Jump to content
Dogomania

Przygotowujemy się do wystaw - potrzebne rady :)


Marta !!!

Recommended Posts

Hej.

Wczoraj wreszcie zebrałam sie i poszłam do ZK wyrobić Grafowi rodowód. :)

Tak sobie zaplanowałam,ze na poczatku maja zaczniemy sezon wystawowy od wyjazdu do Bydgoszczy..

No ale teraz pojawił się kłopot.. Zupełnie nie mam pojęcia co jest nam niezbedne i co bezwzględnie trzeba przez wystawą nabyć..

Chodzi mi przede wszystkim o to na jakiej smyczy powinien być pies, na jakiej obrozy (wiem,że najlepszy jest łańcuszek ale nie wiem jaki) itp.

Co nalezy zabrać ze soba (domyslam się,ze miski i jakis kocyk). Czy ewentualnie jakies papiery psa poza książeczką zdrowia.. Czy muszę mieć swoją legitymację członkowską ZK..

Strasznie tego duzo..

Wiem,ze pewnie przesadzam ale dla mnie jest to coś nowego i chce dopiąć wszystko na ostatni guzik..

Piszcie.

Stwórzmy taki "Mały niezbednik przyszłego wystawcy ;) "

Ps. Kto wie coś więcej na temat wystawy w Bydgoszczy? Gdzie nalezy wysłać zgłoszenia (najlepiej fax) , jakie są opłaty, numer konta itd. :)

Pozdrawiam. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z papierów polecam mieć ze sobą:

-książeczkę zdrowia Grafiska+zaświadczenie od weta,jeżeli wymaga tego organizator(tzw zaświadczenie urzędowe-wydają je w lecznicy na Grunwaldzkiej w Poznaniu-pamiętam jeszcze:D )

-potwierdzenie zgłoszenia,które przyszło przed wystawą+dowód,że opłaciłaś wystawę(ksero)

-warto teraz mieć ze sobą ksero rodowodu

Z innych :wink: :

-kocyk dla psiaka

-miska na wodę

-kaganiec

-zwykłą obrożę

-smakołyki

-ulubioną zabawkę :wink:

-szmatka na psi pysio zaśliniony z wrażenia

-coś do przeczesania Grafiska-psie zgrzebło na przykład-takie gumowe :wink:

-aparat fotograficzny(bo będziesz żałowała,że nie wzięłaś)

-notesik-bo jak spotkasz fajnych bokseromaniaków,może się przydać

Co do obroży-faktycznie najlepszy jest łańcuszek zaciskowy.

Podwójny lub pojedyńczy-to zależy od wielkości i masywności psiska.

Smycz długa,najczęściej przedłużana,mocna oczywiście-polecam szytą,skórzaną.

Na ringu bywa czasami bardzo gorąco :-? -warto zainwestować w dobrą smycz-zresztą zobaczysz sama :wink:

Jak mi coś przyjdzie jeszcze do głowy-napiszę :D

Link to comment
Share on other sites

A twoje rady Sylwio jak zawsze nieocenione.. :)

Mam pytanko jeszcze a pro pos smyczy.. Kupiłam własnie wczoraj Grafowi nową, skórzaną czarną i przedłuzana.. Zastanawiam sie tylko czy te kółka nie przeszkadzają.. To znaczy czy nie psują efektu.. ;)

Bo z tego co widziałam (głównie na fotkach) to chyba większość ma takie zwykłe, długie czarne.. Nie zauważylam by były przedłużane..

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiam sie tylko czy te kółka nie przeszkadzają.. To znaczy czy nie psują efektu.. ;)

Bo z tego co widziałam (głównie na fotkach) to chyba większość ma takie zwykłe, długie czarne.. Nie zauważylam by były przedłużane..

Przyznam Ci Marto,że ja też szukam takich smyczy i nie mam pomysłu,gdzie je dostać.

Nie wiem tylko,jak poradziłaby sobie taka smycz z moim chłopcem :o

Bo mi te kółeczka też lekko psują całość psiaka-szczególnie przy suni,bo jest siłą rzeczy delikatniejsza :wink:

Link to comment
Share on other sites

Marta..... Sylwia napisala w zasadzie wszystko ale ja moge ci jeszcze podpowiedziec ze wyglad wystawcy tez ma spore znaczenie wbrew pozorom... zaopatrz sie w jakis stosowny kolorystycznie,, uniform'' z kieszonkami ( na ewentualne smakolyki) i agrafke lub jakies inne przypinadlo bo numerki startowe lubia sie odklejac a w czasie prezentacji psa na ringu taki spadajacy numer jest dosyc klopotliwy.

poza tym jak wygracie to na ringu honorowym bedziesz sie ladnie komponowala z piesiem w czyms stosownym.... bo nie ma nic gorszego jak pognieciony dres i przydeptane adidasy :evil: :evil: ( to akurat jest jeszcze dosyc czestym widokiem na naszych ringach)

powodzenia a & malamuty :)

Link to comment
Share on other sites

Martus pewnie ze tak...ja mam psia marynarke kupiona w lumpexie:))) serio.... tylko jeszcze moge ci doradzic ze najlepszy jest material do ktorego sie nie przyczepiaja psie wlosy... czyli zadne sztruksy czy welury

kolor dobierz sobie juz taki zeby ladnie komponowac sie z kolorem psa

( zadne pstrokacizny bo dam sobie glowe uciac ze wtedy na tobie skupia uwage a nie na psie. :D :D ...)

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

No to super.. :) Mam jeszcze troszkę czasu to napewno coś znajdę.. Dałam juz cynk mamie co by się rozejrzała za czymś odpowiednim.. :)

Dzięki za pomoc.

Aha.. To może jeszcze jedno pytanko. Jak wyglada u was sprawa transportu? Jeździcie samochodem czy może pociągiem? czy konnduktorzy robią problemy o psa? Tj. Czy musi stale mieć kaganiec? No i czy bilet normalny czy ulgowy? ;)

Link to comment
Share on other sites

my jezdzimy samochodem ktory nota bede byl kupowany ,, pod psy'(combi) wiec jak wyglada sprawa transportu PKP lub PKS trudno mi powiedziec , ale sporo niezmotoryzowanych wlascicieli czworonogow korzysta z uprzejmosci innych wystawcow ktorzy czesto maja wolne miejsca w swoim aucie .. jesli masz kogos znajomego wsrod wystawcow to popytaj.... ja czesto zabieralam kolezanke z jej psem zanim zaopatrzyla sie w swoj srodek lokomocji( za friko)

sprawa rozliczenia sie jest indywidualna bo jeden moze rzadac zwrotu kosztow polowy paliwa, inny podzielic ta kwote na ilosc osob jadacych a inny ktory i tak wybiera sie na taka wystawe moze zabrac kogos za friko z czystej uprzejmosci albo dobrego kolezenstwa.

gdybys zdecydowala sie na taka forme dojazdu to najpierw zorientuj sie

jak wygladaloby rozliczenie zebys pozniej nie zrobila wielkich oczu gdy cie taka ,, dobra'' dusza skasuje :lol: .... znam przypadek gdzie moja kolezanka skorzystala z ,, przyslugi'' pewnych znajomych wystawcow... tyle ze koszty ktore okazalo sie pozniej musiala pokryc znacznie przekraczaly wartosc biletu na pociag tam i z powrotem :evil:

jak masz jeszcze jakies pytania to pytaj a ja jak sobie cos przypomne to napisze :)

aaaa i jeszcze taki drobiazg

Sylwia napisala o misce na wode bo to oczywiste ale mozesz zabrac ze soba ( ja tak robie) butelke wody bo takie latanie do WC w celu napelnienia miski tez jest uciazliwe... lepiej miec cos pod reka... to ulatwia zycie :wink:

pozdrawiam a& malamuty

Link to comment
Share on other sites

anyia wielkie dzięki.. :)

Faktycznie musze się rozejrzeć czy ktos znajomy się nie bedzie wybierał.. :)

Pokrycie połowy kosztów paliwa uważam za ucziwy układ i taki napewno by mi pasował.. Gorzej,ze nikt z naszych znajomych nie ma psa wystawowego.. No ale znam jedną miłą właścicielkę sklepu zoologicznego,która jeździ ze swoim owczarkiem pirenejskim to moze się uda zabrać z nią.. :) A jak nie to zostaje nam pociąg... :)

Jak wam si coś przypomni to piszcie.. :)

Link to comment
Share on other sites

ja w zasadzie wiekszosc moich psich znajomosci zawarlam udzielajac sie w sekcji szpica naszego oddzialu...i niekoniecznie sa to wlasciciele malamutow ale cale mnostwo jamnikarzy, owczarkarzy i innych

mysle ze przy okazji wystaw i wizyt w twoim oddziale poznasz wielu takich maniakow wystawowych z ktorymi bedziesz mogla sie zabierac na inne wystawy.

jeszcze cos odnosnie psich akcesoriow....

smycze lancuszki itp ustrojstwa

jak bedziesz na jakiejs wystawie... raczej wiekszej bo oni po pipidowach nie jezdza to zajrzyj na stoisko Boscha z Ewenementu.... wlascicielka jest hodowczynia i sedzia a takze bodajze przewodniczaca klubu boksera wiec wiekszosc akcesoriow na stoisku i w naszym wroclawskim sklepie firmowym jest dobrana pod boksery( chyba podswiadomie..... bo ja z kolei widze wszystko po malamuciemu :wink: )

naprawde sporo jest tam roznych psich lancuszkow, ringowek, smyczy i linek.... swojego czasu bylam zauroczona takimi cienkimi lancuszkami w kolorze zlotym i srebrnym dla bokserow i dobermanow..... przepieknie to wygladalo na szyi psa.... jak z prowadzeniem to nie wiem ale mysle ze nie rwalo sie przy kazdym pociagnieciu psa :-?

zreszta zobacz na czym prezentuja swoje psy weterani wystaw.... takie podgladanie tez jest pomocne 8)

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

O-widze Marto, ze zaczynasz u mnie(w Bydgoszczy) :D Bardzo bym sie cieszyla :D

Zgloszenie faxem odradzam (chyba, ze bedziesz pozniej wydzwaniac i sprawdzac-niestety znajomi dwa lata tamu sie przejechali na tym, bo fax ponoc "zaginal"-nie bede komentowac).Najlepsza fotma to list polecony-masz pewnosc, ze dojdzie.Potwierdzenia z Bydgoszczy przychodza zazwyczaj bardzo pozno-na tydzien przed sama wystawa (dlugo by tlumaczyc dlaczego), wiec najlepiej zadzwonic jakis tydzien po wyslaniu, czy zgloszenie doszlo (w Waszym wypadku sama sie moge przejsc i sprawdzic-ZK mam niedaleko :) ).

Formularz jest gdzies w sieci-zaraz poszukam.

Z dojazdem PKS i PKP.PKS zazwyczaj W OGOLE nie zabiera psow-musza byc w transportowkach i musi sie zgodzic kierowca (a ten moze sie w kazdej chwili przed odjazdem rozmyslic-nie polecam, sprawdzilam).

PKP bez problemow, bilet kupuje sie mowiac, ze dla psa i w tamtym roku bylo to 12 zl bez wzgledu na rodzaj pociagu.

Pies musi miec kaganiec, ale jak znajdziesz pusty przedzial, mozesz spokojnie zdjac :) Dla swietego spokoju mozesz zapytac konduktora, czy Ci wolno -jeszcze nam nikt nigdy nie odmowil :D Malo tego-Coris rozwalal sie na siedzeniach (na wlasnym kocu oczywiscie) i panowie nic przeciwko nie mieli :D

W 2 przypadkach (powrot z Wroclawia do Bydgoszczy) sami konduktorzy znalezli nam przedzial :D

Jesli jest sporo ludzi i cieplo, warto usiasc na koncu pociagu i w ostatnim korytarzu-tam zawsze jest w miare spokoj.

Akcesoria-temat rzeka :)

Przy okazji-p.Magdziarska nie jest przewodniczaca Klubu Boksera.

Cieniutkie lancuszki odradzam stanowczo! Mozna nimi niezle zalatwic tchawice ! Tym bardziej, ze boksery na ogol wystawia sie z "wolnej" (czyli pies "sam" sie ustawia a nie z reki, gdzie ustawia go czlowiek) i napina sie dosc mocno, ciagnac do przodu (wtedy najlepiej sie prezentuje) a co za tym idzie istnieje spore ryzyko urazow krtani przy zbyt cienkim lancuszku.

Nieraz widuje psy, ktore doslownie charcza na wystawach, bo lancuszki wpijaja sie im w szyje-chyba nie o to chodzi.

Najlepszy jest lancuszek o srednich ogniwach (Ania od Torcika ma wlasnie taki lancuszek-jak dla mnie swietny0musze Ja zapytac skad go ma ;) ). Smycz przy pregusach-najlepiej dluga (ale ja tez przyznam sie nie naszlam jeszcze takiej nie przedluzanej, wiec najlepiej isc i zamowic u jakiegos rymarza) i ciemna.

Ja mam dluga, jasna smycz (ktora Coris juz raz zerwal niestety-pekla przy nicie i szla do naprawy) do tego dosc nietypowa obroze, bo to cienki, jasnobrazowy pejcz i chyba na tym wystawia sie najlepiej, bo go to nie poddusza (gorzej jakby ktos chcial w tym biegac z psem nie wycwiczonym, bo nie jest to zaciskowe).

Ubranie POWINNO byc kontrastowe do psa-to znaczy jak pies ciemny, to ubranie jasne, jak jasny, to nasze ciemne.

Chodzi o to, zeby nie zlewal sie z wlascicielem.Oczywiscie nie pstrokate!

Zbyt czesto widuje boksa ciemnego i ubranego na czarno wlasciciela-jak pozniej taki staje za psem, to sie wszytsko w jedna, ciemna plame zlewa i g widac za przeproszeniem widac(ze nie wspomne o fotkach)...

Ja od lat wystawiam w 2 strojach roboczych (ktorych uzywam tylko na wystawy) :)

I jak praca nad wystawianiem (szczegolnie bieganie)? :)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze cos :) W ktoryms z watkow napisalas, ze trudno go ustawic, bo sztucznie wyglada i ze najlepiej wystawia sie na innego psa.I bardzo dobrze!!! Mozna tego doskonale uzyc do nauki prawidlowego ustawiania sie :)

Kiedy tylko Graf zobaczy innego psa powiedz "zooobacz, piesek" (bardzo entuzjastycznym glosem, ale niezbyt glosno-nie ma sie rozpraszac) a kiedy juz sie ustawi, mowisz "postawa" albo "ustaw sie" i powtarzasz zawsze, kiedy masz tylko taka okazje. Z czasem Graf na haslo "postawa" (lub inna komende) powinien przyjac pozycje wystawowa :) Wymaga to czasu i cierpliwosci, ale da sie to opanowac :D

A czy on ustawia sie tez np na bliskie osoby badz zabawki rzucone przed nim? To tez moznaby wykorzystac.

Link to comment
Share on other sites

Anastazjo :) :)

nie napisalam ze p. I.M jest przewodniczaca klubu boksera tylko ze bodajze jest.... nie jestem ani znawczynia ani fanka bokserow wiec nie twierdzilam ze napewno jest .. bo poprostu tego nie wiem... cos mi sie kiedys o uszy obilo.. no moze byla kiedys :)

co do lancuszkow to napisalam tylko ze bardzo mi sie podobaly... a wcale ich nie polecilam... moge polecic na czym mozna prezentowac malamuty..

mysle ze bokseromaniacy pomoga Marcie w debiucie.. mam nadzieje udanym :D

pozdrawiam a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Są rewelacyjne smycze do wystawiania dużych psów- długie półtorametrowe ringówki z czarnej i naturalnej skóry, z pętlą na jednym i drugim końcu. Dosyć grube. Widuję je na wystawach, więc można troszkę wcześniej przyjechać i poszukać przed wejściem na ring. Będzie służyć długo i szczęśliwie, bo naprawdę jest dobrej jakości. Niestety- widziałam tylko na dwóch stoiskach. Inni nie mają.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

wlasciwie to to kto jest przew. klubu nie ma zadnego znaczenia w koncu nie o to Marta pytala :D ..... chodzi przeciez o to aby Marta i jej piesek mieli udany debiut... ale jak juz stalo sie tradycja to w kazdym

topiku w koncu odstepuje sie jakos od tematu..... wiec i tym razem musialo sie tak stac :wink:

w kazdym razie trzymam kciuki za powodzenie.. :lol:

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Bardzo wam wszystkim dziękuje !!! Nie spodziewałam się aż tylu wyczerpujących odpowiedzi.. :) Wiem już prawie wszystko (na początek) :)

Ciągle męczy mnie tylko smycz i obroża..

Dopiero co kupiłam nową czarną, dość cienką skórzaną (ale przedłuzaną) Smycz jest fajna ale ma te kółka a to napewno nie poprawi wizerunku Grafa..

NO i ta obrózka.. Łańcuszek najbardziej mi się podoba.. Chyba poszukam poprostu takiego z dużymi ogniwami jak radzi Kasia..

Ps. Kasiu czy masz moze adres, telefon, numer konta waszego oddziału ZK? I wogóle czy w psach jest coś takiego jak propozycje wystaw (tak jak na zawodach jeździeckich) na których mamy wszelkie potrzebne info???

Link to comment
Share on other sites

:D to jeszcze sie wtrace:))))))

Marta a nie prosciej byloby zglosic pieska przed oddzial macierzysty?

poprostu idziesz do zwiazku i wypelniasz formularz zgloszeniowy badz tez przynosisz wypelniony, dajesz pani w sekretariacie placisz za wystawe otrzymujesz potwierdzenie wplaty i czekasz w domu na potwierdzenie zgloszenia nie martwiac sie juz o nr konta i inne tego typu rzeczy.... no chyba ze chcesz zglosic psa po oficjalnym terminie zgloszen... wtedy macierzysty oddzial takiego zgloszenia ci nie przyjmie i musisz to zrobic we wlasnym zakresie... im blizej wystawy tym mniejsza szansa na przyjecie zgloszenia

ja moze popelniam,, przestepstwo '' ale od zarania dziejow zglaszam swoje psy indywidualnie ... ( poniewaz sa to suki wiec moze wypasc cieczka albo intensywna zmiana futra)... jesli dostane potwierdzenie zgloszenia wtedy ide na poczte i oplacam wystawe

a co do propozycji wystaw to kazdy zarejestrowany czlonek ZK powinien dostac poczta do domu tzw komunikat w ktorym podane sa wszelkie informacje dotyczace dzialalnosci macierzystego oddzialu, wysokosci skladki czlonkowskiej , dyzurow poszczegolnych sekcji itp ...a takze wykazu wystaw na biezacy sezon wystawowy...

jezeli czegos takiego do domu nie dostaniesz to upomnij sie przy najblizszej wizycie w ZK..... no chyba ze wasz oddzial ma inne zwyczaj bo we Wroclawiu tak wlasnie jest :roll:

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Byłam w ZK dwa dni temu- poraz pierwszy.. Rejestrowałam siebie i Grafa.. Pytałam między innymi o to zgłaszanie.. pani powiedziala,ze jednak mam się zwrócić bezpośrednio do oddziału organizujacego wystawę.. :( A szkoda bo tak jak ty mówisz byłoby łatwiej..

No a zadnych info poza tym nie dostalam.. Ale moze przyslą potem? Nie wiem... :(

Link to comment
Share on other sites

:) Przewodniczacym jest pan Marek Lewandowski.

Namiary na wystawy masz tu: http://www.zkwp.pl/zkwp/index_pl.htm i jest tez tam w niektorych wypadkach info. Pelne namiary na wszytskie oddzialy : http://www.zkwp.pl/zkwp/index_pl.htm .

A lancuszek :) Nie chodzi o duze ogniwa a raczej o to, aby byly mozliwie plaskie.Smycz naprawde trudno dostac taka dluga, bez przedluzania :( Nawet na wiekszych wystawach nie widzialam dobrych :( Jesli juz byly dlugie, to karabinczy sugerowal, ze pies urwie go w ciagu 5 minut :( Ech-nic tylko dorwac kogos, kto zrobi na zamowienie.A wlasnie-w Bydgoszczy jaest chyba jeszcze jakis zaklad, ktory produkowal na zamowienie smycze i obroze, moze jeszcze dziala, popytam co i jak.

Formularz zgloszeniowy gotowy do wypelnienia rowniez na: http://www.zkwp.pl/zkwp/index_pl.htm na dole strony (2 wersje) albo : http://www.lukrowi.pl/porady/?p=7&p2=5 w polowie strony :)

Info o ktorym mowi anyia dostaniesz pozniej (jako ze zarejestrowalas sie dopiero teraz), niestety nie ma tam tylu informacji, ile jest na podanej stronie ZK (tam masz sklad sedziowski, dni w ktorych sa poszczegolne grupy, konta adresy itp)-polecam :)

Ja nigdy nie zglaszama psa przez moje ZK, poniewaz zawsze moglo mi cos wypasc (i brak wolnego i brak kasy)wiec wolalam sama w koncu zglosic :)

Link to comment
Share on other sites

:) Przewodniczacym jest pan Marek Lewandowski.

yhy :-? ,.... no to teraz juz wiem... ale I.M. byla chyba kiedys.. ale moze mi sie pochrzanilo :roll:

juz sie nie wypowiadam bo o bokserach wim mniej wiecej tyle co o wyzlach :D czyli nic

zycze Ci tylko powodzenia Marto i pochwal sie debiutem :D

a & malamuty

Link to comment
Share on other sites

Gosiu nie denerwuj się.. Ja pytam bo poprostu dopiero zaczynam i póki co wszystkiego się ucze..

Na stronce którą ty podalas, w spisie wystaw nie ma akurat info o Bydgoszczy.. :(

Zaraz sprawdzę resztę stron..

Dziewczyny dziekuje za wyrozumiałość i cierpliwość.. :) Wszystkie uwagi i rady przyswojone.. :)

Aha.. Kasiu jeszcze raz odnośnie obroży.. A co myslisz o takiej jak ma na tej fotce Ugolino? Strasznie mi się podoba, pasowałaby do smyczy jak ulał, do koloru psa chyba też.. Pytanie tylko czy taką dostanę bo jak narazie się nie spotkałam.. Ona wyglada podobnie jak te od skórzanych ringówek prawda?

021.1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...