zdecydowanie zyskuje w czasie sesji ;)
W domu jestem dość sporo czasu, więc 3 45min spacery dziennie ma zapewnione :diabloti: Żyć nie umierać.. :eviltong:

Maszynki nie ma w hurtowni i czekam :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Biedna sarenka :shake:
Justa co do Galińskiej to chyba musisz wdrożyć zasadę którą wpoiła mi moja wetka przy Buni, że "za starszego sznaucera trzeba myśleć". Bo sznaucom zawsze się wydaje że są młode, zwinne i mają power na 100%, a później pańcia ratuj :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']
Justa co do Galińskiej to chyba musisz wdrożyć zasadę którą wpoiła mi moja wetka przy Buni, że "za starszego sznaucera trzeba myśleć". Bo sznaucom zawsze się wydaje że są młode, zwinne i mają power na 100%, a później pańcia ratuj :p[/QUOTE]

Otototo.. ona jak taki chomik goopi, który może zabiegać się w kołowrotku na śmierć :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

Pytanko do sznaucero-znawców.

Oto Galeństwo - co poprawić? Zdjęcie takie sobie, bo cieżko ustawić psa, który nigdy uczony tego nie był, światło słabe a aparat na końcówce baterii, ale to nieważne.
Wogóle tak patrząc, to chyba za mało wyciągnięte ma łapy do tyłu, co?

[IMG]http://img200.imageshack.us/img200/7743/dsc0792.jpg[/IMG]

Nie bardzo wiem co zrobić z tymi przednimi łapami, bo dość długi włos już jest i jak się wyczesze i umije to spoko, ale gorzej jak już się to włosiny posklejają :mdleje:
Tyłek, uszy i przedpiersie nie zrobione jeszcze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...