Jump to content
Dogomania

Doda - skrzywdzona i opuszczona sunia pilnie szuka domu


fona

Recommended Posts

[quote name='Agata69']Fona, bardzo prosez zmien tytu, ze Szopen bardzo chory , wlasciwie ważą sie jego losy. Kregosłup w okropnym stanie, babeszia, rozwalone nerki.

Otrzymalam od Fony 20 zl.[/QUOTE]

Agata, przepraszam, ciągle wyświetlał mi się komunikat, że serwer jest przeciążony.

Zmieniłam tytuł, ale nie wiem, czy się wyświetla, u mnie nie...

Myślę, że wszyscy tutaj uznają Szopena za psa bezdomnego i będzie można wreszcie mu zrobić bazarek. Kosztami się nie przejmuj, uzbieramy.

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze TOz jakos pomoze wszak "pan" Szopena to tozowiak pożal się boze. Nawet sie zrymowalo. zaraz jedziemy na kroplówkę. Szopen ma przed soba mało czasu to pewne. ale to nie znaczy , ze mamy nie ratować. Dzis bedzie morfologia i zobaczymy co dalej. Lece. dziękuję wam za zrozumienie i wsparcie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fona']Napisałam do moda w sprawie zmiany tytułu...

Trzymam kciuki za Szopka.
Co to znaczy, że pies z jego otoczenia został uśpiony z powodu podejrzenia nosówki?[/QUOTE]

Na terenie firmy są inne psy, ale nie stykaja się z Szopenem i Dodą. Jedna suka miała objawy neurologiczne, podejrzewano nosówkę.

Wrócilismy z kroplówki. Szopen jest razniejszy, leki przeciwbólowe pomagają bo porusza się z mniejszym trudem. Co prawda trzeba go było podnosic w 3 osoby, bo nie mógł w stac, ale wg mnie jest postep. Morfologia lepsza. Nie dużo , ale przynajmniej nie gorsza. W piatek badania.

Edited by Agata69
Link to comment
Share on other sites

[quote name='fona']Jak SZopen?......[/QUOTE]

Jestesmy zadziwieni jego organizmem, ale... DOBRZE! Mocznik spadl po plukaniach, inne parametry tez lepiej. Nie mam wynikow przed soba, ale wczoraj rozmawialam z wetem i jestesmy dobrej mysli. Teraz przez swieta bedzie dostawal leki doustnie, jesli ten trend paramerow krwi sie utrzyma to bedzie go trzeba plukac raz na jakis czas, raz w miesiacu na przyklad. Potrezbna bedzie dieta, no i leki przeciwbolowe na kregoslup.
Dostalam na konto 130 zl 0d Fona, Sharka, Jolantina. Przeznaczymy to na worek karmy dla nerkowcow. Ogladalam juz, za ok. 180-200 zl mozna kupic 12 kg.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata69'](...) Przeznaczymy to na worek karmy dla nerkowcow. Ogladalam juz, za ok. 180-200 zl mozna kupic 12 kg.[/QUOTE]Karmy dla nerkowców są bardzo niedobre w smaku. Psy nie chcą tego jeść. Może trzeba wypróbować, czy Szopen się za to zabierze. Chyba, że nie jest wybredny i zje wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']Cieszę się,że Szopenik lepiej się czuje i rokowania są dobre.

Tylko czy w jego sytuacji da się zachować dietę.[/QUOTE]

Peewnie nie, ale chociaz na początku dobrez by było zeby jadł cos lepszego. Jak bedzie worek to wlasciciel mu da. On sie w ogóle dosc przejął stanem Szopena. Podawal mu kroplówki. Jakies resztk człowieczenstwa sie w nim odezwały.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia']To dobrze,że właściciel przejął się chorobą Szopenka.

Ale finansowego wsparcia pewnie nie zaproponował.[/QUOTE]

He, he, no nie.
To dziwny czlowiek jest. Jak zadzwonilam zaraz dp spacerze ze Szopen natychmiast musi trafic do weta, to powiedzial ze nie widzi zadnego problemu z jego zdrowiem, kiedy pies praktycznie ciągnął tylnie nogi, a pazury na przednich nie pozwalały mu chodzic. Trezba byc slepym, zeby tego nie widziec. Widocznie problem z chodzeniem to nie ostatnie dni. My bylismy u psów 2 tygodnie wczesniej, przez ten czas szopen musiał mało sie ruszac, stad te paznokcie. Eh...
W budach syf, wyciągnelismy słomę z zimy, pod spdem zgniła i zbita, przyklejona po podłóg, podłogi zaczynaja gnić takze. ja kupiłam obie budy, więc kto by o to dbał...

Link to comment
Share on other sites

[URL=http://img838.imageshack.us/i/h7vb.jpg/][IMG]http://img838.imageshack.us/img838/4619/h7vb.jpg[/IMG][/URL]

Szopen co prawda czuje sie lepiej ale nie chce jesc leków, na sam zapach ucieka przed miską. A leki to alternatywa do kroplówek.
dzisiaj zamówie karme.

Link to comment
Share on other sites

Niestety znow zle wiesci, po wczorajszych badaniach krwi okazało sie ze mocznik we krwi podniósl sie znacznie, stan jest gorszy niz po pierwszych badaniach. To znaczy, że szopen nie reaguje na leki, albo ich po prostu nie je. Wlasciciel twierdzi ze podaje proszek w karmie, ale Szopen jak tylko wyczuje nie chce jesc. Trzeba znalezc sposób albo go dalej płukac. Nie wiem co mam robic.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba tego właściciela uczulić,że od tego czy dostanie leki zależy jego życie.

Niech podaje leki np.w pasztecie lub w czymś co Szopenik lubi.

Strasznie żal mi tego psiaka.

Może znajdzie się ktoś chętny do zaopiekowania się

psem na czas leczenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='azalia'](...)
Może znajdzie się ktoś chętny do zaopiekowania się
psem na czas leczenia.[/QUOTE]I to by było najlepsze rozwiązanie. Ale w przypadku niewydolności nerek leczenie jest długotrwałe, ba - w przypadku Szopena pewnie do końca życia. A sukces zależy od systematycznego podawania lekarstw (ten proszek to Ipakitine?) i nerkowej diety.
No i badania kontrolne co jakiś czas a w przypadku pogorszenia kroplówka.
Miałam sunię z problemami nerkowymi - żyła długo i szczęśliwie, ale cały czas była psem specjalnej troski.

Link to comment
Share on other sites

Wlasnie wrocilam od Szopena. Krotki spacer, bo widac ze chodzi z trudem, ale bardzo sie z niego cieszy. Kupilam swiezą pasztetową i Szopen zjadł tyle proszku ile było trzeba. Czyli trzeba chciec. Będę rozmawiala z wlascicielem, ale nie wiem jaki bedzie skutek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...