Jump to content
Dogomania

To nie tak miało być.... Czekoladowa Saba za TM... Odeszła szczęśliwa i kochana


Selenga

Recommended Posts

[quote name='Selenga']Dziewczyny, mam dobrą wiadomość - pani Maria zgodziła się wydać Sonię do domu tymczasowego :)
Teraz wszystko zależy od was - kiedy mysza będzie mogła po nią pojechać :)[/quote]
Suzi jedzie jutro do Warszway :multi: Mysza będzie w schronie po południu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 249
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dla Saby szukamy domu. To na prawdę wspaniała "dziewczyna". Ja jestem pod wrażeniem jej reakcji na okazane zainteresowanie i troskę. Czekała ze mną w samochodzie na zakończenie badań Suzi i mimo, że ją dopieszczałam cały czas, jak tylko usłyszała Dorotę, to przewaliła się przeze mnie i cała szczęśliwa wystawiła głowę przez okno żeby tylko jak najszybciej mieć kontakt z opiekunką. Ktoś kto ją weźmie będzie miał w niej na prawde wspaniałego przyjaciela.

Link to comment
Share on other sites

Selengo-to zaszczyt pomóc takiemu psa a adoptowac go na stałe to wielki skarb!

to nie jest łątwe zadanie-to odpowiedzialnośc zdwojona ale walka warta bo by taki pies zaufał jednej osobie to już sukces!

spójrzcie jaka piękna Suzi na ślicznym pontonie w pledzikach:
[IMG]http://img228.imageshack.us/img228/3974/tnp3080031ig7.jpg[/IMG]

[B]o to samo proszę dla jej okaleczonej koleżanki-jednookiej pięknej Saby, która kibluje w schronie już 2-gi rok:modla::modla::modla:[/B]

[B]takie psy muszą byc w cieple domowym, dużo uwagi trzeba im poświęc by odbudowac zrujnowaną psychikę-służę radą gdyby ktoś się zdecydował![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6']Saba się pokazuje!

dlaczego nie można jej mieścic na allegro i na innych portalach adopcyjnych tlko siedzi tam 2 lata?

dlaczego kierowniczka nie pozwala jej ogłaszac?[/quote]

A kto napisał, że nie pozwala???? Przecież wyraźnie napisałam że szukamy domu dla Saby.
Pani Maria, kierowniczka schroniska, jest na prawdę wspaniałym człowiekiem i na prawdę w miarę swoich możliwości stara się zapewnic podopiecznym wszystko co najlpepsze. Problem w tym, że jej możliwości są bardzo niewielkie - 3 osoby na 200 psów, fatalna lokalizacja, chroniczny brak środków. Dopiero od niedawna sytuacja zaczęła się poprawiać bo pomoc zaoferowała fundacja Hilfe Hunde - sprezentowała budy dla psów, sfinansuje położenie chodników w alejkach (schronisko zlokalizowane jest na podmokłym terenie i na to p. Maria nie ma żadnego wpływu), dostarczy też specjalne materace do bud, a przede wszystkim finansuje leczenie wielu psów, a te najciężej chore zabiera do Niemiec i tam są leczone. Próby leczenia podejmowane sa nawet w praktycznie beznadziejnych przypadkach, jak chociażby w przypadku chorej na raka Pysi. Dzięki temu że pojawiła się tam niemiecka fundacja, zainteresowały się schroniskiem też lokalne media i w konsekwencji obudzili się urzędnicy - ma być nowa lokalizacja, lepsze warunki.
A jeśli chodzi o allegro - Saba będzie miała allegro, ale wtedy kiedy będą środki na wyróżnione ogłoszenie. Jak łatwo sprawdzić, ruch na jej wątku jest średni, a zamożnych ludzi to tu chyba zupełnie się nie doszukasz. Ja cały czas czekam aż klienci łaskawie popłacą faktury.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Emilio :) Jeśli możesz pomóc, to ja to allegro wystawię. Obawiam się, że 4 tygodnie może nie wystarczyć na znalezienie domku, ale przez ten czas powinny spłynąć jakieś pieniądze z faktur, więc będa mogła wystawić następne jeśli będzie potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

i z Emilą o niej też rozmawiałam-trzeba po prostu sprawy rozbujac-a nie tylko biernie to nic nie zmieni-trzeba pytac-szukac-jednym słowem marketing-ona powinna byc już dawno w swoim domu-nie jest-to proste.....bo nigdy nie była ogłaszana!!!-NIGDZIE

a pies siedzi bez oka na łańcuchu 2-gi rok!!!

[B]Emila: napisz pw do Beatki - ona robi allegro![/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']Dzięki Emilio :) Jeśli możesz pomóc, to ja to allegro wystawię. Obawiam się, że 4 tygodnie może nie wystarczyć na znalezienie domku, ale przez ten czas powinny spłynąć jakieś pieniądze z faktur, więc będa mogła wystawić następne jeśli będzie potrzebne.[/QUOTE]
Selenga, jak mozesz to zrobic to super. 4 tygodnie mówié na poczátek, bédé przedluzac do skutku oczywiscie. Podaj proszé konto na PW (z Twoim adresem i nazwá banku).

Tak jak Okta mówi- marketing to klucz do sukcesu.

PS. Jesli Selenga zrobi to allegro, zachowamy Beatké na kolejná akcjé.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki. Wyślę na PW wszystkie dane i wieczorem zrobie ogłoszenie dla Saby.
Nie dziwcie się dziewczyny, że nie ma marketingu Saby - w Piotrkowie jest 1 słownie JEDNA wolontariuszka. I 200 psów.Choćby nie wiem jak chciała sama nie da rady wszystkich obfotografować, opisać. A panie ze schroniska są mało internetowe. Schronisko jest daleko od jakiejkolwiek komunikacji więc mało kto tam zagląda. Przygotowujemy stronę internetową schroniska, wtedy będzie łatwiej, bo zdjęcia będą na bieżąco uzupełniane i będzie można szybko reagować na potrzeby. Saba jest co prawda w schronisku już długo, ale to nie znaczy, że nie była leczona. Oko wygląda paskudnie, ale w lecznicy dr Garncarza potwierdzono diagnozę weterynarza z Piotrkowa, oka nie trzeba operować, zapisano jej tylko trochę mocniejsze krople. I na prawdę ona te krople dostaje tak jak zapisał lekarz.

Link to comment
Share on other sites

spokoko-ja też byłam jedna i puszkę Pandory z Krzyczek otworzyłam-już mnie tam nie kochają:diabloti:jedna osoba też może duż zmienic, zrobic....

[U]czy Saba jest wysterylizowana?[/U]

[I][COLOR=blue]P.S. dalej jest nas na wątku mnożko-ale wierzę że się uda-pokazywałam ją już Agnieszcze Draabe-nie zostawi jej bez pomocy-tak obiecała[/COLOR][/I]

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście różnica między Krzyczkami a Piotrkowem jest niebotyczna, chociazby z tego powodu, że mimo trudnych warunków, dla piotrkowskich pracowników zwierzęta są najważniejsze i nawet o najbardziej chore walczy się do końca. Wolontariuszka nie musi zajmować się walką z personelem, może zająć się psami.
A co do Saby, to nie sądzę aby była w tym wypadku potrzebna pomoc p. Agnieszki Draabe, ponieważ Saba jest pod opieką fundacji Hunde Hilfe Polen - fundacja finansuje wszystko co tylko trzeba, żeby wyleczyć jej oczy. Bo Saba ma obydwa oczka, jest chora na zapalenie ciałka szklistego i dlatego jedno oko tak wygląda. Paradoksalnie to oko jest do uratowania, bo okulista swierdził, że widzi dno oka. Nie widział natomiast dna oka w tym drugim, na oko zdrowszym, oku. A jesli nie znajdziemy Sabie domu w Polsce, to Saba pojedzie do Niemiec, tak jak jej koledzy Gizmo czy Fuko, Pysia i wiele innych psów z tego schroniska. To nie jest tak, że tylko dogomaniacy starają się pomóc tym zmaltretowanym bidom, stara się o to również schronisko i wspierająca je fundacja.
Saba nie jest wysterylizowana ponieważ schronisko w Piotrkowie nie ma warunków do wykonywania takich zabiegów, nie ma po prostu pomieszczeń w których suki mogłyby dochodzić do siebie po zabiegu. Jak obejrzycie zdjęcia z wątku Gizma to sami możecie zobaczyć jak to wygląda - Gizmo był w pomieszczeniu biurowym, razem z innymi najbardziej chorymi i poszkodowanymi psami, bo wszystkie inne są na zewnątrz, przy budach. Natomiast w przypadku adopcji suki, nowy właściciel dostaje skierowanie na bezpłatną sterylkę i podpisuje zobowiązanie o sterylizacji.

A wogóle to mam do was prośbę - postarajcie się nie szukać żadnych sensacji i nie próbujcie na siłę zrobić ze schroniska w Piotrkowie drugich Krzyczek, bo na prawdę krzywdzicie bardzo porządnych ludzi, którzy z ogromnym poświęceniem walczą o każde żywe stworzenie jakie do nich trafi. Panie kierujące tym schroniskiem na prawdę na to nie zasłużyły.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']
[B]A co do Saby, to nie sądzę aby była w tym wypadku potrzebna pomoc p. Agnieszki Draabe,[/B] [B]ponieważ Saba jest pod opieką fundacji Hunde Hilfe Polen -[/B] fundacja finansuje wszystko co tylko trzeba, żeby wyleczyć jej oczy. Jak obejrzycie zdjęcia z wątku Gizma to sami możecie zobaczyć jak to wygląda - Gizmo był w pomieszczeniu biurowym, razem z innymi najbardziej chorymi i poszkodowanymi psami, bo wszystkie inne są na zewnątrz, przy budach. Natomiast w przypadku adopcji suki, nowy właściciel dostaje skierowanie na bezpłatną sterylkę i podpisuje zobowiązanie o sterylizacji.

A wogóle to mam do was prośbę - postarajcie się nie szukać żadnych sensacji i nie próbujcie na siłę zrobić ze schroniska w Piotrkowie drugich Krzyczek, bo na prawdę krzywdzicie bardzo porządnych ludzi, którzy z ogromnym poświęceniem walczą o każde żywe stworzenie jakie do nich trafi. Panie kierujące tym schroniskiem na prawdę na to nie zasłużyły.[/quote]
nikt nie krzywdzi pań z Piotrkowa prowadzenie schroniska to bardzo odpowiedzialne zajęcie-jak Wiesz w Polsce-bo Polska ma z tym zawsze duże problemy-zawsze musi to wyglądac jak chlew (nie mówię o Grecji czy Hiszpanii-gdzie psy są traktowane bardzo krutnie)- pytania konkretne, dużo wątpliwości-ponieważ Piotrków jest znany gdzie psy do bud łańcuchami są przypięte w brudzie i syfie-i taki obraz zapamiętałam ze zdjęc w necie-chyba, że rozklekotane budy z błota na łańcuchach poznikały
[URL="http://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/wydarzenia/774353.html"][COLOR=#551a8b][B]Schronisko[/B] pod [B]psem[/B] - [B]Piotrków Trybunalski[/B][/COLOR][/URL]

[B]" Psy nie mają także miejsca do spania ( śią w beczkach )"[/B]

[B]nie ma nawet strony internetowej schroniska-nic-jak ma iśc adopcja skoro nie ma strony psy są nieogłaszane-nie robię ani nikt inny Krzyczek-tylko potem statystyki to robią[/B]

[B][U]skoro Hundehilfe pomaga i zależy im na Sabie czemu fundacja nie zabrała jej już dawno skoro ona tam kibluje prawie 2 lata? [/U][/B]

[B]i takim właśnie pisaniem nic się tam nie zmieni-skoro piszesz, że nie potrzebujesz, tj. Piotrków nie potrzebuje jej pomocy: fundacji Canis Cratia- to jest naprawdę..... szkoda rozwiajac dalej.....[/B]

Link to comment
Share on other sites

Nie, Arko, Suzi NIE JEST dzieckiem Saby. Suzi razem z rodzeństwem trafiła do schroniska niedawno, z interwencji. Saba jest w schronisku ponad 1,5 roku, a ponieważ schronisko nie ma warunków do sterylizacji, więc suki i psy przebywają osobno. Poza tym nie wiem o jakich kilku przypadkach piszesz. Jeśli chodzi ci o psy z problememi okulistycznymi to były 3:
- Gizmo [B]z interwencji[/B] - jemu sadyści wydłubali oczy, uraz mechaniczny spowodowany przez człowieka,
- Saba z zapaleniem ciałka szklistego, trafiła do schroniska bo została [B]wyrzucona z samochodu[/B] i cały czas jest w schronisku leczona
- Suzi [B]z interwencji[/B], urodziła się bez gałek ocznych co może być skutkiem zarówno urazu jak i choroby w łonie matki
Jedyne co łączy te przypadki to fakt, że kierownictwo schroniska PODJĘŁO LECZENIE i robi wszystko żeby tych biedactw nie uśpić. Może to właśnie na tym polega różnica, że szukają pomocy dla zwierząt wszędzie, nawet na dogomanii, podczas gdy w innych schroniskach albo się problemów zwierząt nie widzi albo się je eliminuje radykalnie.

Szczerze wam powiem, że mam nadzieję, że panie ze schroniska nie czytają postów na dogomanii. Bo jak dla mnie wasze insynuacje są wręcz obraźliwe dla p. Marii i p. Basi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']
Szczerze wam powiem, że mam nadzieję, że panie ze schroniska nie czytają postów na dogomanii. Bo jak dla mnie wasze insynuacje są wręcz obraźliwe dla p. Marii i p. Basi.[/quote]

Mysle, ze akurat te panie nie maja nawet chwili zeby napic sie kawy, a co dopiero, zeby siedziec przed komputerem.
Nie zapominajmy, ze te najciezsze przypadki z piotrkowskiego schroniska znalazly schronienie w prywatnych mieszkaniach tych wspanialych pan - opiekunek ze schroniska :shake:.
To jest dla nas niewyobrazalne wrecz :shake: !
Dlatego wybacz, ze chyba wszyscy wchodzacy na watek, ktorzy wystarczy, ze doczytaja, ze psiaki sa w schronisku lub ze schroniska .... i widzac w jakim sa stanie .... natychmiast reaguja negatywnie na schronisko.
Ale niestety takie sa w 99 % realia w Polsce ....
Krzywda dzieje sie psiakom w schroniskach i niestety , w schroniskach nie jest im udzielana nawet pomoc, a co dopiero mowic o opiece, jakiej wymagaja.....
Ode mnie uklony dla tych wspanialych kobiet.

A strona [B][U]www[/U][/B] jest juz w trakcie tworzenia z inicjatywy dorotikus.
I naprawde jest tu bardzo potrzebna !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']No właśnie ja ją robię :)
Powinna być gotowa na poniedziałek[/quote]


Oj ! Tego to nie wiedzialam ... Bije sie w piersi ! ! !
Cos slyszalam, ze jakis kolega Dorotki mial sie tym zajac ( ale moze nie wyszlo ).
Dzieki i trzymam kciuki, zeby dzieki niej na poczatek ... polowa psiakow znalazla cudowne domy !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...