Jump to content
Dogomania

GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)


magda z.

Recommended Posts

[quote name='basia0607']To naprawde jest schronisko ? Trudno uwierzyć !!![/quote]

Trudno uwierzyc ,nie??A jednak sa takie .Ja nie smialabym tego nazwac schroniskie ,ale domem wypoczynkowym , a nalezy ono faktycznie do pani Drabee. Oczywiscie nie kazdy w Niemczech majacy "schronisko " moze sie takimi luksusami pochwalic jak pani Drabee.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='modliszka84']zaraz, no to kto w koncu bierze Gizmo bo juz sie pogubiłam ;) - p.Drabee czu Hundehilfe Polen ?

Hundehilfe Polen tez ma u siebie takie "schronisko", jak maja kilkanaście psów na kilku hekatrach to juz narzekają że ciasno :p Ciekawe kiedy my sie doczekamy takich standardów :shake:

Oktawia - dzieki za PW :) ale moja Sally bezłapka jutro jedzie do Krakowa do domu...[/quote]
Jak milo czytac ,ze Hundehilfe Polen tez ma takie schronisko jak pani Drabee ma :multi:.
A moze tez pare zdjec bys wstawila bo naprawde robia wrazenie .Fajnie by bylo popatrzec ;).Popatrz jak przekonuje ludzi .Nie trzeba zadnych slow .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']
Jak milo czytac ,ze Hundehilfe Polen tez takie schronisko ma :multi:.
A moze tez pare zdjec bys wstawila bo naprawde robia wrazenie .Fajnie by bylo popatrzec ;).
[/quote]
[B][U]to nie jest Hundehilfe!!![/U][/B]

[B]to posiadłośc fundacji p. Agnieszki Draabe-króra zainwestowała ogromne pieniądze by stworzyc jak najwyższy standard.:loveu:[/B]
[B]Jej teren to 9 hektarów ogordzonej posesji oraz 2 wille na niej do tego budynek kwarantanny z gabinetem.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='oktawia6'][B][U]to nie jest Hundehilfe!!![/U][/B]

[B]to posiadłośc fundacji p. Agnieszki Draabe-króra zainwestowała ogromne pieniądze by stworzyc jak najwyższy standard.:loveu:[/B]
[B]Jej teren to 9 hektarów ogordzonej posesji oraz 2 wille na niej do tego budynek kwarantanny z gabinetem.[/B][/quote]

Wiem ,ze te zdjecia co Ty wstawilas ,to posiadlosc pani Drabee, wiem .
Ale Hundehilfe Polen tez ma jakies schronisko i fajnie by bylo od nich zdjecia zobaczyc .Widzisz sama jakie wrazenie robia takie zdjecia .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']No tak, w USA nie ma przepelnien, bo w USA wiekszosc schronisk stosuje eutanazje na porzadku dziennym, nawet mlodych i zdrowych psow... Dlatego nie ma przepelnien i jest wiecej kasy, bo mniej psow do utrzymania... Wiele osob w Polsce nie ma pojecia jak psy sa traktowane w USA (np. psy w skelpach zoologicznych trzymane w tragicznych warunkach, komercyjni pseudochodowcy, itp.)... Ale coz biznes sie kreci...:angryy:[/quote]


Na szczescie tego w Niemczech nie mamy .
Wiadomo nie kazdy moze sobie pozwolic na taki luksus jak pani Drabee ,ale mimo wszystko psiaki maja nawet w niemieckich schroniskach (nie musza byc prywatne ) o wiele lepiej jak w wiekszosci polskich schronisk .Ludzie maja jednak inne podejscie do zwierzat ,na szczescie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']W czym mają inne podejście?Wiem,miałam sie nie odzywać,ale tu trudno milczeć.Kto i jakie ma podejście?
Elżbieta[/quote]


Inne podejscie do zwierzat .Wiesz ,jakos cenia te zwierzeta , uwazaja za przyjaciol , staraja sie .Nie porownuje tu Ludzi z dogo ,tylko tych co swe schrowane psy oddaja i wymieniaja na nowy model ,tych co nie uwazaja na swe suczki i sie psiaki mnoza .Takie punkty w traktowaniu zwierzat sa jednak inne .Chcialabym ,by w Polsce tez tak bylo .Zeby psiaczki nie byly okaleczane , zeby nie byly meczone ,ale to potrwa jeszcze lata .Mimo wszystko zyje nadzieja ,ze ktoregos dnia tak bedzie i w Polsce .

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Tak wychodzi,że zwyrodnialcy są tylko w Polsce..Ja myślę,że żli ludzie są i w Niemczech i w Polsce i w innych krajach.Niemniej jestem ostatnią osobą,która chce krzywdy Gizma.Daj Boże byście to Wy miały rację,naprawdę nie mam nic przeciwko temu.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Ja tu nie chce robić za żadnego adwokata, żadnej Fundacji - bo tam nie byłam i na swoje oczy nie widziałam... żeby była jasność. ;)
Na pewno Hundehilfe nie ma takiego schroniska jak p. Drabee.

Wszystko na temat tej organizacji mozna znaleźc tutaj [URL]http://www.hundehilfe-polen.de/index.html[/URL]

Ja naprawde nie chce przekonywać nikogo co do słuszności działania tej czy innej organizacji oraz zapewniać, że tylko tam będzie miał psiak dobrze, a w Polsce to nie. W Polsce też zdarzają sie ludzie, którzy właśnie takie kalekie, niepełnosprawne psy przygarniają i nie nalezy generalizować.

Link to comment
Share on other sites

dokladnie, to nie tylko niemieckie fundacje i niemeiccy obywatele sa tacy wspaniali, w polsce tez mozemy sie pochawalic i fundacjami i ludzmi o wielkich sercach
tak samo gdy mowa o zwyrodnialcach, i tu i tu sa tacy
ludzie, czy tu, czy tam, niczym sie nie roznia

my tu sobie gadu gadu a zauwazmy, ze osoby najblizej Gizmo juz dawno przestaly sie odzywac, bo klamka zapadla moi drodzy, pies jest juz pewnie przygotowany do podrozy (paszporty itp) i nic juz nie zdzialamy, chyba ze gdzies czai sie dom?
czai sie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Tak wychodzi,że zwyrodnialcy są tylko w Polsce..Ja myślę,że żli ludzie są i w Niemczech i w Polsce i w innych krajach.Niemniej jestem ostatnią osobą,która chce krzywdy Gizma.Daj Boże byście to Wy miały rację,naprawdę nie mam nic przeciwko temu.
Elżbieta[/quote]


Wcale na to nie wychodzi ,bo za czasow drugiej wojny swiatowej wszedzie byly w Niemczech tabliczki:Zydom i Psom wstep wzbroniony .
Tego sie nauczyli i wierze ,ze rowniez w Polsce ludzie zmienia podejscie .
Nie twierdze ,ze w Polsce sa sami zwyrodnialcy,albo ze tylko w Polsce :shake:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']dokladnie, to nie tylko niemieckie fundacje i niemeiccy obywatele sa tacy wspaniali, w polsce tez mozemy sie pochawalic i fundacjami i ludzmi o wielkich sercach
tak samo gdy mowa o zwyrodnialcach, i tu i tu sa tacy
ludzie, czy tu, czy tam, niczym sie nie roznia

my tu sobie gadu gadu a zauwazmy, ze osoby najblizej Gizmo juz dawno przestaly sie odzywac, bo klamka zapadla moi drodzy, pies jest juz pewnie przygotowany do podrozy (paszporty itp) i nic juz nie zdzialamy, chyba ze gdzies czai sie dom?
czai sie?[/quote]

Jolu , mym zdaniem osoby odpowiedzialne za Gizmo z pewnoscia zadecyduja tak by Gizmo mial zapewniona dobra przyszlosc , a gdzie ona bedzie?? Wazne ,ze bedzie dobra przyszloscia .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jola_K']
my tu sobie gadu gadu a zauwazmy, ze osoby najblizej Gizmo juz dawno przestaly sie odzywac, bo klamka zapadla moi drodzy, pies jest juz pewnie przygotowany do podrozy (paszporty itp) i nic juz nie zdzialamy, chyba ze gdzies czai sie dom?
czai sie?[/quote]

A po co mają się odzywać? Dyskusja (ciekawa skąd inąd) zeszła z Gizma, ogłoszenia rozlepione, opublikowane... Jeśli się ktoś zainteresowany odezwie, to będzie się nad czym zastanawiać. Ale jeśli się nie odezwie, to Gizmo pojedzie do Niemiec 18 czy 19.02. W końcu nie chodzi o to żeby dobre cioteczki mogły się wykazać, ale o to żeby skrzywdzony zwierzaczek znalazł kochający dom i opiekę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Selenga']
A po co mają się odzywać? Dyskusja (ciekawa skąd inąd) zeszła z Gizma, ogłoszenia rozlepione, opublikowane... Jeśli się ktoś zainteresowany odezwie, to będzie się nad czym zastanawiać. Ale jeśli się nie odezwie, to Gizmo pojedzie do Niemiec 18 czy 19.02.
[B]W końcu nie chodzi o to żeby dobre cioteczki mogły się wykazać, ale o to żeby skrzywdzony zwierzaczek znalazł kochający dom i opiekę.[/B]
[/quote]
:icon_roc::icon_roc::eek2::scared:

Link to comment
Share on other sites

A ja dostałam taką wiadomość z allegro
"Treść wiadomości:
witam. nie sposób byc obojętnym na cierpienie tego psa.przygarnąć go jednak nie moge bynajmniej na razie. jednak chciałabym uszyć mu chociaż wygodne spanko. jesli to możliwe prosze o podanie adresu na który moglabym je przesłać. z pozdrowieniami i ciepłym uściskiem dla Gizma sylwia kubista"

Proszę więc o adres pilnie!!! bo jeśli Gizmo ma jechać to chociaż w doopkę nie zmarznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotikus']Adres
ul. Gliniana 10
97-300 Piotrków Tryb.


[COLOR=black][FONT=Times New Roman][SIZE=3]Spanko na razie ma kupiłam mu dużą poduchę. Wyjazd Gizma jest potwierdzony na 18.02.08 więc nie wiem czy prezent zdąży dojść na czas.[/SIZE][/FONT][/COLOR]

[/quote]
To inny psiak skorzysta :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...