Jump to content
Dogomania

Dlaczego warto adoptować psa ze schroniska? Metamorfozy str 1-2. Zdj str 329-331.


GrubbaRybba

Recommended Posts

  • Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorki, ale trudno powiedziec czym jest Puszek, jest dlugi jak jamnik, ale wyzszy, przód ma jak collie,tyl terierkowaty i napewno nie ma nic wspolnego z yoorkiem, po wypraniu jego pysio wyglada jak u charta afganskiego, wielkie smutne slepia i jedwabista grzywa i kolnierz, wazy dzis 7 kilo, sama skora i kosci, wet powiedzial, ze musi przytyc jakies 3 kilo, trudno powiedziec przy tym stopniu zaniedbania ile ma lat moze miec 1,5 a moze miec 3, z ocena wieku trzeba sie wstrzymac.

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko dodam, że z Beatką już wszystko ustalone.
10lutego od Modliszki przejmuje Puszka Ewa która się nim zaopiekuje bo trudno powiedzieć, czy dla rodziny, która na niego czeka, nie okaże się za duży....
I taka prośba na przyszłość
Osoba która widzi naocznie psiaczka niech raczej stara się rzeczowo przedstawić faktyczny opis bo potem to mocno komplikuje sytuację.
Ktoś kto tylko pośredniczy w adpocji, musi przedstawić ludziom zainteresowanym adopcją czy pies jest malutki, mały czy całkiem spory,
czy jest choć yorkopodobny - tak do 5kg góra, krótki - no taki na rączki czy nie bardzo. Taki opis, który coś nam obrazuje - [B]Bo to nie chodzi o nas czyli ciotki z[/B] [B]DOGO ale o rodziny które są zainteresowane konkretnym typem psa[/B]...Jak piszecie yorkopodobny to malutki, kudłaty taki 5kg .Sznacerowaty niech ma coś tam ze sznaucera.Jeśli pisze shih- tzu a ryjek ma 6 cm to wiadomo jaki z niego shih- ale przynajmniej niech ma kudły, wzrost i wagowo się zgadza.Ze zdjęć naprawdę niewiele wynika.A jak się ludziom powie że np. podobny do Yorka a potem Yorek waży 11kg ...Albo shih- tzu który waży 16kg...:cool1:
Lepiej powiedzieć zainteresowanej rodzinie prawdę np. kudłaty kundelek taki do kolana czy łydki niż podciągać go na siłę pod yorka czy coś jeszcze innego.

Nikogo nie chciałam tu urazić Broń Boże - piszę po prostu jak jest...

Link to comment
Share on other sites

Witajcie...

Ocelot, cieszę się, że są chętni na podhalana. Czy rozmawiałaś już z tymi ludźmi? Czy wzięliby naszego podhalana? Czy widzieli psa?

Alpino, dla mnie yorkopodobny pies jest wciąż yorkopodobny... mały, kudłaty, srebrna sierść na grzbiecie, płowa głowa, długa, jedwabista sierść. Dla mnie to mix yorka. A to, że dłuższy... no cóż, chyba nikt, kto chce adoptować psa, nie szuka rasowca z papierami. :evil_lol: Poza tym psa widziałam przez jakieś 10 sekund z odległości kilku metrów, bo potem ast go pogonił i pies ukrył się w budzie. Ciężko dokładnie powiedzieć po tak krótkim czasie, ile pies ma lat, ile waży, czy jest długi, czy wyższy od yorka, itd... Zresztą moim zdaniem on jest yorkopodobny i tej wersji będę trzymać się do końca. :lol: Bardziej yorko niż owczarek niemiecki na przykład. :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...