Jump to content
Dogomania

GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)


magda z.

Recommended Posts

[quote name='Selenga'](...) Gdyby ta fundacja konkretnie podała, że pies idzie do takiego i takiego domu, to byłoby OK, ale bez takiej informacji ja bym chyba psiaka nie oddała gdyby był u mnie.[/quote]
Info o adresie to jeszcze pół biedy ale konieczny by był gwarant odbioru na określonych zasadach i prawo do kontroli poadopcyjnych (+osoba na miejscu władna i chętna je przeprowadzić), ja jakoś fotkom i wpisom na dowolne forum nie ufam. Co żywe oczy widzą to widzą.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli pozwolicie, ja również wtrącę swoje "trzy grosze"...

Nie słyszałem o fundacji niemieckiej, która działałaby na zasadzie typowego schronu, co nie oznacza, że takowa nie istnieje.
Niemniej jestem zdania, że w przypadku Gizmo, nie ma takiej potrzeby, aby na cito musiał "emigrować"...
Owszem, wielokrotnie korzystaliśmy z pomocy naszych zachodnich sąsiadów, w przypadkach beznadziejnych, takich jak paraliż, czy inna poważna ułomność, ale tylko w ostateczności, kiedy nie byliśmy w stanie znalezć odpowiedniego domku w Polsce.
Moim skromnym zdaniem, Gizmo ma taką szansę...

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę,że wiekszość ma takie zdanie,bo i ja także,a zwłaszcza,jesli chodzi o Canis!
Oni nie szukają domków,tylko psy jada do dobrych warunków w schronach-ale to tylko schron!
Propozycja Irenaki wg mnie jest bardzo dobra,w końcu jest tam niewidomy collie Cezar,było też wiele niewidomych,które już dawno mają domki!
Ktoś kiedyś słusznie napisał,że w Niepołomicach zdarzają się same cuda!!!

Link to comment
Share on other sites

Na stronie fundacji opisane są 3 przypadki znalezienia psom domów, wszystkie z marca 2006 roku. Fundacja powstała w styczniu 2006...
Mieli na jesieni 2006 roku mieć własny ośrodek, takie były plany, nie wiem czy zostały zrealizowane bo na stronie nic na ten temat nie ma. W spisie działań jakie finansują jest pobyt w psim hoteliku.
Być może jest to kwestia aktualizacji strony. Zrobiona jest we flashu, więc aktualizacja wcale nie jest łatwa jeśli dane nie są pobierane z bazy danych, a chyba nie są, bo widać przygotowane linki, które jednak nie działają.
Być może ta fundacja świetnie działa i byc może Gizmo trafiłby do raju. Ale jest jedno małe ale... własnie to "być może".

Przy okazji - schronisko w Piotrkowie nie ma strony internetowej, zaproponowałam p. Dorocie, że zrobię dla nich stronę, oczywiście nieodpłatnie. Zajmuję się stronami internetowymi zawodowo, więc wiem jak to się robi, ale potrzebowałabym waszej pomocy żebu ustalić CO powinno być na tej stronie, jaka treść byłaby przydatna dla potencjalnych wolontariuszy i potencjalnych "rodziców" znajdujących się tam zwierzaków, jakie informacje urzędowe byłyby przydatne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']ustalić CO powinno być na tej stronie, jaka treść byłaby przydatna dla potencjalnych wolontariuszy i potencjalnych "rodziców" znajdujących się tam zwierzaków, jakie informacje urzędowe byłyby przydatne.[/quote]
Tu jest strona schroniska w Jeleniej - może będzie przydatna do czerpania pomysłów ;)
[URL]http://www.jelenia.schronisko.net/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie Gizmo nie pójdzie w niepewne ręce , dlatego napisałam że najpierw sprawdzimy tą fundacje i dopiero wtedy będzie brana pod uwagę. Między innymi dlatego napisałam o tym na dogo bo to też jest sposób na weryfikacje i jak widać skuteczny:cool3: . Ja go nie oddam do schroniska czy to w Niemczech czy w Polsce , będę spać w piwnicy ale nie oddam;). Dziękuje za propozycje hotelu ale biorę to pod uwagę jeżeli będzie naprawdę źle się działo między Gizmem a Harrym ( całe szczęście Harry ma kaganiec ):evil_lol:. Oczywiście jeśli wy uważacie inaczej nie mam nic przeciwko i może iść do hotelu. To że ja jestem najbliżej nie znaczy że ja podejmuje decyzje bo wy jesteście bardziej doświadczeni i wasze zdanie jest dla mnie bardzo ważne i oczywiście pań ze schronu.

Link to comment
Share on other sites

Ja dlatego zachwalam propozycję Irenaki,bo to nie jest zwykły hotelik!!
Owszem pieski mają swoje boksy,ale każdy jest traktowany bardzo indywidualnie! Córka właścicielki studiuje weterynarię,psy maja jak w domu.Ponadto pani ma doświadczenie w opiece i "uczeniu życia w ciemności",bo wiele już tam było niewidomych psiaków.
Psy tam naprawde dochodzą do siebie,sa oczywiście leczone-prawie psi raj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Seaside']Tu jest strona schroniska w Jeleniej - może będzie przydatna do czerpania pomysłów ;)
[URL]http://www.jelenia.schronisko.net/[/URL][/quote]

Bardzo dziękuję, dokładnie o to mi chodziło :-)
To chyba najlepiej pod względem informacji zrobiona strona schroniska jaką widziałam :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotikus'][COLOR=black]Dzwoniła do mnie pani Agnieszka z niemieckiej fundacji [URL="http://www.canis-gratia.de/"][COLOR=#800080]www.canis-gratia.de[/COLOR][/URL] . Znalazła Gizmo na allegro i chce go zabrać do Niemiec. Powiedziała również że zapłaci za ewentualną operacje Gizma ,leki itd. Plan jest taki że po wizycie u lekarza Gizmo zostanie u Pani Bożenki, po kilku dniach pojedzie do Szczecina z innym kalekim pieskiem a stamtąd do Niemiec . [B][SIZE=3]ZuziaM skontaktuje się ze znajomą z innej niemieckiej fundacji ( która pomogła już znaleźć domek wielu psiakom ) i poprosi o sprawdzenie fundacji canis-gratia ( tak na wszelki wypadek ) [/SIZE][/B]. Myślę że będzie wszystko dobrze bo gdyby chcieli zrobić mu krzywdę nie bawili by się opłaty za leczenie i przewozy. [/COLOR]
[/quote]


Wy chcieliscie sprawdzac pania Drabee??
A ktoz to mial sprawdzic??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek'][SIZE="2"][B]Wy chcieliscie sprawdzac pania Drabee?? [/B]
[B]A ktoz to mial sprawdzic??[/B][/QUOTE][/SIZE]

Czy to było złośliwe ? Jeżeli tak to uważam że jest to nie na miejscu.
Co jest dziwnego że chcemy się czegoś dowiedzieć na temat fundacji z która wcześniej nie mięliśmy kontaktu ? Bez względu na to czy jest to fundacja z Niemiec z polski czy z innego miejsca na świecie czy jest to dom tymczasowy czy stały zanim się odda zwierzaka pod czyjąś opiekę staramy sie zebrać informacje na temat danego miejsca to chyba normalne . Jak widzisz jest wiele opinii na ten temat. Ja nie pójdę do schroniska nie zabiorę psa i nie powiem że jedzie do Niemiec i tyle .Oni też chcą wiedzieć co się dzieje dalej z psem czy ma dom jak się czuje chcą wiedzieć czy sprawdziłam dane miejsce. Byli nawet sceptycznie nastawieni do dogo bo mówili że nie mają możliwości sprawdzenia gdzie poszedł pies i w jakich warunkach żyje a była mowa tylko o adopcjach w Polsce z tym że daleko od Piotrkowa. Możliwe że użyłam złego sformułowania czyli sprawdzenie a powinnam użyć np. dowidzieć sie czegoś więcej na temat fundacji co nie zmienia faktu że te informacje są dla wielu osób bardzo ważne zanim Gizmo zostanie zaadoptowany i nie dotyczy to tylko tej fundacji.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wg mnie nie masz powodów przepraszać.Nikt nie ma mozliwości znać wszystkich fundacji ze wszystkich krajów na całym świecie.By współpraca dobrze się układała trzeba wiedziec o drugiej stronie możliwie dużo.

Link to comment
Share on other sites

żeby ten wątek, tak jak zdażyło sie wielu innym, nie stał się zbyt przydługawy, bo dogomaniakom znów zażyczyło się prowadzić dziesiątki stronnic bezowocnych (dla psa ;) ) dyskusji, proponuje stwierdzić 2 rzeczy :razz:
1. zamknąć temat Fundacji, bo aukrat ten psiak nie skorzysta z jej/ich pomocy - z całym szacunkiem dla ich dzałań
2. skupić się na oczekiwanej wizycie u doktora :multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...