Jump to content
Dogomania

Ruda Fałszywa, Rudy Długouch i Bury Agresor ... czyli Salsa, Teodor i Kiciuś


jonQuilla

Recommended Posts

kulawy zając :evil_lol:

się nie martw, u nas jeden doktor mówił że nogi są nieważne ... nogi idą na bok :diabloti:


a tak poważnie to zastrzyki rób sumiennie żeby się krwiak/skrzep nie zrobił
jakie leki dostałaś bo jeśli są przeciwbólowo/przeciwzapalne to dobrze byłoby je brać przez chociaż 7 dni
no i nie kładź nogi wyprostowanej na wyrku ... podusia pod kolano

wracaj do zdrówka szybko !!

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Dzięki babeczki :)

Dobry lekarz, słuszną gadkę ma :evil_lol::evil_lol:

Lek jest przeciwbólowo/przeciwzapalny i do tego jeszcze osłonowe na żołądek mi przepisał. Dwa razy dziennie je biorę i raz dziennie ten zastrzyk. Jak rano wzięłam pierwszą dawkę tabletek to po jakimś czasie faktycznie ból zmalał, jest całkiem spoko.
Pod kolanem podusia jest non stop bo inaczej bym nie wytrzymała, nie jestem w stanie wyprostować nogi...ból mnie blokuje.

Tengusia, ja dokładnie tak samo zrobiłam w tegorocznego sylwestra ;)
Skręciłam sobie to kolano, chwile posiedziałam i przestało boleć...bawiłam się do bladego rana i dopiero jak obudziłam się po całonocnej imprezie poczułam niesamowity ból i zobaczyłam jak bardzo mi ono spuchło. W tamtej chwili będąc na mega kacu prosiłam żeby ktoś mi nogę amputował ;)[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla'][FONT=Georgia][COLOR=olive][B]
Tengusia, ja dokładnie tak samo zrobiłam w tegorocznego sylwestra ;)
Skręciłam sobie to kolano, chwile posiedziałam i przestało boleć...bawiłam się do bladego rana i dopiero jak obudziłam się po całonocnej imprezie poczułam niesamowity ból i zobaczyłam jak bardzo mi ono spuchło. [/B][/COLOR][/FONT][/QUOTE]

Alkohol znieczula:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla'][FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Chyba zacznę pić nałogowo...znieczulę się maxymalnie :evil_lol:
Moja mamuśka wychodzi z Salsą ale bez szaleństw...krótki spacerek na siku i do domu także Ruda ogólnie wegetuje ze mną cały dzień w łóżku :cool3:[/B][/COLOR][/FONT][/QUOTE]
[COLOR=navy][B][FONT=Arial]
oj biedna Salsunia ....

no ty też :razz:[/FONT][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla'][FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Chyba zacznę pić nałogowo...znieczulę się maxymalnie :evil_lol:
Moja mamuśka wychodzi z Salsą ale bez szaleństw...krótki spacerek na siku i do domu także Ruda ogólnie wegetuje ze mną cały dzień w łóżku :cool3:[/B][/COLOR][/FONT][/QUOTE]

skad ja to znam moje tez jesli pani z lozka nie wychodzi to znaczy ze trza lezec i spac :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Wynagrodzę jej to jak stanę na nogi, a teraz niech będzie dzielną dziewczynką i niech nie marudzi.

Chciałam się zarejestrować dzisiaj do poradni ortopedycznej i dowiedziałam się że nie ma wolnych terminów do końca października a w listopadzie nie wiadomo jeszcze jak będzie przyjmował lekarz :evil_lol: No ale jak powiedziałam że dostałam na pogotowiu skierowanie to okazało się że przyjmuje w czwartki od 17 do 18:30 i w poniedziałki od 8 do 10...także w czwartek mam zamiar pojechać i mieć to z głowy.
Dzwoniłam też do agencji pracy, przez którą jestem zatrudniona żeby przesłali mi druk RUMA bo muszę to dostarczyć do szpitala w ciągu 7 dni...babka miała się coś tam dowiedzieć i oddzwonić do mnie żeby poinformować co i jak konkretnie...od 1,5 godziny czekam na ten zakichany telefon :mad: Daję jej czas do 13, jeśli nie zadzwoni to będę ją dręczyć i męczyć telefonami.
[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Szkoda że dziś się już nie załapałaś na wizytę .[/QUOTE]

[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Nie bo w zaleceniu lekarz napisał że mam się zgłosić do poradni po 7 dniach także w czwartek będzie spoko.

Łajza z agencji nie zadzwoniła jeszcze :angryy:
[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jonQuilla'][FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Nie bo w zaleceniu lekarz napisał że mam się zgłosić do poradni po 7 dniach także w czwartek będzie spoko.

[COLOR=navy][B]aha :grins:[/B][/COLOR]

Łajza z agencji nie zadzwoniła jeszcze :angryy:
[/B][/COLOR][/FONT][/QUOTE]

[COLOR=navy][B]zastrzel [/B][B]babe [/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kashdog']Czas ją zadręczyć :diabloti::diabloti:[/QUOTE]

[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]dręczyłam, dręczyłam i wydręczyłam :multi:[/B][/COLOR][/FONT]

[quote name='fioneczka']wchodzę na wątek i pierwsze co czytam



:hmmmm: Ci z 0 700 chyba raczej nie oddzwaniają :roflt: :eviltong::eviltong:[/QUOTE]

:evil_lol:[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]:evil_lol::evil_lol: oj tam, oj tam.... do mnie zawsze oddzwaniają ;)[/B][/COLOR][/FONT]

[quote name='Alicja'][COLOR=navy][B]zastrzel [/B][B]babe [/B][/COLOR][/QUOTE]
[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]
miałam ochotę ale już naprawiła swój błąd ;)
udało mi się do niej dodzwonić po 15 dopiero bo wczesniej albo nie odbierała albo było zajęte ;) wysłała mi ten druk na maila i coś czuję że będę i tak musiała do nich pojechać bo to co dostałam jest bez pieczątki, podpisu...zadzwonię jeszcze jutro do szpitala żeby dowiedzieć się czy takie może być...jak nie to klops bo będę musiała zapierdzielać tam i z powrotem
[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sabinka40']Zapierdzielać tam i z powrotem:hmmmm:, z chorą nogą? Jak tu normalnie chorować:niewiem::lol:[/QUOTE]

[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]No jak widać ale załatwiam wszystko bez śmigania.[/B][/COLOR][/FONT]

[quote name='Doginka']Wydaje mi się, ze pieczątka i podpis muszą być:roll:[/QUOTE]
[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]
Też mi się tak wydawało i słusznie. Zadzwoniłam rano do szpitala i zapytałam...babka z działu rozliczeń mi powiedziała że ewentualnie może być bez ale jeśli mam możliwość dostarczenia z podpisem to lepiej żeby takowe było.

Zadzwoniłam znów rano do tej 'agencji' ;) powiedziałam że dzwoniłam do szpitala i chcą z podpisem, raz jeszcze przypomniałam że jestem ograniczona ruchomo bo doznałam kontuzji kolana co nie pozwala mi na osobisty odbiór pomimo niedalekiej odległości więc pani w końcu uległa i powiedziała że prześle mi to poleconym albo wyśle faxem bezpośrednio do szpitala i jeśli wyśle faxem to da mi od razu znać. Zadzwoniła po jakiś 15 minutach że przefaxowała im to i że również wysłała mi to do domu poleconym. Miałam ochotę poklepać ją po ramieniu i powiedzieć 'dobra robota' ;)


[COLOR=black]



***
Dzisiaj mija rok od odejścia Azki.

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/SSL21358.jpg[/IMG]

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC07312.jpg[/IMG]

[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC02717.jpg[/IMG]


[IMG]http://i687.photobucket.com/albums/vv233/jonQuilla123/DSC01949.jpg[/IMG]

[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT][FONT=Georgia][COLOR=olive][B][COLOR=black]To ostatnie jej zdjęcie robione na działce, na drugi dzień wracając do Gdańska pojechaliśmy do lecznicy żeby ukrócić jej cierpienia :roll:
Pamiętam ten dzień jakby to było wczoraj... stałam pod lecznicą i płakałam razem z rodziną mojej przyjaciółki, to była ogromna strata. Azka była wspaniałym psem, chciałoby się napisać idealnym choć ideałów nie ma ale była na prawdę niesamowita.
Nie wiem co Ona miała w sobie takiego że była jedynym psem, którego Ruda respektowała i potrafiła po jednym niewielkim warknięciu iść obok niej i nawet nie próbowała świrować.
Inteligentna, posłuszna, opanowana, cierpliwa, kochana, radosna i przede wszystkim z ogromną wolą do życia.
[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Georgia][COLOR=olive][B]Czas niesamowicie szybko leci.
Moja przyjaciółka od dłuższego czasu szukała nowego towarzysza, również ONka...śledziła poczynania hodowli i pech albo nie pech chciał że zawsze coś stawało na przeszkodzie że psiak się nie pojawiał. Kilka tygodni temu Kasia dowiedziała się że jest w ciąży i teraz świat trochę stanął jej na głowie. Wyprowadza się z Gdańska do swojego chłopaka, który mieszka jakieś 100km dalej w małym miasteczku także w gruncie rzeczy chyba coś nad nią czuwało że psiak się nie pojawił w jej życiu teraz.[/B][/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol::evil_lol::evil_lol: [COLOR=olive][B][FONT=Georgia]'te' jakoś samo mi się i tak wkradło
Noga z dnia na dzień coraz lepiej...przynajmniej tak mi się wydaje. W dalszym ciągu nie mogę wyprostować całkiem ale w stanie spoczynku i podczas wykonywania niewielkich ruchów w ogóle nie boli.
Wczoraj znów dzwoniłam do przychodni i tym razem okazało się że ortopeda przyjmuje w piątek od 14 do 16 :hmmmm:
W każdym bądź razie mam pojawić się w tych godzinach i porozmawiać z lekarzem w sprawie przyjęcia mnie bez rejestracji bo wszystkie terminy zajęte ale tego typu przypadki są przyjmowane poza kolejnością czy jakoś tak...zobaczymy.
[/FONT][/B][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...