Jump to content
Dogomania

Kocie maluchy z krakowskiego osiedla


mama_Alfika

Recommended Posts

Wspólnie z sąsiadką Ewą opiekujemy się bezdomnymi  maluszkami z naszego osiedla. Chcemy je przygotować do adopcji. Maluszki były trzy. Jedna z nich znalazła już domek, pozostałe dwa czekają:

 

1. Cindy. Swoje imię zawdzięcza charakterystycznej kropeczce na pysiu. Ewa uznała, że imię znanej modelki będzie dla niej w sam raz :) Jako pierwsza znalazła domek. Na zdjęciu w objęciach nowej opiekunki:

 

2s0n4wk.jpg

 

 

I dwie "krówki"

2. Kociak większy - nie wiemy, czy chłopak czy dziewczyna. Przeżył dwie łapanki i jest mocno wystraszony. Justyną (panią fotograf ) był wyraźnie zaciekawiony, mnie się być może boi po tym, jak próbowałam go złapać. Potrzebuje opiekuna, który lubi wyzwania. Okaże mu cierpliwość i poświęci czas. Małej, która bezczelnie okrada go z jedzenia, wyraźnie ustępuje. Taka trochę pierdoła. Z uwagi na podobieństwo do kociaka z opakowania karmy, dostał imię Feliks. Odpchlony, odrobaczony.

 

DSC_6557.jpg

 

3. Mała jest dziewczynką. Ma na imię Milusia. Wystraszona, ale pozwala się wziąć na ręce. Nie wyrywa się, ale jak poluzuję "chwyt" to próbuje uciekać. Dlatego zdjęcia w klatce. I żarłokiem jest strasznym. Współlokatorowi wymiata żarcie łapką sprzed nosa. Ale lubi się do niego tulić. Odpchlona i odrobaczona.

Milusia znalazła domek. DSC_6563.jpg

 

Tutaj więcej zdjęć:

https://plus.google.com/photos/112695929291504557171/albums/6079095757343477761

Przepiękną sesję zdjęciową zrobiła dla nas Pani Justyna. Za co bardzo, bardzo dziękuję. Dziękuję również elizie_sk, za kontakt z Panią Justyną i za pomoc.

Tutaj więcej prac Pani Justyny:

 

http://www.justynaszramowska.com/

https://www.facebook.com/JustynaSzramowskaPhotography

 

A tutaj maluszki na fb, na profilu SOZ:

 

https://pl-pl.facebook.com/Stowarzyszenie.Obrona.Zwierzat

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kocie wydatki

 

14-10-2014 weterynarz                                      13,00 zł

16-10-2014 mleko dla kociąt, karma                  16,97 zł

17-10-2014 weterynarz                                      47,00 zł

24-10-2014 weterynarz                                      55,00 zł

29-10-2014 mleko, karma, żwirek                       38,65 zł

04-11-2014 mleko, karma                                   19,66 zł

09-11-2014 karma, żwirek                                   32,66 zł

10-11-2014 karma, żwirek                                   47,87 zł

14-11-2014 karma, żwirek                                   12,97 zł

26-11-2014 weterynarz (Feliks)                          75,00 zł

Razem                                                              -365,91 zł

 

z bazarku lawendowego                                     346,19 zł

dług                                                                    -19,72 zł

z bazarku świątecznego                                       19,72 zł

(pozostała kwota z bazarku światecznego została przekazana na konto SOZ z Jędrzejowa)

saldo                                                                      0,00 zł

Link to comment
Share on other sites

Witaj Handziu :)

Felix od dziś, dzięki pomocy SOZ, ma dom tymczasowy. Przyjechali po niego bardzo fajni młodzi ludzie. Mam nadzieję, że u nich będzie spokojniejszy niż u mnie. Mała to słodka przylepka. Dziś spała wtulona we mnie, a z jej brzuszka wydobywało się błogie burczenie. Feliks niestety ma traumatyczne ze mną przeżycia - próbowałam go złapać przy próbie ucieczki. Bałam się, że wpadnie w szpony Neli i Alfika. Ale małą z pewnością uda mi się oswoić i może u mnie zostać, dopóki nie znajdzie domku. A taki słodziak chyba nie będzie musiał długo czekać.

Link to comment
Share on other sites

Mała jest rozkoszna. Siedzę w fotelu, na kolanach laptop i kotecka. Namolnie domaga się pieszczot i wije się jak piskorz podsuwając mi pod dłoń to główkę, to brzuszek. A taka dzikuska z niej była

A co na to Nela i Alfik???? :niewiem:  Niedobra pańcia pewnie psy w areszcie zamknęła :nono:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...