Jump to content
Dogomania

1,5 roczny Labrador juz w nowym domu


czar_na

Recommended Posts

  • Replies 157
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='ElzaMilicz']Powiem Wam czemu Czarnemu trudno znaleźć dom.

Ludzie, bardzo młodzi ( a takich na dogo najwięcej )mylą ugryzienie z pogryzieniem.[/quote]

bardzo mozliwe ,ze nie zyskal tym na atrakcyjnosci - ale nie wyobrazalam sobie ,zeby tego nie napisac :shake:
Negro wczoraj znowu na ojca warczal - jesli szybko nie znajdzie domu niewykluczone ,ze pojedzie w droge powrotna do krakowskiego schroniska :( bo ostro na to pracuje :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz']
Czar-na z całym szacunkiem. Takich rzeczy się nie pisze,tylko mówi wówczas, gdy ktoś zadzwoni.[/quote]
Tu sie nie zgodzę sie z Tobą. To ma byc przemyślana adopcja i dlatego napisałam co i jak. Dając tym czas na przemyślenie i podjecię właściwej decyzji.

Link to comment
Share on other sites

"Witam.
Przywiało mnie tu w smutnych okolicznościach.
Post może być trochę chaotyczny ale sama nie wiem jak to ogarnąć.
W wakacje 2007 mój ojciec adoptował psa z Krakowskiego Schroniska.
To już 3 pies w rodzinie stamtąd. Ponieważ przeniósł sie z bloku do swojego domku chciał wziąć towarzysza dla swoje mocno już starszej , przygarniętej z azylu suni. Pojechał do Krakowa i tam namówili go na Negro, który został oddany z powodu "wyjazdu". W książeczce ma napisane labrador ale dla mnie on bardziej flatowaty jest.
Pies jest wspaniały poza kilkoma ale ... Jest baaaardzo żywiołowy ADHD murowane ;-) i niestety ale ma mocny charakter i wyczuł ,że emeryt za nim nie nadąża dzięki czemu może rządzić w domu. Kilkakrotnie ojca ugryzł i niestety w zamianie przywództwa nie pomogła ani kastracja (zrobiona w niecały miesiąc po adopcji czyli w sierpniu 2007) ani cotygodniowe przyjazdy tresera, który sam zaczął ojca namawiać do poszukania mu innego domu. Po ostatnim ugryzieniu ojciec złamał sie i stad to ogłoszenie. Ja niestety nie mogę go wziąć ponieważ sama już mam 2 w bloku a Negro (tak ma na imię) ciągle sie dominują z moim samcem.
jeśli ktoś byłby zainteresowany proszę o kontakt mailowy.

Ponieważ ten pies nie jest nam obojętny proszę przygotować sie na serie pytań i umowę adopcyjna.

Pies szkolony.

To ,ze pisze ,ze kilkakrotnie ojca ugryzł nie mam tu na myśli bestii ,która sie rzuca do gardła. Po prostu broni sie przed wymyślonym przez niego zagrożeniem. We właściwych rekach powinien szybko wrócić do szeregu. Jednak chcąc być uczciwą nie mogłam o tym nie wspomnieć. "

[B]Popatrz na to okiem widza.[/B]
Co miałam z tego wybrać, żeby zachęcić do adopcji ?
Cały ten post( oprócz zdania, że to wspaniały pies ) jest dramatyczny i mówi tylko o gryzieniu.
A to, że Twój Tato cofnął rękę, gdy pierwszy raz pies chciał spróbować swych sił i prawdopodobnie był to pozorowany atak.... cóż, ludzie tak robią.

Powtarzam jeszcze raz : nie piszę tego po to, aby się kłócić.
Czarny został ogłoszony. Czekamy.

Aha, w jakim zakresie szkolony ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz']

Aha, w jakim zakresie szkolony ?[/quote]

PT mial chyba robione z poprzednim właścicielem bo zna i wykonuje komendy.

Dla Ciebie to było dramatyczne ale myślę ,ze jeśli ktoś był w stanie mu podołać to taka charakterystyka psa go nie przerazi a tym nie do końca przekonanym może odejdzie ochota na darmowego labka, ktory za jakis czas znowu by szukał domu. Gdyby to był pies u nas od szczeniaka to bym pewnie potrafiła o nim więcej powiedzieć tymczasem niewiadomo co sie z nim działo i co jeszcze w nim drzemie.
Może dla Ciebie adopcja to sukces - dla mnie sukcesem jest dopiero udana adopcja.
ps. dziękuje za ogłoszenie go - można spytać gdzie ? :)

Pies jest naprawdę wspaniały i kontaktowy, skierowanie jego energii na współprace z człowiekiem myślę ,ze dałoby szybkie i dobre efekty.
Tylko tak jak pisałam to pies dla młodych ludzi ,którzy mogą mu poświecić dużo czasu i dotrzymają mu kroku.

[URL="http://imageshack.us"][IMG]http://img90.imageshack.us/img90/3600/obraz020eg7.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz']Geba, pomóż mi, bo nie wytrzymam z tymi Twoimi dziewczynami.:-) (Zgrzyt, zgrzyt... ) :) :)[/quote]


Elza no coz Ania napisala cala prawde o czarnym wiadomo ze jesli zmienic by ten 1 post napisac ze jest fajny zabawowy i ze poprostu nie nadaje sie z jego wulkanem energji dla starszego pana pewnie szybciej by sie znalazl chetny na niego.
Tyle ze uwazam ze zachowanie Czarnej jest cholernie odpowiedzialne napisala to co o psie wiemy nie owijala w bawelne no i teraz pewnie ze to odstrasza ale moze dzieki temu czarnuch znajdzie tego wlasciwego odpowiedzialnego ludzia.

Link to comment
Share on other sites

dzięki Geba :*

Moze to dla kogoś dość istotne .

W domu Negro jest spokojny, nie niszczy sprzętów, nie zawraca na ścianach - gdy mu sie nudzi przychodzi z zabawka prosząc o uwagę. Jego energia objawia sie [U][COLOR=Black]tylko[/COLOR][/U] wieczna chęcią do zabawy. Na spacerach posłuszny, nie oddala sie , przybiega na zawołanie i reaguje na komendy "do mnie" itd. Kocha aportować.
Inne zwierzęta domowe nie stanowią problemu a każdy nowy kompan do zabawy jest witany przez niego z radością.

Link to comment
Share on other sites

Daleka jestem od krytyki kogokolwiek.

Ale teraz dopiero [B]Czarna [/B]określiła psa jak należy.
Nie przeczę,że na końcu należałoby dodać ,że już ugryzł starszego pana.

[B]Nigdzie nie napisałam,że chciałabym to ukryć przed przyszłym właścicielem.[/B]

Przeczytajcie pierwszy post i bądźcie sprawiedliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...