Jump to content
Dogomania

Puśka szczęśliwa, w końcu znalazła dom. Elza, Bambino - dziękuję!


Agata69

Recommended Posts

[quote name='andzia69']na owczarkowym forum niestety często jest "taki odzew" a raczej jego brak:shake:[/quote]

Ach, muszę napisać.
Co do odzewu na owczarku.
Ludzie, popatrzcie najpierw na dogomanię- popatrzcie ile jest tu osób zarejestrowanych(!) a ile osób pomaga. Czy każdy?

A forum owczarek jest o wiele wiele mniejsze niż dogomania. Bez porównania:shake: Z czego wynika wiele mniej osób chętnych do pomocy.

Elza, chcesz wykasować wątek na owczarku. A na co?
Plakaty z ulicy też pozrywasz, bo się nikt nie odezwie?:shake:
Zmniejszasz tylko szanse na pomoc.

Takie moje zdanie.
Pozdrawiam oburzonych.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 816
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzisiaj znowu byłyśmy na spacerku. Oj ciężko idzie, dziewczyny nie umieją się ze spacerku cieszyć, ale nie poddajemy się. Pusia to esencja psiego nieszczęścia, ogon wxiśnięty między nogi, mocno zawiniety pod brzuszkiem. Często się kładzie, ale przy lekkim pociągnieciu i komendzie chodź idzie, jak na ścięcie ale idzie. Chwilami czymś się zainteresują, powąchają, były krótkie chwile że szły nawet z przodu lekko truchtając. Jak wracałyśmy miałam wrażenie że Pusia trzymała ogon luźno, nie tak bardzo podkulony. W kojcu od razu nie uciekły do budy, chwilę posiedziały, mogłyśmy je pogłaskać. Pusia jest moją ulubienica, gładziłam ją po karku, pod mordą. Jak przestałam spojrzała na mnie i wysunęła nieśmiało mordkę i powąchała mnie. Miałam nawet wrażenie że leciutko machnęła ogonem. Potem im się przypomniało że się boją i uciekły do budy.
Ale już nie wbiły się w kąt tylko wystawiły łebki i patrzyły na nas.

Chciałabym dla Puśki dopbry kochający dom, bo ona ma potencjał, czuję to. Muszę je odplić, w poniedziałek kupuję Frontline dla obydwu. Wpadła mi dzisiaj stówa więc zaszaleję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz']Agata, ty umiesz wydawać pieniądze...
Żaden Frontline ani Fiprex tylko obrożę Bephar-a. Działa min. 5 miesięcy, jest skuteczna ,bezpieczna i tania.[/quote]

Ile i dlaczego tak drogo?.. Jesli masz u siebie to moze byś mi wysłała, ja zawsze kupowałam środki w/w, wydawały mi sie lepsze od obrozy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']
Sunie na Allegro: [B][URL]http://www.allegro.pl/show_item.php?item=329387598[/URL]
[/B][/quote]

Czy aukcja suniek jest wyróżniona? :oops:
Pytam bo aukcja kończy sie w poniedziałek a wejść nie było nawet 100...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz']"Ludzie, popatrzcie najpierw na dogomanię- popatrzcie ile jest tu osób zarejestrowanych(!) a ile osób pomaga. Czy każdy? "

Z tym się zgadzam w 100%.

Andzia Ty masz te psiaki w stodole ? Z nimi też trzeba cos zrobić.[/quote]

Elza - tu masz watek tych podrostków ze stodoły - jakbym miała stodołę to bym miała dom, a jakbym miała dom to nie miałabym psiaków w stodole, tylko na kanapie!;) a ja mam tylko 59 m2 na 9 pietrze i 3 duże psy plus inne zwierzaki, dzieci i tz:eviltong:

[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=106119[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia']Czy aukcja suniek jest wyróżniona? :oops:
Pytam bo aukcja kończy sie w poniedziałek a wejść nie było nawet 100...[/quote]

Aukcja nie jest wyróżniona, ale...
Zawsze wystawiam najkrótsze aukcję z możliwych (3 dni), ponieważ w efekcie wychodzi najkorzystniej, jeśli chodzi o stosunek cena/oglądalność. Aukcja taka jest non-stop tuż za wyróżnionymi, a 4 powtórzenia, dające w efekcie 12 dni, kosztują 4x0,30 = 1,20 pln. Przy większej ilości aukcji, nie stać mnie na same aukcje wyróżnione. Jeśli ktoś ma takie życzenie i pokryje jej koszt (12pln), chętnie to zrobię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia']Gallegro, jeśli Twoja 'metoda' jest skuteczna to OK.
Ja tylko zapytałam poniewaz ja wystawiając aukcje zawsze wybieram 10 dni, aukcje pogrubioną i wyróżnioną - jest to również skuteczne ;)[/quote]

Popełniasz [B]kardynalny błąd[/B] ...Jeśli robisz aukcję wyróżnioną, to [B]koniecznie na 14[/B] dni.
Zwróć uwagę, ze dopłata 12 pln za wyróżnienie, jest niezmienna w zależności od czasu trwania aukcji. Za 4 dodatkowe dni dopłacasz [B]tylko 20 groszy[/B]. Jeśli przeliczysz całkowity koszt na jeden dzień aukcji, sama dojdziesz do wniosku, że robiłaś błąd :razz:
Po drugie, moim zdaniem opcja pogrubienia jest bez sensu. Praktycznie nikt nie zwraca uwagi na to, czy czcionka jest pogrubiona. To opinia ludzi, którzy na Allegro "zjedli zęby" ;)
Nie traktuj tego wpisu jako krytyki samej w sobie, ale postaraj się przemyśleć moje rady...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz'](...)Żaden Frontline ani Fiprex tylko obrożę Bephar-a. Działa min. 5 miesięcy, jest [B]skuteczna[/B] ,bezpieczna i tania.[/quote]

Co do pierwszego zgadzam się... cena wyższa, a tańszy Fiprex to dokładnie to samo...
Skąd takie informacje na temat wspomnianej obroży? O ile mi wiadomo, każda obroża radykalnie traci skutecznosć w czasie deszczu, czy podwyższonej wilgotności. Gdyby istotnie była tak skuteczna i tania, pozostałe firmy mogłyby zwijać żagle ;)
Nie wykluczam, ze jest tak jak piszesz, dlatego ze względu na ważkość tej informacji, proszę ją uzasadnić. Dla ułatwienia, podaj proszę jakieś linki do wiarygodnych testów/komentarzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']
Popełniasz [B]kardynalny błąd[/B] ...Jeśli robisz aukcję wyróżnioną, to [B]koniecznie na 14[/B] dni.
Zwróć uwagę, ze dopłata 12 pln za wyróżnienie, jest niezmienna w zależności od czasu trwania aukcji. Za 4 dodatkowe dni dopłacasz [B]tylko 20 groszy[/B]. Jeśli przeliczysz całkowity koszt na jeden dzień aukcji, sama dojdziesz do wniosku, że robiłaś błąd :razz:
Po drugie, moim zdaniem opcja pogrubienia jest bez sensu. Praktycznie nikt nie zwraca uwagi na to, czy czcionka jest pogrubiona. To opinia ludzi, którzy na Allegro "zjedli zęby" ;)
Nie traktuj tego wpisu jako krytyki samej w sobie, ale postaraj się przemyśleć moje rady...
[/quote]

Źle wpisałam - zawsze daję 14 dni czyli to maksimum. Sorry, moja pomyłka ;)

Co do pogrubienia - zawsze tak robię bo bardziej i szybciej "rzuca sie to w oczy". Takie moje zdanie jest.

Moze i faktycznie popełniam jakieś błędy ale ja tego nie przeliczam bo nie wystawiam wiele aukcji.
Raz na jakiś czas coś wystawię (raz, może dwa razy w miesiącu, czasami wcale) i zawsze wtedy staram sie aby były one jak najbardziej wyróżnione.
Wejść jest po kilka tysiecy i zawsze jest odzew. Do tej pory sie to sprawdzało i nadal sie sprawdza ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia']Źle wpisałam - zawsze daję 14 dni czyli to maksimum. Sorry, moja pomyłka ;)(...)[/quote]

Jeśli tak, to O.K., bo cała reszta jest i tak mało istotna.
Ja w ciągu miesiąca wystawiam po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt aukcji, dlatego tak istotne było wypracowanie w miarę taniej i skutecznej metody ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gallegro']Co do pierwszego zgadzam się... cena wyższa, a tańszy Fiprex to dokładnie to samo...
[/quote]
:shake: nie jest to samo. Nie ma tak, ze cos tansze a ta sama jakosc.

Porownaj stezenie fipronilu w obu, frontline zawiera jego większe poprostu stezenie.

Link to comment
Share on other sites

Przecież nie chodzi mi o toczenie akademickiej dyskusji. Pisząc to samo, miałem na myśli podobną skuteczność i fakt, ze zastosowano tę samą substancję czynną. Nie ma też istotnego znaczenia stężenie fipronilu, ponieważ odpowiednie dawkowanie, uwzględnia jego ilość w każdym z preparatów. Po uwzględnieniu powyższych czynników, przy jednakowej skuteczności, Fiprex i tak jest tańszy, więc po co przepłacać ;) Moim zdaniem, obroża może stanowić tylko uzupełnienie środków typu spot on.

Od dłuższego czasu, zarówno ja, ja i moi znajomi, stosujemy Fiprex i w tym czasie nie stwierdziliśmy żadnego zachorowania u naszych czworonogów. Jeśli ktoś ma negatywne doświadczenia z tym środkiem, będziemy wdzięczni za taką informację.

Link to comment
Share on other sites

Gallegro napisał: "Nie wykluczam, ze jest tak jak piszesz, dlatego ze względu na ważkość tej informacji, proszę ją uzasadnić."

Ocena wynika z doświadczenia, a nie z jakiś testów czy innych reklamowych bzdur.
Z mojej strony temat zamknięty.

No suńki, gdzie wasze domki ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz'](...)Ocena wynika z doświadczenia, a nie z jakiś testów czy innych reklamowych bzdur.
Z mojej strony temat zamknięty.
[/quote]

Przepraszam, ale jeśli ktoś pisze, że dany środek jest the best, a cała reszta ogólnie uznanych za skuteczne jest beee, to wypadałoby to uzasadnić.
Nie chodziło mi o slogany reklamowe, ale o rzetelne informacje w oparciu o doświadczenia odpowiednio dużej grupy osób.
Z Twojej lakonicznej informacji wnioskuję, że Twoje zdanie opiera się tylko na Twoim doświadczeniu...
Z całym szacunkiem, ale to za mało, żeby publicznie wygłaszać tego typu opinie.
Jeśli jednak masz niezbite dowody, że jest to najskuteczniejszy i najtańszy środek na rynku, podziel się z nami tą informacją.
Wszyscy dogomaniacy są tym żywo zainteresowani, dlatego wypadałoby udzielić takiej informacji.
Nie chodzi tutaj bynajmniej o udowadnianie sobie wyższości świąt... itd, ale jeśli się powiedziało a...

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj dziewczynki nie były na spacerze. Zostały tak zarzucone jedzeniem, że nie miały powodu wychodzić z budy jak ja przyszłąm je wyprowadzić. Zastałam miednicę ryżu z warzywami i czymś, oraz drugą suchej karmy. Sunie nie chciały jeść, więc bóg raczy wiedzieć ile już zjadły. Jedna z nich robi białą kupę:shake:. Trzeba je stamtąd zabrać bo nie sposób ich socjalizować, a mogą się nabawić jakiejś choroby z przeżarcia. Biedne, dzisiaj do nich nie pójdę bo pracuję do nocy, jutro też.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...