Jump to content
Dogomania

Bej się znalazł i się zasiedział! Spróbujemy być razem na zawsze... Trzymajcie kciuki


Agata69

Recommended Posts

Słuchajcie ja do mojej gromady mówię czasem: mama ugotowała wam serduszek, a o wszystkich : moje nienormalne dzieci.

Myślałam że Mysza nie jest w stanie nauczyć się niczego, a tu niespodzianka: nauczona doświadczeniem, że jak nie zje od razu, to Bej ją wspomoże w opr.żnieniu miski, stoi tak długo aż zje do końca. Do tej pory jedzenie stało cały dzień, czasami aż się zepsuło.
Niestety Bej uczy się głupot od Myszy. Np. szczekanie jak podjedziemy autem, czy na pukanie do drzwi. Zastanawiamy się z synem czy sąsiedzi nienawidzą nas bardzo, czy bardziej.
Próbuje się też cieszyć na mój widok jak Mysza; podskakuje na czterech łapach jak szczeniak, przy swoich gabarytach wygląda przekomicznie. Mysza czasami jeszcze na niego powyzywa, on jej odpowie i rozchodzą się w dwie strony

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Teraz to już tylko czekam, aż Bejowi odrośnie sierść tu i ówdzie.:lol:
"Na oko" już mogę Ci powiedzieć, że wykarmienie takiego psiaka to ok. 4 zł dziennie.[/quote]

Boże, czym wy karmicie te psiury. Ja mam cztery spore psy wszystkie w rozmiarze wilka i kupuję kilo (3,-)ryżu kilo mięsa-1,5 gotuję to w garze i psy nie zjadają wszystkiego. Futro ładne, tkanka tłuszczowa wszędzie jak na oko weta zaduża. Taki mały Bejek to ile on zje tyle co ptaszek. Ja bym go nie oddała :lol:

Link to comment
Share on other sites

Boże, czym wy karmicie te psiury. Ja mam cztery spore psy wszystkie w rozmiarze wilka i kupuję kilo (3,-)ryżu kilo mięsa-1,5 gotuję to w garze i psy nie zjadają wszystkiego. Futro ładne, tkanka tłuszczowa wszędzie jak na oko weta zaduża. Taki mały Bejek to ile on zje tyle co ptaszek. Ja bym go nie oddała :lol:[/quote]


Ja też.:ices_bla:

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Bej waży 21 kg,przy jego wzroście, zakładam, że powinien ważyć ok. 30 kg. Dzienna dawka super zbilansowanej karmy dla takiego psa to320 gram. Jeśli kupujesz cały worek (15 kg ) cena kilograma to 12.66 zł .Latwo policzyć :dzienne utrzymanie ok. 4 zł.
Jeśli pies dostaje również gotowane dawkę należy odpowiednio zmniejszyć, bo po prostu zacznie tyć.
Nie gotujesz, nie nosisz,nie kombinujesz, a pies dostaje wszystko czego mu potrzeba w jego wadze i wieku.
Spójrzcie na część mojej sfory,czy im czegoś brakuje???

[IMG]http://img125.imageshack.us/img125/2552/p1290003jn3.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ElzaMilicz']Ponieważ Bej waży 21 kg,przy jego wzroście, zakładam, że powinien ważyć ok. 30 kg. Dzienna dawka super zbilansowanej karmy dla takiego psa to320 gram. Jeśli kupujesz cały worek (15 kg ) cena kilograma to 12.66 zł .Latwo policzyć :dzienne utrzymanie ok. 4 zł.
Jeśli pies dostaje również gotowane dawkę należy odpowiednio zmniejszyć, bo po prostu zacznie tyć.
Nie gotujesz, nie nosisz,nie kombinujesz, a pies dostaje wszystko czego mu potrzeba w jego wadze i wieku.
Spójrzcie na część mojej sfory,czy im czegoś brakuje???

[IMG]http://img125.imageshack.us/img125/2552/p1290003jn3.jpg[/IMG][/quote]

oszukujesz nie ma takich pięknych psów :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak:
gdyby znalazł się dla Beja dom taki jak mój, to znaczy z miłością i cierpliwością, taki na zawsze i pewny, to pewnie był była skłonna Beja wyadoptować. jA TEGO PSA KOCHAM, JEST TAKIM STARYM, KOCHANYM ŚMIERDZIELEM, Z WIELKIM BRĄZOWYM NOCHALEM. Moje dzieci go akceptują, dalsza rodzina ( w tym TZ) nie ma nic do gadania.
Na razie dzielnie wstaję przed wszystkimi i idę na spacer , najpierw z jednym, potem z drugim. Moje rozterki wynikają nie z tego, czy ja chcę czy nie chcę żeby Bej został u nas, tylko z obawy czy na dłuzszą metę napewno sobie poradzę.
Ja właściwie cały czas jestem sama z dzięćmi, do tego pracuję. Teraz w wyprowadzaniu Beja pomaga mi bardzo syn. Ale za 3 lata on wyjedzie być może na studia, zostanę z małą dziewczynką i 2 psami...

Nie, chyba takie czarne wizje sa bez sensu...
Dajcie mi jeszcze chwilę...

Dom z Bejem jest naprawdę pełniejszy, te wszystkie zabawne chwile z Myszą w roli głównej, ich rywalizacja. Ale też ciągły bałagan i brud zaraz po generalnym sprzątaniu. Z drugiej strony kupiłam mu już łóżeczko i miske...
Żeby on wiedział co ja tu wypisuję...

Link to comment
Share on other sites

Oj Agatko gdyby wiedzial...to dolączylby do grona najszczesliwszych....co ja gadam....on juz jest szczesliwy ...i wcale nie przypuszcza ze mogloby sie coś zmienić :evil_lol:
Agatko on Cie pokochał dawno ....wysiadywal i plakal za Tobą ...ile bylo wylanych łez Twoich i jego :placz: .......on w zyciu nie przypuszczal ze pozwolisz mu ze soba byc ...i dlatego poszedl sobie w swiat ....ale dobry jego Duszek go znalazl ......i dal mu szczescie , ktore go opuscilo ....Jestes Kochana Ty i Twoja Rodzinka ....bo przeciez i Oni go zaakceptowali :loveu: .......ja mysle ze juz tak zostanie :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='hankag']Oj Agatko gdyby wiedzial...to dolączylby do grona najszczesliwszych....co ja gadam....on juz jest szczesliwy ...i wcale nie przypuszcza ze mogloby sie coś zmienić :evil_lol:
Agatko on Cie pokochał dawno ....wysiadywal i plakal za Tobą ...ile bylo wylanych łez Twoich i jego :placz: .......on w zyciu nie przypuszczal ze pozwolisz mu ze soba byc ...i dlatego poszedl sobie w swiat ....ale dobry jego Duszek go znalazl ......i dal mu szczescie , ktore go opuscilo ....Jestes Kochana Ty i Twoja Rodzinka ....bo przeciez i Oni go zaakceptowali :loveu: .......ja mysle ze juz tak zostanie :loveu:[/quote]


Hania, ty kochana małpo, piszesz mało, ale jak napiszesz to wiesz co mówisz.
Spróbujemy być razem, mam nadzieję że nam się uda ( i nie eksmitują mnie z powodu notorycznego zakłócania spokoju).

Link to comment
Share on other sites

Agatko kochana jesteś cudowna!!!!!!
Bej jest najszczęśliwym psem na ziemi a jego historia kończy się happy endem.
I tylko cudnych, wspólnych dni Wam życzę.
Pamiętam jak napisałaś do mnie o Beju poraz pierwszy, wtedy nawet nie pomyślałam że tak się to skończy:multi::multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...