Jump to content
Dogomania

Dług w lecznicy 5.900 zł,błagam o pomoc,Osoba od 40 lat pomagajaca zwierzetom teraz sama potrzebuje pomocy.


DORA1020

Recommended Posts

Heh, myślałam, że to dwa mioty, Krysi i Dory. Kończy mi się miejsce, bo myślałam, że jeden pójdzie do łazienki a drugi do kibelka. Zawsze zostaje pokój po Animce w razie co. A co do tych testów to wiem, że są różne szkoły:roll: W sumie tymczasowałam koty ze swoimi tylko z kwarantanna łazienkową jak testy jeszcze były cholerycznie drogie i mało kto je przeprowadzał.

Moje zawsze łapały kk wraz z tymczasami ( juz wyleczonymi) mimo zmiany przeze mnie ciuchów itd, ale odpukać niczym więcej się nie zaraziły. Ale jak coś 3 pomieszczenia mam:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ludka']Hehe, ale ciagle masz Maszke :eviltong:
Mozesz ją poglaskac czy nawet nie probujesz? Widzisz, jakie to fascynujace byc opiekunką tygrysa :loveu:[/QUOTE]

Już nie próbuję... :p:p
Masza tego nie potrzebuje i nie chce. Nie rozumie chyba.
Raz ją dotknęłam jednym palcem. Obraziła się... ;)
Ale do nóg się łasi. Jej wolno.:)

Link to comment
Share on other sites

Madie, Kudlataja pisala, ze to kociaki z dwoch sasiednich gospodarstw. Moze nie trzeba bedzie ich od siebie izolowac. W lecznicy pewnie sie okaze.
Teraz sie martwie, zeby kociaki przetrwaly jeszcze pare dni, az beda bezpieczne. I zeby te bialo-rude sie znalazly, bo ostatnio Kudlataja ich nie widziala. Matka tych bialo-rudych jest podobno mlodą kotką w typie persa.
Wszystko jest o tyle trudne, ze Kudlataja ma spory kawalek do tej wsi i trudno kontrolowac sytuacje na biezaco.
Zakladam, ze PP na wsi nie ma, jesli kociaki zyją. Trzeba zapytac, czy nie bylo w lecznicy zanim sie umiesci nieszczepione kotki.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, sama sie martwię o czas dla nich. Ale z drugiej strony nie wiem czy jest jakiś sens ryzykować, że mi Anima coś złapie dla nich przed pójściem do domu...No i jeden cały pokój przez Animkę zaanektowany. Moje psy i koty są szczepione przeciw grzybicy np. Animie tego szczepienia nie fundowałam. Gdyby znalazł się dt do tego czasu, taki na przetrzymanie:roll:

Link to comment
Share on other sites

Mają trafić do lecznicy w Zamosciu. Gdyby ktos z Zamoscia lub okolicy mogl przetrzymac koty pare dni, bylyby juz bezpieczne. Nikt nie moze? :sad:
Do Krystyny nie mozna wciskac, bo Ona ma rezydentow z bialaczką, a nie da rady izolowac takiej gromadki. Nie ma sensu ryzykowac.
Mysle, ze bardziej sie mozna spodziewac wszelkich wewnetrznych pasozytow, pchel i swierzbu niz grzybicy, przynajmniej tak wynika z moich adopcji z tego regionu.
Probuje sie dodzwonic do Kudlatej, jak to dalej widzi, ale na razie nie odbiera :)

Link to comment
Share on other sites

Mogą sie przydac ;)
Zastanawiam sie, co muszą zrobic w lecznicy na starcie. Odpchlenie i odrobaczenie chyba lacznie z tasiemcem, testy, sprawdzenie/czyszczenie uszu...
To chyba mozna zrobic na raz choc to sporo trucizny. Zreszta wet musi ocenic stan kociakow.

Link to comment
Share on other sites

Trudno cos powiedziec, bo w lipcu Kudlata pisala, ze rude maja koci katar, co bylo widac na fotach, a bialo-rude sa zdrowe. Ale czy nadal są zdrowe i czy kontakt z rudymi by im zaszkodzil, nie mam pojecia. Byloby dobrze, gdyby mialy zapewnione miejsce na te 2 tygodnie, bo mozna by je wczesniej wziac do weta i przez te ten czas podleczyc, odrobaczyc, zrobic testy... Ale to tez zalezy od Kudlatej, kiedy moze tam podjechac. Placenie w lecznicy za trzymanie kotow, czyli kwarantanne chyba nie ma wiekszego sensu. Chodzi o testy, odpchlenie, odrobaczenie.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawialam z Kudlatą. Wiadomosci są kiepskie, bo bialo-rudych od paru dni nikt nie widzial. Rude jakos sie trzymaja i moze w czwartek Kudłata je zgarnie do lecznicy i potem do Handzi. Ruda persopodobna kotka-matka bialo-rudych pojawia sie i znika... Kudlata w czwartek znow tam pojedzie i bedzie szukac kotki i kociakow. To ich szansa na dalsze zycie, bo tam nikogo nie obchodzą.

Link to comment
Share on other sites

Zadzwoniłam tez do Krystyny. I kolejna załamka. Ma 7 kociaków do adopcji i jednego juz zaklepanego do DS. Z tych siedmiu jedna to 4 miesięczna piekna trikolorka i 6 mlodszych - 3 miesiecznych tradycyjnie umaszczonych: burych, buro-bialych, jeden czarnulek. Wszystkie fajne, oswojone, ale zaczynaja juz kichac. Jutro idą do weta.Krystyny koty są nosicielami kk. Poprosilam krystynę o foty, moze we wrzesniu adopcje w koncu ruszą.
Trikolorke oglaszalam, ale potem myslalam, ze znalazla dom. Nieporozumienie, bo Kudlata mowila o jakiejs innej tri, ale i tak nie bylo odzewu na ogloszenia. Fatalny okres. To kocinka 2 miesiące temu, teraz troche podrosla. Krystyna ma zrobic nowe zdjecia.

[IMG]http://i59.tinypic.com/spdbw9.jpg[/IMG][IMG]http://i59.tinypic.com/110yc15.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witam, nie pojawialam się bo ciągle gdzieś jeżdżę. Kociaków białorudych nie widać nigdzie, szukałam ich dzisiaj po wsi, pyutałam ludzi nikt nic nie wie, niestety..Jutro wyjeżdżam z psiakiem do Warszawy do dt więc mnie chwilę nie bedzie.
Dwa rude kocurki względnie bezpieczne na razie, odrobaczone i opryskane od pcheł. Planuję zabrać je w czwartek i może te białorude się znajdą do tego czasu, poszukam jeszcze. koteczkę w typie persa też zabiorę a później będę się martwiła
dopiero gdzie ją umieścic. Żałuję, ze białorudych od razu wtedy w czerwcu nie zabrałam:shake:

Link to comment
Share on other sites

Nie Twoja wina...Bo gdyby tak myśleć trzeba by zabierać wszystko co się rusza, bo potem może już tego nie być. A gdzie? To jest pytanie...

Ludka, jeśli koty Krysi są w miarę zdrowe, to mogę im oddać jedną łazienkę już teraz:roll: Najwyżej potem przeniosę je do kociego pokoju z moim rezydentami, a reszta pójdzie do łazienki/kibelka. Tylko tak mogę pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Madie, Złota Kobieto, bedziesz miala jeszcze kawalek domu dla siebie?
Teraz zaczynam sie martwic o Ciebie, a nie o kociaki. :lol:
Masz telefon do Krystyny? Moze lepiej, gdybys porozmawiala z Krystyną i co uzgodnicie, to robimy. Ja zawsze chetnie pomoge w transporcie i oglaszaniu.
Krystyna jest naprawdę rozsądną, wspaniałą osobą, zawsze mi sie z Nią swietnie wspolpracuje. O sterylki walczy z gmina jak lew i organizuje je dla wielu prywatnych osob, a raczej kotów w okolicy. Nigdy nie prosila o pieniadze na ten cel. Wiesz, ze została Kociarzem Roku 2010? Tylko za tym chlubnym tytulem nie idzie niestety zadna pomoc.
Wygrała w rywalizacji z moim ulubieńcem, Filipem Łobodzińskim ;)
[URL]http://www.mmzamosc.pl/artykul/krystyna-pomaranska-wybrana-kociarzem-roku[/URL]
[URL="http://www.rp.pl/artykul/612865.html"]http://www.rp.pl/artykul/612865.html

[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Krystyna bedzie sterylizowala mala sunie w poniedzialek.Koszt sterylizacji 160zl.
I Krystyna prosi o pomoc,bedzie dlug u weta,ale to wspaniali ludzie,oddani zwierzakom,wiec poczekaja.
Oglaszalam jej trikolorke,ale ta kotka znalazla dom,wiec pani,ktora dzwonila zdecydowala sie na inna malutka.
Przyjechala do Krystyny i zabrala koteczke,niestety wczoraj zadzwonila,ze z kotka zle,strasznie biedactwo zarobaczone bylo,odrobaczanie spowodowalo taki stan.Teraz jest u weta na kroplowkach.Mysle,ze wszystko bedzie dobrze.
Ale jeszcze dzien,dwa i nie bylo by co ratwoac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='handzia']Madziu, gdzie jest coś o tej suni? Może zgłosić ją na Akcję sterylizację?
Ja ostatnio zgłaszałam, ale może któraś z dziewczyn by zgłosiła?[/QUOTE]
I tak moze byc.
Sunia jest w rodzinie patologiczej,nielatwo bedzie ja zabrac na ta sterylke,ale Krystyna mimo przeciwnosci zrobi to
mozna poprosic wtedy jak juz bedzie na sterylce o zrobienie jej zdjec i ja zglosic
ja tez nie moge,niedawno Skarbonka sterylizowala mi sunie.
Sunia bedzie miala sterylke w poniedzialek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...