Jump to content
Dogomania

GIZMO -Wydłubane Oczy - Pojechał do Niemiec po nowe życie:)


magda z.

Recommended Posts

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

roz2, nie martw się o koszty, postaram się być jutro w lecznicy, za wszystko zapłacę, a gdyby mi się nie udało dojechać (samochód stoi od początku grudnia i nie wiem czy zapali, a inaczej nie dojadę, akumulatora do domu też sama nie przytargam) to skontaktujemy się telefonicznie i wszystkie wydatki zwrócę

Link to comment
Share on other sites

Kochane jesteście:

[quote name='Seaside']prosz`ę o zdjęcia i krótki opsi produktów ;)
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/quote]

[quote name='oktawia6']pomogę:lol:, prześlij te foty na [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

po obróbce założę bazarek i podam tutaj na wątku linki do adukcji!-podaj też opis przedmiotów rozmiary ewentualnie.[/quote]

Nie wiem tylko teraz do kogo mam pisać ;)

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniła Dorota. Nie jedziemy jutro, Gizmo ma przygotowany DOM w Niemczech i umówioną wizytę u tamtejszego specjalisty na 21 lutego.

W związku z tym proszę zaniechać zasilania mojego konta. Jeśli coś jeszcze dotrze, to dam znać. Proszę też o decyzję, co zrobić z pieniążkami, które już wpłynęły. Czy mogę przekazać je na Schronisko w Piotrkowie? Czy zwrócić Darczyńcom?

Link to comment
Share on other sites

Do mnie Dorota tez dzwoniła i mówiła, że dom jest pewny i konkretny, niemiecka fundacja sprawdzona, umieszczała już zwierzaki z tego schroniska w rodzinach w Niemczech, zawsze przekazywała zdjęcia psiaków w nowym domu. Dorota na pewno to dokładne opisze tutaj, ja tylko przekazuję w skrócie. W każdym razie Dorota będzie w schronisku jak będą Gizmo zabierali i o wszystko wypyta u źródła. Resztę to już niech ona sama napisze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roz2']Dzwoniła Dorota. Nie jedziemy jutro, Gizmo ma przygotowany DOM w Niemczech i umówioną wizytę u tamtejszego specjalisty na 21 lutego.
[/QUOTE]
ten wet w Niemczech jest okulista?
nie padlo [B]takie [/B]slowo, wiec pytam

rozumiem, ze fundacja zostala sprawdzona
czekamy na wyjasnienia Doroty

i kiedy psiak ma jechac?

mysle, ze ja i tak zabralabym pieska na konsultacje do[B] najlepszego[/B] okulisty w Polsce...
zawsze przyszly dom moglby to skonfrontowac z kolejna opinia

byly deklaracje pomocy tu w kraju, jakos jestem sceptycznie nastawiona do tej adopcji... :roll:
ale moze gdy ktos przedstawi nam pelen obraz, zmienie zdanie

Link to comment
Share on other sites

Czyzby pomoc Psiego Anioła okazała się skuteczna?:multi:
Taką mamy nadzieję.
Jeśłi jest pewny domek w Niemczech,to Gizmo powinien tam pojechać.Najgorsze co mogłoby mu się przytrafić to spory w jego topiku.
Wierzę,ze będzie miał wspaniała opiekę,a i weterynarze okuliści też są dobrymi fachowcami.
Gizmo -Psi Anioł będzie ci towarzyszył do samych drzwi Nowego Domku.

[IMG]http://www.czarna.cyberdusk.pl/forum/images/smiles/angel.gif[/IMG]

[IMG]http://www.czarna.cyberdusk.pl/forum/images/smiles/angel.gifhttp://[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

może warto by tutaj oczy skonultował dr Garncarz a tam również okulista dodatkowo? Do drGarncarza zjeżdżają się z całej Polski-jest naprawdę świetny-stosuje też kriochirurgię.
czy w tamtym domu w Niemczech będą jakieś psy w domu prócz Gizma? koty, dzieci i tak dalej, martwię się o maluszka by trafił jak najlepiej:nerwy:-to zaszczyt miec takiego psa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BajkaB'](...) Najgorsze co mogłoby mu się przytrafić to spory w jego topiku. (...)[/quote]
Daleko mi do chęci spierania się z kimkolwiek i chciałabym, co piszę szczerze, podzielać tak wielki optymizm. Jednakże...w głowę zachodzę (może coś mi umknęło) co wydarzyło się tak optymistycznego, że nastapił iście gwałtowny zwrot akcji/ decyzji?
Padło tu wiele zdań wyrażających pragnienie i wolę znalezienia psu domku w Polsce, by zawsze móc mu na miejscu służyć pomocą i mieć pod kontrolą. Jestem ogromnie zainteresowana, skąd wziął się obecny obrót sprawy i gdzie jego zasadność?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

A możecie się wszyscy obrazić,ale powiem to co myślę:
skąd tak nagły zwrot w tej historii?Jakies dwie strony wcześniej tyle watpliwości co do adopcji psa w Niemczech i jednak ma tam jechać?Przecież kilka dni temu nikt nic nie wiedział o organizacji z Niemiec co sie pojawiła i taka naraz akceptacja tego pomysłu.Napiszecie mi o POLSKICH FOBIACH..A ja Wam napiszę coś co podała niedawno nasza regionalna telewizja..o psach branych z Polski do Niemiec na doświadczenia..Ja wiem nikt nie wie czy tak by było w tym przypadku..A czy ktoś wie,że tak by nie było w tym przypadku?Ktoś tu mi zaręczy że tak nie będzie????????????????W watku pojawiła sie Pani-pamietam,że niepełnosprawna była-pisała,że da dom psu..Zdenerwowałam się..
Ja się z nikimi nie chce kłócić daleko mi do tego..Psa mi ogromnie żal,jego krzywda jest niewyobrażalna to przedstawiam watpliwości..I pytam dalej:która Dorota???????????????????
I skąd ten pośpiech?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Gizmo chciala moja przyjaciolka wziąś na swoj koszt do hotelu w niepolomicach .Już nie jedna bide mialysmy w hotelu i znalazlysmy im domki sprawdzone w krakowie ,trzeba tylko odszukac watków Irenki i zobaczyc ,ile slepów psów wydala ,ja osobiscie tez wydalam starego slepego kundelka,,tez pudelka z naszego schroniska ,slepego Boryska z mielca i wiele innych bid.ja oglaszam psy w gazetach i co tydzień występuje z nimi w programie kundel bury i kocury ,ktory jest emitowany w czwartki o 18,30 na karkowie .Moja koleżanka Aga G rowniez szuka takim slepym i starym psiaka domków i znalazala ich bardzo duzo ,trzeba tez odnaleść watki.Wiadomo ,ze wszystkim nie jesteśmy w stanie pomóc ale i żadna fundacja niemiecka tez nie .
Pozatym tak jak pisa waldi juz nie raz slyszalam o barniu od nas psow do badan laboratoryjnych już nie mówiąc ,ze kto nam zagwarantuje że nie rafjaja do chińskich resteuracji bo przeceż u nas ten proceder ma juz miejsce i pseudohodowle zarabiaja na tym krocie.

Link to comment
Share on other sites

Dlaczego Dorotikus się nie odzywa?
Wszyscy pytaja skąd ta nagła zmiana decyzji,a odpowiedzi brak!!!!
I jaka to fundacja jest tak bardzo zainteresowana tym biednym,ślepym,okaleczonym psem?
Czyżby tu chodziło o kasę? Ktoś dobrze płaci za to,czy co?:angryy:
Czy naprawdę nikt się nie boi,że nasze kalekie psy są zabierane do doświadczeń???:angryy:
Skąd nagle tyle litościwych domków w Niemczech,że chcą same kaleki z Polski,jak na stronach fundacji niemieckich jest pełno psów zdrowych i czekaja na domy???
A propozycja Foksi i Dżekusia ,że hotelik w Niepołomicach będzie sponsorowany jest zła??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek']No nie bylo zlosliwe , to bylo tylko pytanie .[/quote]


No, slowo : " sprawdzic " narobilo troche zamieszania.
Oczywiscie chodzilo o uzyskanie wszelkich informacji na temat Fundacji.
Zupelnie analogicznie , jak to sie zreszta dzieje takze w sprawach adopcji przez prywatne osoby ....
I sporo nawet zostalo tu w watku przedstawionych. Np., ze ta Fundacja zabiera psiaki do schronisk niemieckich i tam pomaga znajdowac domki.
Jak pisala dorotikus - to nie wchodzi absolutnie w gre w przypadku Gizma.

Ale Gizmo nie bedzie zabierany przez Fundacje Canis.
Zabiera go Fundacja, ktora od jakiegos czasu zainteresowala sie wspolpraca ze schroniskiem w Piotrkowie. I sa juz tego efekty w postaci zakupu szczepionek na nosowke i parwowiroze, co jest naprawde ogromna pomoca, zwazywszy na to, ze te koszty do tej pory braly na siebie wylacznie, wspaniale osoby pracujace w schronisku.
Kilka psiakow juz pojechalo zreszta do niemieckich domow i schronisko ma staly kontakt z Fundacja orez informacje o wyadoptowanych psiakach wraz ze zdjeciami z nowych domow.
Uwierzcie mi, ze panie ze schroniska w Piotrkowie sa osobami, ktorym dobro tych psiakow lezy na srecu najbardziej na swiecie !
Nie zalezy im, zeby psiaki po prostu wydawac do domow ..... one je wydaja do najlepszych domow ! ! !
I w tym miejscu moze skopiuje to, co napisalam w naszym jeleniogorskim watku ( to jedna z historii , ktore mialy miejsce w schronisku w Piotrkowie ) :

"[I]A pare dni temu przylazl do schronu jakis "kark" :angryy: ( jak nazywaja panie ze schroniska tych napakowanych lysolcow :angryy: chcacych podbudowac jeszcze swoje ego ..... bulkiem w kolczatce kolo nogi :angryy: ) i chcial wlasnie jakiegos amstafa :angryy: ![/I]
[I]Oczywiscie ... odszedl z kwitkiem[/I] ! "

I przypomne to , co napisalam jeszcze wczesniej :

" [I]Panie sie dwoja i troja, zeby im jakos te warunki poprawic, ale niewiele moga. Ciezkie przypadki zabieraja nawet do wlasnych domow ( jedna z pan ma 8 psow i 15 kotkow w tej chwili u siebie w domu ).Za pieniadze ze sprzedazy zlomu, kupuja szczepionki p. nosowce i parwo i na wlasny koszt w miare wlasnych mozliwosci szczepia psy [/I]".

Wiec, czy uwazacie, ze ktos chce skrzywdzic Gizma ?
Ze te kobiety na to by pozwolily ?

Psiak zostanie zabrany przez Fundacje i zawieziony do kliniki, gdzie obejrzy go lekarz.
I z tego, co sie orientuje ma juz zapewniony staly dom.

Czy to nie jest lepsze od Hoteliku ? ? ?

Szczegoly napisze [I]dorotikus[/I], ktora jest w stalym kontakcie ze schroniskiem.

Link to comment
Share on other sites

"Nagła zmiana decyzji" to chyba nie jest odpowiednie sformułowanie. Od momentu pojawienia się Gizmo ruszył proces szukania dla niego pomocy, nie tylko na Forum. Wiele osób tutaj zadeklarowało, co tylko mogło, jednak poza Forum, w tym samym czasie, inni ludzie szukali dla Gizmo tego, co naprawdę jest mu potrzebne, czyli Domu Stałego, połączonego z dobrą opieką lekarską (okulista). Taki dom znalazła mu niemiecka fundacja. Ta opcja została po prostu wybrana nie tylko przez Dorotę, ale i przez władze Schroniska, wybrana również dlatego, że oszczędzi skołowanemu psu przenoszenia z miejsca na miejsce i nastąpi szybko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roz2']"Nagła zmiana decyzji" to chyba nie jest odpowiednie sformułowanie. Od momentu pojawienia się Gizmo ruszył proces szukania dla niego pomocy, nie tylko na Forum. Wiele osób tutaj zadeklarowało, co tylko mogło, jednak poza Forum, w tym samym czasie, inni ludzie szukali dla Gizmo tego, co naprawdę jest mu potrzebne, czyli Domu Stałego, połączonego z dobrą opieką lekarską (okulista). Taki dom znalazła mu niemiecka fundacja. Ta opcja została po prostu wybrana nie tylko przez Dorotę, ale i przez władze Schroniska, wybrana również dlatego, że oszczędzi skołowanemu psu przenoszenia z miejsca na miejsce i nastąpi szybko.[/quote]


DOKLADNIE .....:mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[B]epe napisała[/B]:
"Skąd nagle tyle litościwych domków w Niemczech,że chcą same kaleki z Polski,jak na stronach fundacji niemieckich jest pełno psów zdrowych i czekaja na domy???
A propozycja Foksi i Dżekusia ,że hotelik w Niepołomicach będzie sponsorowany jest zła??"

[B]A ja zapytam epe:[/B]
A dlczego ktoś zaadoptował Brajla skoro w schronach jest tyle pieknych zdrowych psow...? Dlaczego ludzie adoptuja kalekie psy...? Z tych samych powodów z których ktos zaadoptuje Gizmo...:oops:

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Czyli rozumiem,że decyzja jest podjęta tak?Pozwolicie jednak,że spytam ponownie:
która to Dorota?????????????
I wiecie co powiem?Skoro szukałyście domu poprzez Niemiecką Fundację to rozumiem [B]już wiecie o nich wszystko t[/B]ak?A dlaczego wcześniej nikt o niej(fundacji)nic nie wiedział?
Przecież był dom oferowany w Polsce,prawda?iwop-rozumiem,że na terenie Niemiec nie ma kalekich psów i dlatego adoptują psa z Polski.Że nie mam zaufania?A skąd Wy go macie aż tyle?
Ja rozumiem,że owa fundacja działa na terenie Niemiec legalnie tak?To nie będzie problemu z podaniem nazwy?Więc poproszę.
A czy ja mówię,że pracownice schroniska chcą skrzywdzić Gizmo?Ja twierdzę,że pośpiech nie jest dobrym doradcą w przypadku adopcji każdego psa,a już napewno w przypadku kalekiego.
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

na wątku pisze się o wspaniałych sercach pań pracujących w schronisku, nie kwestionuję, bo nie znam.
Ale miasto nie partycypuje w kosztach utrzymania schroniska?
Wiem, że jakiś czas temu moja znajoma była w rzeczonym schronisku i była przerażona warunkami w jakich przebywają psy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ocelot']na wątku pisze się o wspaniałych sercach pań pracujących w schronisku, nie kwestionuję, bo nie znam.
Ale miasto nie partycypuje w kosztach utrzymania schroniska?
Wiem, że jakiś czas temu moja znajoma była w rzeczonym schronisku i była przerażona warunkami w jakich przebywają psy.[/quote]

Miasto oczywiscie partycypuje, bo .... musi.
Ale w bardzo malym zakresie.
Przeciez wiecie doskonale, ze same szczepienia p. wsciekliznie nie daja psom szansy na przezycie.
O ilez wazniejsze sa szczepienia na inne choroby.... na ktore psy i koty zapadaja zaraz po przestapieniu bramy schroniska.
Czesto sa to przeciez psiaki , ktore grzaly doopki w cieplych domkach ... i nagla sa w tym strasznym miejscu ...
Fundacja , ktora zaoferowala pomoc lekarska i dom dla Gizma to Fundacja Hunde Hilfe Polen ( chyba dobrze napisalam ), wiec znana juz na forum z wielu akcji. I jak pisalam zaproponowala juz jakis czas temu stala pomoc dla schroniska.
Sytuacja z Gizmem chyba , wg mnie dobrze swiadczy o tej organizacji, bo zaoferowali natychmiastowa pomoc.
A najwazniejsze, ze Gizmo bedzie mial docelowo staly dom.

Dorota nigdy by sie nie zgodzila przekazac komukolwiek psiaka, gdyby mial zostac umieszczony w innym ( nawet najlepszym schronisku ) , ani w hotelu.
Temu psiakowi jest potrzebny opiekun... jeden i na stale juz... do konca.

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Rozumiem więc zuziuM,że jesteś wraz z Dorotą(dalej nie wiem którą,ale co przecież nie muszę prawda?:shake:)gwarantem,że Gizmo trafi szczęśliwie tak?
Niestety,informacje o wspomnianej fundacji są tylko po niemiecku..
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...