Jump to content
Dogomania

Waszkowe sznupy - sznupoza zaawansowana nieuleczalna - szukamy domów dla Sznaucerów w Potrzebie!!


Recommended Posts

Jak się fajnie ogląda takie uchachane psie mordki - komentarz do filmiku :)

 

Posłanka bardzo eleganckie :)

 

Te pseudo to masakra -oby tylko ukarali te potwory w ludzkim ciele.

 

Co do lania - Keysi przedwczoraj  (wiadomo też starucha) nalała w sypialni TZowi centralnie na poduszkę i jasiek...

Link to comment
Share on other sites

Psy piękne i poslanka tez :smile: u mnie sa same poslanka z ekoskory,bo materiałowych już nie nadazalam prac, a sil mam mało.
W DT-sach na razie nie mogę pomoc, choć bardzo bym chciała, ale mam spora swoja gromadke, a do szpitala ide i nie wiem jak mój maz to ogarnie

Link to comment
Share on other sites

oj Kasia zdrowia życzę!!! i dużo siły dla Pitera!! 

 

 

Suczka znaleziona w Aleksandrowie Łódzkim już oficjalnie nasza - znaleźli się "właściciele" - suczke nieszczepiona, nie mają nawet książeczki, nawet dokładnie nie pamiętali ile ma lat :o na imię ma Mika, wiek około 7, facet już jej nie chce więc podpisał zrzeczenie na naszą rzecz uf uf uf bo chyb by mi serce pękło jakbyśmy musiały ją oddać do takiego miejsca niefajnego.. 

Link to comment
Share on other sites

ta

 

 

a od wczoraj niespodziewanie mamy nową podopieczną - jeszcze nie mogę o niej niczego powiedzieć bo to było tak... przedwczoraj pojawiło się info o znalezionej sznaucerce w Aleksandrowie Łódzkim - oddano ją do Fundacji Azyl z Łodzi, skąd suczka dała drapaka... poszukiwana była wiec znowu i jak ją odnaleziono to trafiła pod naszą opiekę do hotelu Centrum Zwierzak - szukamy właściciela, a jak się nie znajdzie to nowego domu, musimy sprawdzić czy nie jest w ciąży, nie jest chuda, ale mocno sfilcowana - dziwię się opisom ludzi kt ją znaleźli i nawet podobno wet stwierdził, że zadbana - bo wg opiekunki z hotelu to jeden filc przy skórze

 

10959426_10153090324879282_2493824546117

Link to comment
Share on other sites

Tak ogólnie zacytuję ;)
 

Te pseudo to masakra -oby tylko ukarali te potwory w ludzkim ciele.


To nie pseudo - proszę :roll:
To hodowla zkwp - psy papierowe z tatuazem a że gnój w gnoju częśc trzymał to już go nie wybielajmy ze w jednym miejscu miał hodowlę a w drugim pseudo ... :roll:

Ja wzięłam to na dt

a6061c25abbe9825med.jpg

To gryfonka - tego się w pseudo nie "produkuje" to nie chodliwa rasa na której zbija się kasę
Link to comment
Share on other sites

Córeczka weterynarz??? Matko...
 
Pozwól, że się nie zgodzę. To jest pseudo. Bo hodowcą tego właściciela nazwać nie można. I żaden papierek związku nic tu nie znaczy.


To nie o to chodzi tylko już zaczęło się wybielanie "pana hodowcy", że pieski papierowe to on w luksusie hoduje a te z tego "drugiego miejsca" to pseudo bo np niepapierowe.
W tym "drugim miejscu" jak się okazuje to on też miał psy papierowe czyli z tatuażami zkwp.
Więc nie piszmy że to pseudo - bo pseudo to pseudo. Ten pan ma hodowlę zkwp bo jest i członkiem zkwp i ma hodowle (nie jedną) zarejestrowane w zkwp a że ma jak w pseudo to już inna sprawa.

Poza tym to tak jak z tą córką weterynarz - w lecznicy "dusza człowiek" i na wszystkie "pikusie" ach i och. A u tatusia w gnoju to co ?

Co to w ogóle za podział u jednego człowieka: te z hodowli a te z pseudo ?
Abstrakcja. Albo hodowla zkwp albo pseudo.

No tylko że takich związkowych hodowli jak u niego to w zkwp nawet nie od metra a od kilometra.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

No ja nie znałam tematu ze szczegółami ...

Kurde psiak czy ma tatoo czy nie to czujące, cierpiące stworzenie wrrrr

 

Moja śp Nusia która adoptowałam też była w takiej cudnej hodowli ZKwP.

Jak poczytałam w necie .... to jak doszłam skąd ona jest to jej nie oddałam, zresztą nikt jej nie szukał...

Na pewno była bita, maleństwo 6 kg....

Link to comment
Share on other sites

To nie o to chodzi tylko już zaczęło się wybielanie "pana hodowcy", że pieski papierowe to on w luksusie hoduje a te z tego "drugiego miejsca" to pseudo bo np niepapierowe.
W tym "drugim miejscu" jak się okazuje to on też miał psy papierowe czyli z tatuażami zkwp.
Więc nie piszmy że to pseudo - bo pseudo to pseudo. Ten pan ma hodowlę zkwp bo jest i członkiem zkwp i ma hodowle (nie jedną) zarejestrowane w zkwp a że ma jak w pseudo to już inna sprawa.

Poza tym to tak jak z tą córką weterynarz - w lecznicy "dusza człowiek" i na wszystkie "pikusie" ach i och. A u tatusia w gnoju to co ?

Co to w ogóle za podział u jednego człowieka: te z hodowli a te z pseudo ?
Abstrakcja. Albo hodowla zkwp albo pseudo.

No tylko że takich związkowych hodowli jak u niego to w zkwp nawet nie od metra a od kilometra.

O przepraszam Cię bardzo ale sama jestem hodowcą ZKwP i znam wielu hodowców. Gdybym poznała choć jedną hodowle gdzie psom źle sie dzieje to sama poleciałabym nie tylko do ZKwP ale i wszędzie gdzie się da. Z jęzorem, dowodami i wszystkim co potrzebne. Więc wypraszam sobie wrzucania mnie i moich znajomych do jednego worka. Pani Anna K. z Krakowa miała fundacje i znęcała sie nad psami. Wszędzie sa dobrzy i źli ludzie. Bo to takie...tfu...ludzkie....
Link to comment
Share on other sites

Owszem, z punktu widzenia formalnego ten pan jest członkiem Związku i hodowcą (choć jak to piszę, to wszystko kurczy się we mnie). Jednak dla mnie nim nie jest i tak już pozostanie.

 

Dobrze pisze Pysia, że wszystko tworzą ludzie. Same paragrafy nie wystarczą. Proszę bardzo - paragrafy są i co z tego?

 

Statut ZKwP

Rozdz. III Członek Związku jest zobowiązany:

par. 15 pkt. 7) humanitarnie traktować wszystkie zwierzęta i przestrzegać ustawy o ochronie zwierząt oraz innych przepisów dotyczących utrzymywania i hodowli psów

 

Regulamin Hodowli Psów Rasowych

Hodowca ma obowiązek:

a) otoczyć opieką posiadane psy, zapewnić im higieniczne warunki utrzymania i należytą pielęgnację,

właściwie żywić, chronić przed przypadkowym kryciem, poddawać szczepieniom ochronnym,

utrzymywać tylko taką liczbę psów, którym jest w stanie zapewnić dobre warunki egzystencji

i) udostępnić Kierownikowi Sekcji (Oddziałowej Komisji Hodowlanej) cały miot i hodowlę do przeglądu, który powinien się odbyć między 6 a 12 tygodniem życia szczeniąt

 

Określenie 'i hodowlę do przeglądu' zdecydowanie sugeruje odwiedziny kontroli w hodowli, a nie przywożenie szczeniaczków do siedziby Związku.

 

A co do ludzi... Z jednej strony znam osobę, która przejechała pół Polski, żeby osobiście sprawdzić w jakich warunkach będą się chować ewentualne szczeniaki po jej psie. Z drugiej wiem o reproduktorze, który jest nosicielem genetycznej choroby i dał już za granicą chore szczeniaki, ale właściciel dalej nim kryje, a hodowcy chętnie chcą mieć takiego pięknego tatusia. I jak to ogarnąć? Bo prawdziwa hodowla, to jest po prostu odpowiedzialność. Wszystko kryje się w tym słowie. Nigdy, przenigdy, nie może go przykryć słowo 'pieniądze'.

 

Czy naprawdę uważacie, że monopol ZKwP jest gorszy niż legalne działanie tylu pseudo, którym nic nie można zrobić???

Link to comment
Share on other sites

szczeniaczek sreniaczek... jakbym nie miała twardych butów to by mi nogi posiniaczył jak się rozkręcił... a dziś znaleźlismy na spacerze rogi koziołka - podniosłam je i popełniłam błąd bo na chwilę położyłam na ziemi i gnojek zaczął pilnować - na Sabinę chciał się rzucać, na mnie pewnie też by spróbował, ale siakoś nie miałam ochoty testować... podniosłam dopiero jak łobuza do drzewa przywiązałam :/ 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...