Jump to content
Dogomania

Waszkowe sznupy - sznupoza zaawansowana nieuleczalna - szukamy domów dla Sznaucerów w Potrzebie!!


Recommended Posts

Bosh juz sobie wyobrazam to krojenie :crazyeye: ja ostatnio takim wielkim nozem nie moglam na pol przeciac a co dopiero kroic na kawaleczki. Wzielam wkoncu tluczek do miesa i zaczelam tluc w noz - tylko ciiii bo mnie TZ z chalupy wywali, jak sie dowie jak jego najlepsze noze traktuje.
Oczywiscie moje krojenie na diabla sie zdalo, bo Oskara kompletnie takie smakolyki nie interesuja i moglam w calosci Felixowi dac

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']no ale siekierą to na pół co najwyżej o ile bym w ogóle trafiła :errrr: mam z tym problem haha
a Zgredkowi to trzeba na malutkie kawałeczki bo on połyka[/QUOTE]

A sekatorem próbowałaś (takim mocniejszym). Ja piesom niektóre przysmaki tak przecinam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marako']I co, że nic?[/QUOTE]

z Sajankiem nic :( bo do stróżowania go nie oddam, a póki co same takie - były też fajne ale nie wiem czemu już nie odzywają się - ich strata, z Figusią będę się umawiać na spotkanie, aaa nawet o Furiatkę dostałam maila fajnego, ale.... ona 8-9h w bloku sama będzie piłowała ryjca i to chyba się nie uda :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='danyww']A sekatorem próbowałaś (takim mocniejszym). Ja piesom niektóre przysmaki tak przecinam.[/QUOTE]

o kurna, to jest mysl - bo takie uchole, to nawet nozyczkami do kuraka nie da rady. Trzeba sprobowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania0112']A jesteś pewna ze będzie się drzec?[/QUOTE]

no jestem - ona się drze nawet jak moje są cicho - ba ona szczeka nawet jak Jarek jest w domu, ale mnie nie ma, no i u Gosi gdzie była na początku po zabraniu ze schroniska - w bloku - też się darła, a ona ten głos ma taki, żeeee :mdleje:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']A jak Ty jestes w domu, to tez tak drze jape?[/QUOTE]

ona ogólnie jest głośna - jak się coś ruszy za oknem, jak się któryś pies ruszy, jak się kot ruszy... to Piździa musi swoje trzy szczeki zawsze dołączyć - jest posłuszna jak zdążę jej zabronić, ale no jak pracuję to nie jestem w stanie śledzić każdego ruchu w domu

Link to comment
Share on other sites

A wiesz co, tak sobie mysle ze moze ona ma "potrzebe informowania". Niektore psy tak Maja - sprobuj moze z nia wspolpracowac. Jak zaszczeka, to idz zobacz co sie dzieje ale krotko i powiedz "nic sie nie dzieje" i wroc do zajecia. Nie uspakajaj jej, bo ona moze chciec tylko Twoje zainteresowanie i nawet to negatywne, jest tez zainteresowaniem. Po paru razach zalapie, ze to Ty jestes od ustalania co jest niepokojace a co nie i przestanie w czesci wypadkow reagowac. A na to na ktore bedzie szczekac, to wystarczy z daleka juz powiedziec "nic sie nie dzieje". Wiem, ze potrzeba na to czasu ale jezeli pies zalapie, ze to dla Ciebie jest informacja przeznaczona, to jak nie bedzie Ciebie w domu, to nie bedzie miala kogo informowac.
Ja tak robilam z Oskarem, jak zaczal szczekac, to podchodzilam do okna, wyjrzalam, mowiac - e tam nic sie nie dzieje i szlam spowrotem nie interesujac sie nim. Teraz juz prawie wcale nie szczeka w domu - zreszta Felix juz tez nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Margi']Może jak by była jedynaczką to trochę by się uspokoiła.[/QUOTE]

możliwe, z tym, że jej obecność psów ani nie przeszkadza ani nie pomaga w darciu się jak nikogo nie ma (pytam zawsze rodziców kogo było słychać jak nas nie było - no Piździę...) - a w tym domku jest briard i dwa koty :lol: i juz sobie wyobrażam jak gania za tym briardem i go podszczypuje po pęcinach :lol: on łagodny, wychowany z kotami to dałby radę pewnie ;) ale sąsiedzi? no i jak długo Piździa by dała radę prawie dzień w dzień tyle szczekać?
u Gosi była tylko z jednym psem i też się wydzierała i to był blok czyli nie miała pobudzających widoków z okna tarasowego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']A wiesz co, tak sobie mysle ze moze ona ma "potrzebe informowania". Niektore psy tak Maja - sprobuj moze z nia wspolpracowac. Jak zaszczeka, to idz zobacz co sie dzieje ale krotko i powiedz "nic sie nie dzieje" i wroc do zajecia. Nie uspakajaj jej, bo ona moze chciec tylko Twoje zainteresowanie i nawet to negatywne, jest tez zainteresowaniem. Po paru razach zalapie, ze to Ty jestes od ustalania co jest niepokojace a co nie i przestanie w czesci wypadkow reagowac. A na to na ktore bedzie szczekac, to wystarczy z daleka juz powiedziec "nic sie nie dzieje". Wiem, ze potrzeba na to czasu ale jezeli pies zalapie, ze to dla Ciebie jest informacja przeznaczona, to jak nie bedzie Ciebie w domu, to nie bedzie miala kogo informowac.
Ja tak robilam z Oskarem, jak zaczal szczekac, to podchodzilam do okna, wyjrzalam, mowiac - e tam nic sie nie dzieje i szlam spowrotem nie interesujac sie nim. Teraz juz prawie wcale nie szczeka w domu - zreszta Felix juz tez nie.[/QUOTE]

no spróbuję, ale gdzie mam podchodzić jak ona się zrywa i szczeka bo kot przez pokój przeszedł? :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pink']To powiedz, ze - nic sie nie dzieje - ona jest kontrol-freak :evil_lol:[/QUOTE]

no jest i to strasznie, czasem nawet jak Jarek wstanie i idzie do kuchni to ona leci za nim i szczeka - ona MUSI bo inaczej się udusi :mdleje: a ja jej wtedy mówię, że oddam ją belekomu i niech się męczą :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

No jak tak mogl wstac i pojdc bez pozwolenia :evil_lol: U mnie Felix jest kontrol-freak ale im wiecej go ucze posluszenstwa, tym ten objaw lagodnieje. Teraz juz przestal sie zrywac na kazde moje ruszenie sie - fakt ze ciagle przychodzi zobaczyc co robie ale robi to juz po czasie a zdarza mu sie juz tez, ze nie ruszy sie jak ide cos na gorze robic, bo do tej pory siedzial pod schodami az nie wrocilam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...