Jump to content
Dogomania

wszystkie psy "hyclowe" uratowane i w nowych domach


Potter

Recommended Posts

Wczoraj wydałam jednego z hyclowych psów - [B]Radara[/B]. Nie zdążyłam go nawet zaprezentować na wątku, ale to również był mix ONka. W zeszły wtorek TVP Kraków zjawiła się w azylu właśnie głównie dla Radara, o którym poinformowała red. Hejdę pewna pani, mieszkanka Krakowa, która przejeżdżała w nocy z 28/29 stycznia przez Jędrzejów i znalazła Radara na pasie drogowym (pies był ewidentnie poturbowany w wypadku, nie chodził). Ponieważ była 4 nad ranem, zawiozła go na policję, która oczywiście skierowała ją z psem do ex-hycla. Po czym w Krakowie pani powiadomiła telewizję o tym zdarzeniu.
Pełny materiał z Radarem miał się ukazać w "Kundlu..." dopiero w ten czwartek, ale Magdzie udało się wcisnąć kilka sekund z nim już w zeszłym tygodniu.

No i tylko dzięki temu od razu wypatrzyli go właściciele! Ze Skawiny [I]notabene :crazyeye:.[/I]
Pies uciekł im z podwórka ponad miesiac temu, podobno szukali go wszędzie, obejrzeli chyba z 1000 ONków. Ale tutaj wystarczyło im spojrzeć, żeby wiedzieć, że to ich Ares. Zresztą miał charakterystyczną bliznę na nosie (po kocie), która rozwiała ewentualne wątpliwości.
Tak więc wczoraj po niego przyjechali całą rodziną i był istny cyrk ;)... Krzyki, szlochanie... Ares - Radar nie za bardzo ich poznał, łasił sie do nich, ale on się do wszystkich łasił.
Przypuszczam, że dostał w głowę w czasie tego wypadku samochodowego, albo przytrafiło mu się jeszcze coś innego w czasie tego miesiąca.
[SIZE=3][COLOR=green][B]Ares z rodziną mają być w ten czwartek w "Kundlu...", 21 lutego, godz. 18.40.[/B][/COLOR][/SIZE]

Fakt faktem, że jeden pies w azylu mniej.
A swoją drogą to cud - gdyby ex-hycel w ostatniej chwili nie znalazł na mieście nr telefonu do naszego Stowarzyszenia, to wszystkie 7 psów następnego dnia już by nie żyło (miał już podobno chętnego delikwenta na przekręcenie ich na tamten świat). No i po Aresie-Radarze rodzinie by zostały tylko zdjęcia...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 563
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Potter - będę jechać Rzeszów - Tarnobrzeg najprawdopodbniej. Mogę przed odjazdem podjechać kawałeczek w stronę Krakowa trasą A4 (Kraków - Rzeszów), ale niewiele, bo potem muszę wrócić na trasę w kierunku W-wy. Będę wyruszać wczesnym popołudniem. Podaję Ci moją komórkę na priva - najlepiej dogadać się przez telefon.
Będę jechać sama, ale mam nadzieję, że sunia jest spokojna i dałabym radę w razie co ;)

Link to comment
Share on other sites

[B]agat21[/B] - to wszystko za daleko od nas - będziemy szukać dalej. Dzięki :lol:

[B]betel [/B]- dzięki za Allegro dla hyclowych

Ale małe poprawki (i dla wszystkich, którzy pomagają nam w ogłaszaniu psów od hycla) - tamte opisy zamieściłam tuż po obejrzeniu psów u hycla, kiedy były w fatalnym stanie psychicznym - teraz to zupełnie inne zwierzęta:

- [B]Maruna[/B] jest świetna, już się otwarła, łasi się, podchodzi do głaskania, jest malutka jak Frotka, idealna na kanapę
- [B]Juna[/B] to zupełnie inny pies niż wtedy na łańcuchu, bardzo przyjazna, delikatna, przychodzi na zawołanie, wesoła
- [B]Cypis [/B]- piszczy na widok człowieka, szaleje na wybiegach, przylepka, teraz zero agresji

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beka']Czyli w piatek bedzie u mnie?[/quote]

Wiesz pewnie więcej napisze Potter jak będzie na necie. Wczoraj na wątku, na którym dogomaniacy umawiają się na wyjazd do Radomia, Potter napisała, że potrzebny nam transport dla Tusi z Radomia do Wawy. Poniżej odpowiedź geram, więc tak należałoby to interpretować:

Cytat:
Napisał [B]Potter[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=9514245#post9514245"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]I jeszcze pytanie: mamy pilną potrzebę przewiezienia od nas [B]do Warszawy[/B] jednej, łagodnej suni, drobnej budowy mix ONka (w klatce). Czy jest możliwość, żeby ktoś z Warszawy odebrał od nas sunię w Radomiu i wracając po akcji do stolicy zabrał ją ze sobą?

link do jej wątku (chodzi o [B]Tusię[/B]):
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105544[/URL]

W ten sposób upieklibyśmy 2 pieczenie na jednym ogniu.[/I]

"Tusia ma już transport do warszawy. Już wiem na pewno że pojadę. mam dwa, lub trzy miejsca w aucie. Dwa jeśli sunia będzie w klatce a trzy jeśli nie będzie nikomu przeszkadzać że pojedzie w bagażniku bez klatki. Tak że zapraszam."

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj otrzymałam taką odpowiedź od qerama:

[I]zabiorę sunie z radomia. W klatce czy bez zadecyduje na miejscu
pozdrawiam
qeram[/I]

Tak że możemy chyba założyć, że transport Tusi do Warszawy jest załatwiony. [B]Beka[/B] musisz już dogadać z qeramem szczegóły odbioru suni w Warszawie.

[B][COLOR=green]PIĄTEK 22 LUTEGO[/COLOR][/B]
[B][/B]
[COLOR=black]Dzisiaj Tusia, Orion i Juna dostały pratel na robaki.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Potter']Jedziemy na akcję w sprawie [COLOR=red][B]smalcowników[/B][/COLOR], [B]z Jędrzejowa do Radomia przez Kielce[/B]- mamy jedno miejsce w samochodzie.
Wiecej szczegółów:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105513[/URL][/quote]

a ktoś z W-wy się nie wybiera do Radomia? Wtedy sprawa transportu byłaby łatwiejsza, bo zawiozłabys sunię do Radomia i tam by ją zabrali do W-wy...

upss - nie doczytałam, ze juz ma transport z Radomia!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Tusia jedzie do DT w piątek, reszta przebywa w naszym azylu, mają co jeść, ale niestety kontakt z człowiekiem niewielki. U hycla przebywały na łańcuchach i teraz mają na tym tle swoje głupawki - kręcenie się w kółko, gonienie własnego ogona. Wiadomo, że kontakt z człowiekiem bardzo by im pomógł, jednak przytuliska nie stać na opłacenie DT :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...