Jump to content
Dogomania

VIGO/ IGOR - juz w DS


Ayame Nishijima

Recommended Posts

  • 5 weeks later...

rozmawiałam wczoraj z Till i ona trzyma rękę na pulsie, bo jak jej kiedys mówiłam o liscie pani Igora do elik to była zaskoczona bo ona z nia rozmawiała długo przy okazji tych badań psiaka i wypytywała jak sobie z nim radzi i nie było to alarmujące ....a tu list do elik prawie w tym samym czasie...

i w zeszłym tygodniu MArta z Głogoczowa miała byc gdzies w poblizu domu Igora i próbowała sie skontaktować przez 2 dni z jego panią zeby sie umówić i tam podjechac ale telefon był wyłączony ...później sie udało, ale to juz było po fakcie więc Marta zaproponowała ze podjedzie specjalnie w ten nadchodzacy weekend na co pani Igora jej powiedziała ze jak bedzie miała czas to sie do MArty odezwie ..wiec nie wiadomo czy dojdzie do tego spotkania w ten weekend

Edited by zozola77
Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']rozmawiałam wczoraj z Till i ona trzyma rękę na pulsie...[/QUOTE]
Nie mam jak skontaktować się z Till, a uważam, że najwyższy czas postanowić co z resztą kasy Vigo - 463,58 zł.
To sporo forsy, która marnuje się leżąc na koncie, a są psy, które bardzo potrzebują wsparcia finansowego.
Bardzo Cię proszę zapytaj Till co z kasą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']rozmawiałam wczoraj z Till i ona trzyma rękę na pulsie, bo jak jej kiedys mówiłam o liscie pani Igora do elik to była zaskoczona bo ona z nia rozmawiała długo przy okazji tych badań psiaka i wypytywała jak sobie z nim radzi i nie było to alarmujące ....a tu list do elik prawie w tym samym czasie...

i w zeszłym tygodniu MArta z Głogoczowa miała byc gdzies w poblizu domu Igora i próbowała sie skontaktować przez 2 dni z jego panią zeby sie umówić i tam podjechac ale telefon był wyłączony ...później sie udało, ale to juz było po fakcie więc Marta zaproponowała ze podjedzie specjalnie w ten nadchodzacy weekend na co pani Igora jej powiedziała ze jak bedzie miała czas to sie do MArty odezwie ..wiec nie wiadomo czy dojdzie do tego spotkania w ten weekend[/QUOTE]

Oby werszcie doszło do spotkania i można było pomóc Igorowi..........

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Nie mam jak skontaktować się z Till, a uważam, że najwyższy czas postanowić co z resztą kasy Vigo - 463,58 zł.
To sporo forsy, która marnuje się leżąc na koncie, a są psy, które bardzo potrzebują wsparcia finansowego.
Bardzo Cię proszę zapytaj Till co z kasą.[/QUOTE]

dobrze, zapytam..zaraz skrobne do niej smsa, zeby mi nie umknęło...

Link to comment
Share on other sites

no więc rozmawiałam z Till na temat Igora pieniedzy i jej propozycja jest taka, zeby częsc tych pieniędzy przeznaczyc na bidę wyciagnietą z Olkusza pod koniec tygodnia przez Aneglikę (kastracja, szczepienia)- poniżej wstawie zdjecie jeszcze z Olkusza. Angelika wyciagneła go na własną rekę bo była osoba chetna na niego..ale na razie nie ma z ta osobą kontaktu ale moze sie odezwie.Lepiej byłoby jednak zeby pies był wykastrowany....to młody około 2 letni psiak..bardzo wystraszony tam był...

Co sadzicie, zeby wspomóc tego psiaka??

Natomiast z reszta pieniazków Till prosiła zeby sie jeszcze wstrzymać, bo nie wiadomo co bedzie z Grafim (on nie ma pełnych deklaracji,) pojawił sie wprawdzie na horyzoncie ktos zainteresowany nim ale nie wiadomo jak to sie skończy
wątek Grafiego:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/248529-Wybite-zęby-opuchnięty-pys-Grafi-z-Olkusza-błaga-o-pomoc[/URL]


a to ten biedak z Olkusza:
[IMG]http://images67.fotosik.pl/38/3f5dc8b6c4641cbagen.jpg[/IMG]



co do spotkania Igora ze szkoleniowcem to w ten weekend do niego nie doszło - Pani Igora sie nie odezwała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']no więc rozmawiałam z Till na temat Igora pieniedzy i jej propozycja jest taka, zeby [B]częsc tych pieniędzy[/B] przeznaczyc na bidę wyciagnietą z Olkusza pod koniec tygodnia przez Aneglikę (kastracja, szczepienia)...[/QUOTE]
Uważam, że to dobry pomysł tylko proszę o informację ile (i na PW na jakie konto) mam przekazać kasę dla tego psiaka.

[quote name='zozola77']...co do spotkania Igora ze szkoleniowcem to w ten weekend do niego nie doszło - Pani Igora sie nie odezwała.[/QUOTE]
Nie rozumiem więc co miał znaczyć przysłany do mnie list, w którym prosiła o pomoc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Uważam, że to dobry pomysł tylko proszę o informację ile (i na PW na jakie konto) mam przekazać kasę dla tego psiaka.


Nie rozumiem więc co miał znaczyć przysłany do mnie list, w którym prosiła o pomoc.[/QUOTE]

elik - jak tylko bede wiedzieć kiedy kastracja i czy na konto Angelik czy bezposrednio do weta to na pewno dam znac..a na razie uzbrój sie w cierpliwość i przechowaj jeszcze te pieniazki ..- dziękuje

a co do Pani Igora to podobno robi wrażenie ze jest troche hmmmm niezdecydowana czego tak naprawde chce..?? ja odniosłam takie wrazenia jak rozmawiałam o tym liscie z Till i proponowanym spotkaniu ze szkoleniowcem ...

ale mzoe jeszcze sie odezwie zeby sie umówić...skoro ma z nim problemy ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']elik - jak tylko bede wiedzieć kiedy kastracja i czy na konto Angelik czy bezposrednio do weta to na pewno dam znac..a na razie uzbrój sie w cierpliwość i przechowaj jeszcze te pieniazki ..- dziękuje...[/QUOTE]
Wybacz, ale nie mogę sie zgodzić z takim stanowiskiem. Igor jest w DS od 5 miesięcy więc upłynęło już wystarczająco dużo czasu, żeby zadecydować co z resztą pieniędzy.
Biorąc jednak pod uwagę to, co napisałaś na PW postanowiłam przesunąć decyzje o przekazaniu pieniędzy na konto Till (taki mia łam zamiar) do czasu kastracji psiaka pozostającego u Angeliki. Prosze jednak o decyzję ile zostawić na kastrację i9 co z resztą pieniędzy. Bardzo proszę o poważne podejście do tematu.

Link to comment
Share on other sites

Co do Pani Igora, to niestety lubi mieszać. Ale faktem jest, ze psiak z chodzeniem na smyczy sprawiał powazne problemy.

Co do kasy, to faktycznie szkoda, zeby się marnowała, kiedy tyle psów jest w potrzebie. Nie lepiej przekazać na tą nową (piękną Bidę Angelice) i na Grafiego? Jak się wyadoptuje, to będzie można przekazać dalej, a jak nie, to przynajmniej u Vigo sprawa będzie zamknięta, a opiekunowie Grafiego będą spokojniejsi o wydatki. Hm?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Wybacz, ale nie mogę sie zgodzić z takim stanowiskiem. Igor jest w DS od 5 miesięcy więc upłynęło już wystarczająco dużo czasu, żeby zadecydować co z resztą pieniędzy.
Biorąc jednak pod uwagę to, co napisałaś na PW postanowiłam przesunąć decyzje o przekazaniu pieniędzy na konto Till (taki mia łam zamiar) do czasu kastracji psiaka pozostającego u Angeliki. Prosze jednak o decyzję ile zostawić na kastrację i9 co z resztą pieniędzy. Bardzo proszę o poważne podejście do tematu.[/QUOTE]

dzwoniłam własnie do Till w tej sprawie i ma mi napisać dokładne "wytyczne" na maila dziś lub jutro wiec zaraz go tu wkleję jak tylko dostanę..

[B]Elik a czy mogłabys mi napisac swój numer telefonu na priv, gdyby Till chciała sie skontaktowac z Tobą w sprawie piniedzy po Igorze?? .Chyba ze wolisz nr telefonu Till to podam na priv.

[/B]Wstepnie wiem, ze będa jeszcze wydatki zwiazane z Igorem bo odbyła sie próba szkolenia Igora w temacie chodzenia na smyczy w ostatni weekend ale szczegóły to mysle ze Till w mailu opisze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']dzwoniłam własnie do Till w tej sprawie i ma mi napisać dokładne "wytyczne" na maila dziś lub jutro wiec zaraz go tu wkleję jak tylko dostanę..

[B]Elik a czy mogłabys mi napisac swój numer telefonu na priv, gdyby Till chciała sie skontaktowac z Tobą w sprawie piniedzy po Igorze?? .Chyba ze wolisz nr telefonu Till to podam na priv.

[/B]Wstepnie wiem, ze będa jeszcze wydatki zwiazane z Igorem bo odbyła sie próba szkolenia Igora w temacie chodzenia na smyczy w ostatni weekend ale szczegóły to mysle ze Till w mailu opisze.[/QUOTE]

Napisałam Ci PW :)

Link to comment
Share on other sites

[B]wklejam maila od Till:
[/B]

Doszła do skutku wizyta Marty u Igora i jego pani. Marta ocenia psa jakoenergicznego, ale nie nadpobudliwego. Igor jest skoncentrowany naczłowieku i bardzo potrzebuje kontaktu z nim. W domu jego zachowanie jestbardzo dobre, słucha poleceń i reaguje na gesty, jest bardzo towarzyski.Na ogrodzie wykazuje więcej energii. Problem pojawia się na spacerze boIgora wszystko interesuje i strasznie się cieszy ze spaceru, jestpodekscytowany i przez to ciągnie. Porównując temperamenty psa iwłaścicieli to dwa różne światy. Pani i jej syn są spokojni i"wolni", Igor ma energie i młodzieńczy entuzjazm. Pani nie chcewymieniać psa na bardziej spokojnego, czuje się z nim już związana.Niestety Igor ciągle jest porównywany do poprzedniego psa, czyli wiekowejsuczki, która jak pamiętacie już nie żyje. Sunia z racji wieku idolegliwości dużo spała i była bardziej spokojna, a Igor to młody,energiczny pies. Jeśli chodzi o relacje syna z Igorem to jak narazie nienawiązała się miedzy nimi przyjaźń choć Igor napewno by chciał:),chłopiec nie lubi zmian w żadnej postaci,(z racji swojej niepełnosprawności) nawet drobnych, suczkę znałod dziecka, a teraz pojawił się inny pies. Myślę, że potrzebuje owiele wiecej czasu niż przeciętne dziecko żeby się do niegoprzyzwyczaić. Pani już nie pracuje wiec spędza z Igorem więcej czasu,ale nie może nawet na chwilę zostawić syna samego w domu więc narazienie jest w stanie poćwiczyć wychodzenie na spacery z Igorem, on na nienie wychodzi więc jak już wyjdzie to strasznie się cieszy i nie panujenad sobą, a skoro nie panuje to ciągnie, pani z nim nie wychodzi i kołosię zamyka...Ze względu na brak możliwości wyjścia na spacer Marta niemogła pokazać na spacerze jak korygować Igora i dlatego pojedzie tamjeszcze raz we wrześniu, ponieważ od września syn idzie do szkoły,wtedy będą mogły na spokojnie poćwiczyć. Na tą chwilę Igor będziemusiał mieć znów założoną obrożę antystresową ponieważ poprzednimrazem świetnie się sprawdzała, niestety długo nie działa ponieważopiekunka synka zostawiła kiedyś Igora na deszczu i obroża wypłukałasię... Pani bardzo skromnie żyje więc myslę, że jeszcze tym razemzamówimy tą samą obrożę żeby pani do września pomóc. Potrzebna jejteż będzie smycz typu flexi, taka na 5 metrów dla max 20 kg psa, tylkotaka na taśmie, żeby się nie plątała. Jak macie jakieś sprawdzone toproszę o sugestie. Na tej co ma teraz Igor nie jest w stanie sięwybiegać na spacerze. Ciebie Elik bardzo bym prosiła żebyś jeszcze razzamówiła tą obrożę i smycz jeśli nie będzie to dla Ciebie kłopot.Bardzo Cię też proszę o przelanie 40 zł za paliwo dla Marty, zrobiła wobie strony prawie 100km i będzie tam jechać jeszcze we wrześniu więctrzeba będzie odłożyć jeszcze kolejne 40 zł. Dane do przelewudostaniesz na priva. Po wykonaniu tych wszystkich operacji zobaczymy ilezostanie na koncie Igora i zdecydujemy co z pieniędzmi. Miejmy nadzieje,że wszystko dobrze się ułoży.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77'][B]wklejam maila od Till:
[/B]

Doszła do skutku... Ciebie Elik bardzo bym prosiła żebyś jeszcze razzamówiła tą obrożę i smycz jeśli nie będzie to dla Ciebie kłopot.Bardzo Cię też proszę o przelanie 40 zł za paliwo dla Marty, zrobiła wobie strony prawie 100km i będzie tam jechać jeszcze we wrześniu więctrzeba będzie odłożyć jeszcze kolejne 40 zł. Dane do przelewudostaniesz na priva. Po wykonaniu tych wszystkich operacji zobaczymy ilezostanie na koncie Igora i zdecydujemy co z pieniędzmi. Miejmy nadzieje,że wszystko dobrze się ułoży.[/QUOTE]
Byłam dzisiaj od rana w Krakowie i dopiero niedawno wróciłam. Jutro i pojutrze mam gości, ale postaram się zamówić smycz i przelać 40 zł - proszę o numer konta.
Co do obroży, to nie pamiętam namiarów na sprzedawcę, ale może Ayame mi w tym pomoże :)
Proszę także (na PW) o nr telefonu p. Zofii - dla kuriera.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']napisałam własnie do Till, zeby podała mi numer konta Marty i numer telefonu Pani Igora to wyślę Ci elik na priv...[/QUOTE]
To zbyt długo trwa. Podaj mi proszę nr telefonu Till. Obie mamy telefony więc najszybszy i najpewniejszy będzie kontakt bezpośredni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77'][B]wklejam maila od Till:
[/B]
...Ciebie Elik bardzo bym prosiła żebyś jeszcze razzamówiła tą obrożę i smycz jeśli nie będzie to dla Ciebie kłopot...[/QUOTE]
Ja nie wiem o jaką obrożę chodzi, bo to nie ja ją zamawiałam. Z postu Ayame wynika, że to Till ja zamawiała

[quote name='Ayame Nishijima']...
Dla Igora została zamówiona bróżka z feromonami. Podobno potrafi doś ładnie psy wyciszyć, Zobaczymy jak się sprawdzi. Za jakies 2 tygodnie ma się do Niego wybrać behawiorystka.
Wszystko załatwiła Till, za co należą się Jej brawa.[/QUOTE]
Poproszę więc o link do tej obroży lub nazwę, to znajdę na allegro.

[quote name='zozola77'][B]wklejam maila od Till:...[/B]Bardzo Cię też proszę o przelanie 40 zł za paliwo dla Marty, zrobiła wobie strony prawie 100km i będzie tam jechać jeszcze we wrześniu więctrzeba będzie odłożyć jeszcze kolejne 40 zł. Dane do przelewudostaniesz na priva...[/QUOTE]
Nadal nie dostałam numeru konta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']To zbyt długo trwa. Podaj mi proszę nr telefonu Till. Obie mamy telefony więc najszybszy i najpewniejszy będzie kontakt bezpośredni.[/QUOTE]

podałam wczoraj na priv..to tak dla informacji na wątku ;)

[quote name='elik']Ja nie wiem o jaką obrożę chodzi, bo to nie ja ją zamawiałam. Z postu Ayame wynika, że to Till ja zamawiała


Poproszę więc o link do tej obroży lub nazwę, to znajdę na allegro.


Nadal nie dostałam numeru konta.[/QUOTE]

dostałam od Till namiary na konto MArty i numer tel Pani Igora..podesłałam przed chwilą do elik..:)

a co do obroży to juz Till z elik mysle ze dogadają sie bezpośrednio..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zozola77']podałam wczoraj na priv..to tak dla informacji na wątku ;)



dostałam od Till namiary na konto MArty i numer tel Pani Igora..podesłałam przed chwilą do elik..:)

a co do obroży to juz Till z elik mysle ze dogadają sie bezpośrednio..[/QUOTE]
Dziękuję :)
Zaraz zrobię przelew dla Pani Marty i jak tylko dostane namiary na obrożę, to zamówię obrożę i smycz.


Edit.

Zamówione i zapłacone:

[COLOR=#0000cd][SIZE=3]Obroża z feromonami[/SIZE][/COLOR]
[B] Zamówienie nr: 173253
półka: 22
Data złożenia: 2014-08-08 15:40:39 [/B]
[IMG]https://ud.interia.pl/html/getattach,mid,119603,mpid,5,mlid,-1,uid,02d874bd2f35c217?f=inline[/IMG]


[TABLE="width: 900"]
[TR]
[TH="class: border-top narrow, colspan: 3"][/TH]
[/TR]
[TR="class: border-top"]
[TH="align: left"]Sprzedawca[/TH]
[TH="align: left"]Nabywca[/TH]
[TH="align: left"]Adres dostawy[/TH]
[/TR]
[TR]
[TH="class: border-bottom narrow, colspan: 3"][/TH]
[/TR]
[TR]
[TD] KARUSEK.COM.PL S.C.
F. Konecznego 2/1U
31-216 Kraków
NIP: 9452070883[/TD]
[TD] Elżbieta xxxxxx
ul. xxxxxx
xxxxx Kraków
Polska
E-mail: xxxxl
tel: xxxx[/TD]
[TD] Zofia xxxxx
Kłaj xxx
32-015 Kłaj
Polska
tel: xxxxxx[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: border-top, colspan: 3"] Forma płatności: Płatność online
Sposób dostarczenia: [B]List polecony priorytetowy: 8,50 zł[/B]
Nr konta: BRE Bank SA - mBank 81 1140 2004 0000 3002 4462 3496[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: border-top, colspan: 3"] ZAMÓWIENIE ZOSTANIE ZREALIZOWANE PO POZYTYWNEJ AUTORYZACJI TRANSAKCJI.

W przypadku problemów z płatnością możesz skorzystać z linku:
[URL]http://www.karusek.com.pl/payment.php?order_id=173253&str_order_id=1ec2ea6fd6632bb1[/URL]
aby wykonać płatność[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: border-top, colspan: 3"][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[TABLE="width: 900"]
[TR]
[TH][/TH]
[TH]NAZWA PRODUKTU[/TH]
[TH]CENA[/TH]
[TH]ILOŚĆ[/TH]
[TH="width: 100"]RAZEM[/TH]
[/TR]
[TR]
[TD]1[/TD]
[TD]Vetscription SETTLE down - kojąca obroża z feromonami dla psów dorosłych i szczeniąt
nr katalogowy: settle[/TD]
[TD="align: right"]59,00 zł[/TD]
[TD="align: center"]1[/TD]
[TD="align: right"]59,00 zł[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[TD="colspan: 2"]Razem:[/TD]
[TD]59,00 zł[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[TD="colspan: 2"]Razem z wysyłką do zapłaty:[/TD]
[TD]67,50 zł[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



Internetowy Sklep Dla Miłośników Zwierząt [URL="http://www.karusek.com.pl"]www.karusek.com.pl[/URL] 31-216 Kraków ul.Konecznego 2/1U, tel. 012 / 416 54 40 ========================================================= Dziękujemy za zamówienie w sklepie KARUSEK.COM.PL [COLOR=#0000cd]Otrzymalismy z serwisu platnosci.pl potwierdzenie dokonania płatnosci w kwocie 67,50 zl za zamówienie nr 173253 złożone w sklepie[/COLOR] [URL="http://www.karusek.com.pl"]www.karusek.com.pl[/URL] Dziękujemy, zamówienie zostało przekazane do realizacji. 08.08.2014 15:42:42


[SIZE=3][COLOR=#0000cd]Smycz flexi[/COLOR][/SIZE]

PayU
Twoja wpłata została przekazana sprzedającemu TygrysZoo_PL_5 na jego rachunek w PayU.
[TABLE]
[TR]
[TD][B]Transakcja[/B][/TD]
[TD] [URL="http://allegro.pl/show_item.php?item=4481246078"]Smycz Flexi Compact M - 5m TAŚMA do 25kg -3 kolory[/URL] (4481246078)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Do zapłaty

W tym koszt dostawy[/B][/TD]
[TD] 55,95 zł

7,95 zł[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Zapłacono[/B][/TD]
[TD] 55,95 zł[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Płacący[/B][/TD]
[TD]elxxx[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Odbiorca[/B][/TD]
[TD]TygrysZoo_PL_5[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Data[/B][/TD]
[TD]2014-08-08 19:06:02[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Płatność[/B][/TD]
[TD] [URL="http://allegro.pl/myaccount/newpayments_payment_details.php?trans_id=368445501"]368445501[/URL][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Adres do wysyłki[/B][/TD]
[TD] Zofia Gxxxx
Kłaj xxx
32-015 Kłaj
Polska [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 30%"][B]Wiadomość dla Sprzedającego[/B][/TD]
[TD]Proszę o smycz w kolorze czerwonym[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
PayU nie pobiera opłaty od realizacji usługi.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z wolą Till zrobiłam dzisiaj dwa przelewy:


[LIST]
[*]na kwotę 150,- zł za kastrację psiaka zabranego z Olkusza
[/LIST]


[IMG]http://images67.fotosik.pl/38/3f5dc8b6c4641cbagen.jpg[/IMG]


[LIST]
[*]150,13 zł dla Grafiego [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/248529-Wybite-zęby-opuchnięty-pys-Grafi-z-Olkusza-błaga-o-pomoc?p=22357695#post22357695"]z tego wątku[/URL]
[/LIST]

Po tych operacjach konto Vigo/Igora jest zerowe.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Dzięki, Elik za ainformacje.
Straszna bida na tym zdjęciu, ale... piękna. Ma potencjał na uroczego, rozchwytywanego psiura. Oby było z Nim jak z naszą Milą (Jeszcze zanim mogła być wydana był domek. Państwo czekali na nią, a onie ona na państwa).
Powodzenia, Maluchu![/QUOTE]

Ayame, maluch jest uroczy i po "renowacji" będzie z niego piękny kawaler. Niestety co do domku, to sytuacja ma się odwrotnie niż z Milą. Został zabrany z olka, bo byli nim zainteresowani, ale zainteresowanie się ulotniło :( Lepiej, że przed adopcją, niż by miało to mieć miejsce po adopcji. Psiak młody i uroczy więc pewnie szybko znajdzie domek, czego mu z całego serca życzę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...