Jump to content
Dogomania

Nie lubi czesania;(


Just-tea

Recommended Posts

Moja roczna sunia nie znosi czesania...odpusciłabym jej ten zabieg ale jest nowofundlandem i trzeba ją systematycznie wyczesywać!!!Problem nie lezy w szczotce próbowałam różnymi, czesanie nie sparawia jej bólu bo np. czesanie po głowie lubi,po prostu zaczynam wyczesywac grzebiet, ogon itd.a ona zaczyna gryzć szczotke...Nie moge czesac jej na siłę bo przy tej wielkości trudno ją utrzymać...Pomóżcie bo inaczej będe miała psa z dredami!!!!

Link to comment
Share on other sites

A mój pies tez kompletnie nie dawał się czesać, ale w pewnym madrym topicu pod tytułam "nie daje czesać" były mądre rady na temat przyzwyczajenia psa do zabiegów i z nich skorzystałam:) Teraz psinka w miare spokojnie znosi ten zabieg:):) Więc zapraszam na ten topic:)

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

gdyby moja psina była wielkości jamnika to nie miałabym problemu z czesaniem,zrobiłabym to siłą!!! :wink:

JA tez początykowo robiłam to siłą, ale to do niczego nie prowadzi... Pies musis sie po prostu nauczyć, że czesanie to nic złego i ma too spokojninie znieść!!!

Link to comment
Share on other sites

Z moim Goldkiem miałam to samo - istna jazda :shake:

Obecnie nie mam juz tego problemu- jak biorę szczotki do ręki, to on już siada i czeka.

Moja metoda to:

po każdym czesaniu dostaje w nagrode jego ulubiony przysmak.

Oczywiście nauczenia go cierpliwości przy czesaniu wymaga troche czasu i wytwałości z naszej strony. Ja zaczynałam od kilku pociągnięć szczotka po jego grzbiecie i na tym koniec - i nagroda. Stopniowo wydłużałam ten zabieg pielegnacyjny.

Pies nigdy nie pokocha czesania, ale dla nagrody będzie wstanie go znieśc w spokoju.

Czasami Goldek już tak bardzo nie może doczekać sie nagrody, że w trakcie czasania już idzie do kuchni - a ja twardo czekam, bo czesanie się jeszcze nie skończyło - on wraca bo wie, że to ja decyduje o zakończeniu tego zabiegu.

Życzę powodzenia :hand:

Link to comment
Share on other sites

Witam

Ja podobnie jak wy mam problem z czesaniem mojego yorka a jak wiecie trzeba to robic nawet kika razy dziennie, więc jak narazie daje mu jego zabawki do gryzienia albo mój palec :) i jakos to idzie. Ale spróbuję z tymi smakołykami i moze uda mi się by stał spokojnie bo w końcu jak mu urosna włsoki to dobiero będzie jazda teraz ma dopiero ponad 4 miesiące więc jeszcze nie są tak długie.

Link to comment
Share on other sites

. Ale spróbuję z tymi smakołykami i moze uda mi się by stał spokojnie bo w końcu jak mu urosna włsoki to dobiero będzie jazda teraz ma dopiero ponad 4 miesiące więc jeszcze nie są tak długie.

Wlasnie w okresie szczeniectwa trzeba przyzwyczaic psa do zabiegow pielegnacyjnych. Nie radze dawac zadnych smakolykow podczas, dopiero PO zakonczeniu czesania. Nie dawac sie wciagac w zabawy z psem, ani mu ulegac. Polozyc na boku i czesac. Robic to kilka razy dziennie, najpierw krotko, pozniej przedluzac sesje. Jesli nie bedzie chcial spokojnie lezec, czy stac (nie proponuje pozycji siedzacej), to go troche przytrzymac i nagrodzic. Nastepnym razem przytrzymac, poczesac i nagrodzic. Pies musi zrozumiec, ze ma byc spokojny podczas zabiegu. Smakolyki podczas czesania, tylko pogorsza sprawe. Pies bedzie niespokojny, bo wciaz bedzie domagal sie jedzenia. Tak samo jest z gryzieniem zabawki, albo co gorsza palca. Radze tego zaprzestac, pies musi byc skupiony wylacznie na czesaniu.

Trudno byc konsekwentnym, jesli chodzi o naszego

psa w dodatku szczeniaczka. Wiem cos o tym... :roll: :wink:

Tygrysek teraz jest najwlasciwszy moment, zeby Twoj york nauczyl sie pielegnacji. Wlasnie teraz kiedy ma najkrotsze wloski :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Musze przyznać że pomysł z wylizywaniem czegos poskutkował!!:) daje pudełko po jogurciku , albo kawałek pustej kości w srodku wypchany chrupkami kukurydzianymi(polecam taką zabaweczkę jeżeli wasze pieski lubia chrupki kukurydziane) daje psinie nio i moge czesać, wycinac kawałki splatanej sierści itd. szczególne podziękowania dla Lideczqi!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...