Jump to content
Dogomania

NELA pojechala do DS :)


Sabina02

Recommended Posts

[quote name='Bjuta']Jaki tu ruch! :) Tyle przygód przed Nelką :) :)[/QUOTE]
Oj, trak. Dużo przed Nią. Ale da radę. W końcu najtrudniejsze ma za sobą.
Będzie nam brakowało Jej przylepiastości :)

[quote name='halcia']Ciekawe jak te zmiany zniesie malota.Ja tak nieraz mysle o swojej Eci,ze jakby w domu było wiecej osób,duzy ruch,to moze szybciej by akceptowała inne osoby....a poniewaz jest tylko ze mną, to taka przyklejona do mnie i mocno ostrozna do innych.[/QUOTE]

No cóz, nie ma wątpliwości, ze początek będzie ciężki. W końcu wsiąkła w to miejsce, am stado... Ale psy nie rozpaczają długo. Będą nowi ludzie, szybciutko przetrawi zmiany i pokocha nową panią :) O tym co było zwyczajnie zapomni.


UPDATE:
Udało mi się opanować Nelkowe szczekanie na psy. Jeszcze nie do końca, ale kiedy jestem blisko, Nela czuje się bezpiecznie, a jednocześnie wie, że mi się jej ujadanie nie podoba. Jak jestem daleko - szczekanie wraca. Ale dalej się socjalizujemy.

Z rzeczy fajnych: Nela ślicznie czeka w drzwiach, nie rzuca się juz na karmę podawana z ręki w forme smakołyka. czeka na komendę "weź". (Dawniej byle pierwsza, kradła nagrody Kaori, teraz pełna kltura...)

Z martwiących: Neli zdarza się wymiotować. Ociupinę, zwykle rano, nigdy tak, żeby cała michę, ale już kilka razy tak było. Co jest juz całkiem dziwne, Nela nie ma w zwyczaju wstawać w tym celu.
Na początku myślałam, ze to przejedzenie, albo z łapczywości, ale teraz już nie wiem. Dziś Kaori uprzedziła mnie, że coś jest nie tak. Jakimś cudem wiedziała wcześniej.


A tu pozycje spaniowe Neli
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Awc2rmPocZ8/UxDasLLvzAI/AAAAAAAAAbw/ISymHVMhiC8/w1105-h829-no/20140228_142241.jpg[/IMG]


[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-ZGsz5FPkNuM/UxDaxIQaG8I/AAAAAAAAAb4/mIhqZZ_Tk0g/w1105-h829-no/20140227_232241.jpg[/IMG]


I jeszcze dzisiejszy spacer. Bez smyczy Nela tez trzyma się blisko. Jak nei włazi pod moje nogi, to biega za Kaori :)
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/ZMYzZBjnMaoHb1HILRmtBVJxvpRMVDrKV9XNReKCn18=w363-h214-p-no[/IMG]

Edited by Ayame Nishijima
Link to comment
Share on other sites

Jestem... nie wiem co juz myslec o tym paszporcie dla Neli. Dzwonilam do Lufthansy i mowili ze nie jest konieczny, Malgoska mowi ze musi go miec... Nastepny strup na glowie. :shake:

Na dodatek Marta zwiala z nowego domu... Ehhh....

Ayame, moj wujek zawiezie moja mame do Krakowa samochodem i moze ja podwiesc pod Twoj dom w piatek 14-go.

Edited by Sabina02
Link to comment
Share on other sites

Marta zwiała? :( Rany, głupol jeden...
Mam nadzieję, że ją znajdą.

Jakby co to z wyrobieniem paszportu problemu nie ma, choćby i ostatniego dnia. Mnie bardziej niż zdanie przewoźnika, interesowałaby informacja z lotniska, na którym będzie przesiadka...
Może sprawdź jeszcze tam. To powinno wyjaśnić sprawę definitywnie. Głupio gdyby nagle w połowie drogi coś się pochrzaniło.

Tymczasem Twój Okruszek śpi sobie w swojej torbie niczego się nie domyślając...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Marta zwiała? :( Rany, głupol jeden...
Mam nadzieję, że ją znajdą.

Jakby co to z wyrobieniem paszportu problemu nie ma, choćby i ostatniego dnia. Mnie bardziej niż zdanie przewoźnika, interesowałaby informacja z lotniska, na którym będzie przesiadka...
Może sprawdź jeszcze tam. To powinno wyjaśnić sprawę definitywnie. Głupio gdyby nagle w połowie drogi coś się pochrzaniło.

Tymczasem Twój Okruszek śpi sobie w swojej torbie niczego się nie domyślając...[/QUOTE]

Tak, Marta zwiala... :( Szczegoly na jej watku:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/250796-PILNE!!!!-KATOWICE-LIGOTA-Marta-uciekla-z-nowego-domu!!!!!!!!!!!!![/URL]

Wyslalam e-maila do dzialu obslugi klienta lotniska w Monachium z pytaniem o ten passport. Czekam na odpowiedz od nich.

Przesylam mizianka dla obu dziewczyn. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie ja napisałam tylko jak wygląda to od strony weterynaryjnej jeśli chodzi o przepisy między krajami przy przewożeniu zwierząt towarzyszących.
Przepisy przewoźnika to co innego.
Ayame zapytaj jeszcze swojego lekarza wet? A gdzie chodzisz z psiakami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']U Ciebie rzyganko,a u mnie pare razy biegunka/adoptowana staruszka/...tej nocy znowu . I tez nie mam pojęcia co jest grane.Załamka...Martusia tez biedna...[/QUOTE]

[quote name='Malgoska']może wirus jakiś?[/QUOTE]

Na poczatku cos podłapała: miała i wymioty i biegunkę. Wyleczyliśmy jednak szbciutko i jest znacznie lepiej.
Ja myslę, ze szkodzi jej tempo jedzenia. Staram się ja spowalniac, daje po troszkę. Ale co którys dzień Kruszyna odaje. Nie wszystko, Co to to nie... ale tak po troszkę.

Nauczyłam za to Nelę nie rzucać sie na karme podawana z ręki (grzecznie czeka, kmendą jest "weź", ale chyba na każde słowo wypowiedziane odpowiednim tonem zareaguje.) Zanim dostanie miche tez mus sie udpokoić, ale cóz z tego, jeśli zaraz później rzuca się do jedzenia z amokiem w oczkach...

Co do weta to mam "zaprzyjaźniony" gabinet na osiedlu. Nie jakiś z tych super-hiper, ale okazuje się ze panie wiedzą co robią. A przy okazji rzeczywiście można się dogadać, liczyc na większą, niż standardowa pomoc (Np. "przechowanie" przez 2 h psa który kilka dni po zabiegu wymagał opieki 24/7 bo rozlizywał ranę jak tylko został sam, pomoc w wyadoptowaniu szczura...)
Gabinet Agouti2, na ul. Bartla.

Edited by Ayame Nishijima
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']Ayame napisała mi na pm że Nela to pełnoprawna 1/6 psa. Ja mam w domu jeszcze dwa takie maluchy, wiec jak Nela przyjedzie to będę miala już pół psa! :multi:[/QUOTE]

LOL


Tymczasem do mnie zadzwonil dziś kurier. Jakież bylo moje zdziwienie... Na szczęście tym razem był miły, przywiózł paczkę do pracy :)

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-xc3cygiS9Mw/UxntRz_xS6I/AAAAAAAAAm8/-RSPxLKr7w8/w640-h480-no/DSC06779.JPG[/IMG]


jak się nietrudno domyslić, zawartość wzbudziła spore zainteresowanie

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-zXUijo9XLuk/UxntR217vJI/AAAAAAAAAmI/esevppep6UY/w640-h480-no/DSC06777.JPG[/IMG]


Ale czemu tu się dziwić, jesli smakołyki TAAAA-AKIE PYSZNE!

Przepraszam za jakość, ale Nelek wlazł pod ławę i nie ruszył się stamtąd przed pożarciem :)

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-H8MC7OXuEIg/UxntUAei0NI/AAAAAAAAAmQ/0xlvh-7MLR8/w640-h317-no/DSC06780.JPG[/IMG]

A tu - na picassie - w wersji filmowej wdzięcznośc Kaori:
[URL]https://lh4.googleusercontent.com/5kAskhf3BVt_Jlo7YsgGws3lk8zNlEgtv0ml5bgxuXQ=w367-h207-p-no[/URL]



Ale to i tak nic w porównaniu z pluszakiem.
Początkowo pluszak wywołał sporą konsternację.
Tu jest filmik, jak nieśmiało Nela zaczyna się bawić.

[URL]https://lh4.googleusercontent.com/2wPwIv0W3M1ZCCQk5g2kLkJAgMlDQxNs6OvZiYRmR6k=w276-h207-p-no[/URL]


Teraz doszło już do tego, że musze nadzorowac tą zabawę, bo Nela "morduje" pluszaka. Najpierw trąca by piszczał, a później bierze w pychol i szarpie na boki. Spróbuję później nagrać :)

Dodatkowo Kaori sama ma ochotę się bawić, i próbuje podkradać pluszaka Neli. Na szczęście jej skłonności sa mniej mordercze :) Coś mi mówi, że muszę jej kupić drugiego szopa :)

Link to comment
Share on other sites

Pluszak nie byl zamowiony dla Neli tylko wlasnie dla Kaori... Z reszta cala paczuszka jest skromnym prezentem ode mnie dla Kaori. :) Tak szybko ja dostarczyli ze nie zdazylam Ci powiedziec. :) Jak tam Nelka skorzysta z jednego przysmaczka to nie mam nic przeciwko, ale cala reszta jest dla Twojej suni. :) Nie dawaj tego przypadkiem mojej mamie z Nela. :)

Jak Nela tarmosi pluszaka, to go schowaj dla Kaori do wyjazdu Neli. Na Nelke w domu juz czeka jej wlasny pluszak. :)

Teraz tak tylko patrze, ze taka paczuszka to nic dla tak duzego psa. :oops: Ja jestem przyzwyczajona do malych psiakow. Myslalam ze ten pluszak bedzie mial wieksze proporcje do Kaori. A ten szampon tez taki jakis maławy, nie mowiąc juz o przysmaczkach. Moje psy to tłamszą takie przysmaczki przez dluzsza chwile, a Kaori ma go tylko na jeden ząb.

Edited by Sabina02
Link to comment
Share on other sites

Uhm... A to mnie zaskoczyło. Ale bardzo dziękujemy. A miałam własnie pisać, że Nela nie doje do końca tym smakołyków... Zjeść to by pewnie i chciała, ale nie zmieści :)

Miałam tez napisać, ze trafiłaś z szamponem niemal idealnie: rano było pranie grzbietu, bo Nela postanowiła się wypachnic po swojemu. (a, fe...)
Co zaś sę tyczy pluszaka, to Nela ma na jego punkcie obsesję: prawie próbowała na ścianę wejść, żeby się do niego dostać :)
Na szczęście w końcu się zniechęciła, a teraz śpi - znów pod ławą pod nogami tymczasowego pana.
Kurczę, a spacerach nie odpuszcza moich nóg (musze uważać, by Jej nie nadepnąć), idzie z samym nosem przy mojej nogawce. Będziesz miała bardzo przywiązaną psiunię.
A nam będzie ciężko sę rozstać.

Ale... może jeszcze w Tym roku Was odwiedzę, jesli nie będziesz miała nic przeciwko :)
Póki co bardzo byćmoże, ale... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Uhm... A to mnie zaskoczyło. Ale bardzo dziękujemy. A miałam własnie pisać, że Nela nie doje do końca tym smakołyków... Zjeść to by pewnie i chciała, ale nie zmieści :)

Miałam tez napisać, ze trafiłaś z szamponem niemal idealnie: rano było pranie grzbietu, bo Nela postanowiła się wypachnic po swojemu. (a, fe...)
Co zaś sę tyczy pluszaka, to Nela ma na jego punkcie obsesję: prawie próbowała na ścianę wejść, żeby się do niego dostać :)
Na szczęście w końcu się zniechęciła, a teraz śpi - znów pod ławą pod nogami tymczasowego pana.
Kurczę, a spacerach nie odpuszcza moich nóg (musze uważać, by Jej nie nadepnąć), idzie z samym nosem przy mojej nogawce. Będziesz miała bardzo przywiązaną psiunię.[/QUOTE]

Ayame, prosze schowaj tego pluszaka do wyjazdu Neli, bo ona go zniszczy Kaori. Szampon oczywiscie tez niech zostanie dla Kaori. Nic z tych zeczy nie jest dla Nelki. Jestem tylko zawiedziona ze to takie wszysko male. W sklepie internetowym wydawalo mi sie ze to wszystko bedzie wieksze. Musze sie jeszcze jakos zrekompensowac, ale to jak Nela juz wyjedzie. :)

[quote name='Ayame Nishijima']Ale... może jeszcze w Tym roku Was odwiedzę, jesli nie będziesz miała nic przeciwko :smile:
Póki co bardzo byćmoże, ale... ;-)[/QUOTE]

Oczywiscie zapraszamy! :) Nelka sie ucieszy i my tez! :)

Edited by Sabina02
Link to comment
Share on other sites

Dostalam odpowiedz z Monachium w sprawie dokumentow Neli:

[QUOTE][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Arial]Hello Sabina Masiuk,[/FONT][/COLOR]

[FONT=Arial][COLOR=#000000]If your dog won't leave the transit area at Munich Airport, there is no need to fulfill European requirements.[/COLOR][/FONT]

[COLOR=#000000][U][FONT=Arial]But:[/FONT][/U][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Arial]Imagine if your contact flight may be cancelled oryour flight from Poland to Munich has a large delay and you cannot reach your connect flight [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Arial]or if anything else happens which makes it necessary that you'll have to stay in the EC for one or more days. [/FONT][/COLOR]
[FONT=Arial][COLOR=#000000]Then you may not take your pet out of the security area and the border vet has to put the dog into rabies quarantine. This is very expensive.[/COLOR][/FONT]

[FONT=Arial][COLOR=#000000]To be sure, you'll find EC requirements below:[/COLOR][/FONT]

[COLOR=#000000][FONT=Arial]Poland is a country which is part of EC, so your animal has to fulfill the following requirements: [/FONT][/COLOR]

[/SIZE]
[LIST=1]
[*][SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000]It needs a blue EC pet passport[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[*][SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000]a microchip with ISO standard 11784 or 11785. This microchip has 15 digits and has to be shot [U]before [/U]the valid rabies vaccination (improved by a EC-passport of your local vet)[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[*][SIZE=2][COLOR=#000000][FONT=Arial]A valid rabies vaccination when the animal is at least 3 months old or older (improved by a EC-passport of your local vet)[/FONT][/COLOR][/SIZE]
[*][SIZE=2][FONT=Arial][COLOR=#000000]A waiting period of 21 day after the valid rabies vaccination[/COLOR][/FONT][/SIZE]
[/LIST]
[SIZE=2]
[COLOR=#000000][FONT=Arial]Kind regards

Dr. Martina Reusch[/FONT][/COLOR]

[FONT=Arial][COLOR=#000000]Official Veterinarian
Veterinary Border Inspection
Post MunichAirport
Postfach 24 11 07
85333 Flughafen München[/COLOR][/FONT][/SIZE][/QUOTE]

Tak wiec o ile drugi samolot wyleci tego samego dnia i moja mama nie bedzie musiala wychodzic poza strefe tranzytowa (a taki jest plan), to nie bedzie problemow. Problem bedzie jedynie przy odwołanym lub znacznie opoznionym drugim locie. Tak czy inaczej i tak jest za pozno zeby zawatwic te popieprzone wymogi UE, wiec musze zaryzykowac.

A tak nawiasem mowiac, to jak sie sprawdza dokumenty psa gdy ktos jedzie do innego kraju UE samochodem? Przeciez nie ma juz kontroli granicznych. :niewiem:

Edited by Sabina02
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']

Tak wiec o ile drugi samolot wyleci tego samego dnia (...)[/QUOTE]

Uhm...
To ja trzymam kciuki. Moja koleżanka leciała ostatnio własnie do Frankfurtu. Spędziła na lotnisku (w Polsce) cały dzień i wróciła do domu. Poleciała dopiero nastepnego dnia. Za to druga do Osaki doleciała bez problemu. Loteria...
No, ale ostatecznie Snowden spędził na lotnisku jeszcze dłużej :D Będzie dobrze.


Choć... ja w tych przepisach widzę lukę.
ma byc paszport i ma być szczepienie. ALe nie jest napisane, że szczepienie ma być wbite do paszportu... a od ostatniego minęlo więcej, niż 21 dni.
Tak czy inaczej, trzymam kciuki!


Jak juz napisałam na PW, dziękujemy z kaori za prezenty. To, co napisałaś, że mało było w paczce, to już wyjasniłam. Wiesz co o tym myślę i nie będę się powtarzać ;)
A jak jeszcze raz z takim tekstem wyjedziesz, to... :mad:

Największą radochę mam z tego, że takiego zajefajnego psiaka mogłam wspomóc na drodze do nowego domu. A poza tym, to... Może ta sprawa wniesie jeszcze cos dobrego, Na razie nie piszę, zeby nie zapeszyć. :)

Edited by Ayame Nishijima
Link to comment
Share on other sites

[B]Ayame[/B], ja mam sporo rodziny w USA i czesto jezdza do Polski. W zwiazku z bardzo wysokimi cenami LOT-u, ostatnio zwykle moja rodzina lata Lufthansa z przesiadka. Jak do tej pory nie bylo zadnych probemow z odwolanym lub przsunietym lotem. Owszem zdazaja sie takie rzeczy, ale rzadko, wiec mysle ze wszystko bedzie dobrze. :)
[B]
Malgoska[/B], moja mama leci z Nela 17 marca. Nawet jesli da sie zalatwic paszport w kilka minut, to nie wiem czy czip, ktory Nela ma jest wlasciwym czipem. Poza tym, wedlug odpowiedzi jaka uzyskalam, pies musi byc najpierw zaczipowany a potem zaszczepiony przeciw wsciekliznie, a u Neli robione to bylo chyba odwrotnie (chyba ze sie myle.... Ayame?).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Nie sądze by kolejnosc czipu i szczepienia miała znaczenie,bo to nijak żadnej zależnosci nie ma.A paszport wystawia sie w gabinetach od ręki,o ile paszporty mają...tak mi sie wydaje.[/QUOTE]

Halciu, w e-mailu ktory otrzymalam z Monachium w punkcie 2 napisane jest ze kolejnosc ma znaczenie... :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02'][B]Ayame[/B], ja mam sporo rodziny w USA i czesto jezdza do Polski. W zwiazku z bardzo wysokimi cenami LOT-u, ostatnio zwykle moja rodzina lata Lufthansa z przesiadka. Jak do tej pory nie bylo zadnych probemow z odwolanym lub przsunietym lotem. Owszem zdazaja sie takie rzeczy, ale rzadko, wiec mysle ze wszystko bedzie dobrze. :)
[B]
Malgoska[/B], moja mama leci z Nela 17 marca. Nawet jesli da sie zalatwic paszport w kilka minut, to nie wiem czy czip, ktory Nela ma jest wlasciwym czipem. Poza tym, wedlug odpowiedzi jaka uzyskalam, pies musi byc najpierw zaczipowany a potem zaszczepiony przeciw wsciekliznie, a u Neli robione to bylo chyba odwrotnie (chyba ze sie myle.... Ayame?).[/QUOTE]


Hihi, no właśnie te jazdy z lataniem były w Lufthansie. ;) Dlatego o tym pomyslałam. Ale to się wszystkim może zdarzać.

Co do czipa, to jego numer jest już na zaświadczeniu z 2012 roku. I jest wpisany na obu kolejnych zaświadczeniach, na tym aktualnym również. Więc o tyle dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...