Jump to content
Dogomania

Kłaczenie


Marta !!!

Recommended Posts

Witam :)

Ja mam identyczny problem od jakiegos tygodnia (Coris sie doslownie SYPIE), ale nie przejmuje sie tym za bardzo, poniewaz tak jest co roku przy duzych wahaniach temperatury i to bez wzgledu na karme.

Tak tez jest u wileu moich znajomych (nie tylko boksow), tez od jakiegos tygodnia/poltora, wiec to raczej to :)

Zaczelam po prortu podawac wiecej oleju z pestek winogron (teraz 2 lyzki dziennie) i co 3 dzien bedzie dostawal A+E 1 pastylke.Jak co roku przejdzie zapewne po 3 tygodniach zupelnie :)

Co do karm-Coris takze po wszytskich mial gazy-mniejsze lub wieksze :evilbat: ale od kiedy jest na gotowanym (ponad 1/5 roku) zero problemow zoladkowych, zero jakis alergii czy czegos. Tak wiec jestem jednak za domowym.

Co do bilansowania suchego-przerabialam to juz nieraz i powiem brzydko-g prawda i nigdy nie wiadomo co w worku jest naprawde.Wiem co mowie i o czym sie bardzo bolesnie przekonalam (pies po 2 ciezkich operacjach), poniewaz nawet duze koncerny zmieniaja sklady karm i to niekiedy baaaaardzo znaczaco, a wczesniejksze wersje sa wysofywane-ale dlaczego, skoro byly takie dobre???...

Tak czy siak-sa karmy, ktore jednym psom sluza, innym szkodza i nie mozna tu niczego przesadzac tylko jest jeden problemik-trzeba samemu niestety eksperymentowac na wlasnym pies :(

Skoro Graf dostaje raz takie a raz domowe, to nie ma MOWY o odpowiednim zbilansowaniu...Niestety.

Wiec albo domowe, albo suche i tego bym sie trzymala, jesli chodzi o prawidlowe bilansowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dodam jeszcze, ze czesto psy-niejadki sa chore-albo ich trzustki nie wytwarzaja enzymow trawiacych tlyszcze, albo maja zaburzona flore bakteryjna w jelitach-w obu przypadkach objawy sa podobne (czesty brak laknienia, luzne stolce)-jesli wiec cos takiego zaobserwujecie-do weta na badania.

Link to comment
Share on other sites

Moze wiec i ty sie przyznasz, gdzie w tym roku mozemy podziwiac Corisa na ringu? :D
Napewno nie w Katowicach- ja mam takie wielkie szczescie :( Uu nikt z bokseromaniakow tam sie nie wybiera.... oczywiscie oprocz mnie ;) hihih

Eh a ja chcialam przejsc na suche a tu taki tekst czytam.. chyba zostane przy gotowanym ;)

Link to comment
Share on other sites

:D Dzieki za mile powitanie :D Tak naprawde to wpadlam w "okienku", bo mecze sie nad strona -ech-zmieniam wszystko. Wlasnie siedze nad dzialem "zanim kupisz boksera"-a to zajmuje czasu i wcale nie jest latwe (wiecie o czym mowie ;) ) :lol: :lol: :lol:

Nie mam pojecia, gdzie bedziemy na wystawch w tym roku-pewnie Sopot, moze Wroclaw i Gdansk-przyznam, ze jeszcze nie planowalam nic. Ja sama bede w Warszawie (nie lubie wystaw halowych-brry), wiec bede miala w koncu czas poogladac inne psy jak nalezy i porobic fotki :D

A u nas coz-seeeeezon cieczkowy....Potwor zjechal juz 8 kg z tej milosci do 5 aktualnie cieczkowych suczek w poblizu-norma :( Wyglada jak wylinialy, chudy eksponat muzealny, na dodatek rozciachal sobie poduszeczke podczas zabawy z mala bulka (przecial i scial poduszeczke tylnej lapy na jakis cemtymatr), wiec nie ma mowy o dluzszych spacerach-same rewelacje :(

A ze nie przejal sie wcale brakiem "ogumienia", wiec nie bardzo rozumie, dlaczego wychodzimy tylko na pol godzinki i do domu (skoro wszedzie tyyyyyle ciekawych zapachow ) i to na dodatek w tym koszmarnym bucie na lapie :-? 8)

Link to comment
Share on other sites

Anastazjo rob rob stronke bo mi nie chce cala dzialac :( dziala mi tylko rodowod ;) Tylko nie zaniedbuj nas..

Uf naszczescie narazie nie mam takiego problemu.. no ale juz sie boje kiedy sie zacznie :-? Coris napewno szybko wroci do formy. Biedaczek ucaluj go w lapke zeby szybko wyzdrowiala ;) Czekamy na nowe zdjecia!

Link to comment
Share on other sites

Witamy Anastazjo..:)

Dzięki za post mimo,że mnie lekko dobił..:( Sama nie wiem co robić.. Chciałabym nadal stosowac taki sposób żywienia gdyż jest to dla mnie wygodny i Grafowi też pasuje.. Ostatnio nabrał takigo apetytu,ze aż wyjść z podziwu nie mogę.. :) Wiem jednak,ze jak jest cały czas na gotowanym to nie je tak dobrze.. :( Hmm... Muszę to baaardzo dokładnie przemysleć..

Link to comment
Share on other sites

Graf jest z małej, zupełnie nieznanej domowej hodowli o przydomku

"z Robertowej Chatki"

I choć hodowla ta nie jest powszechnie znana i ceniona to ja jestem zadowolona z psa którego dzięki niej mam... :) Myśle,ze w niczym nie jest z tego powodu gorszy.. :)

Do tego wszystkiego tata Graf jest naszym sąsiadem.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Jezeli nic sie nie zmieni to Naji zdjecia beda w niedziele. Mogłyby byc w tamtym tygodniu, lecz kabel z cyfrówki nie pasuje do wejscia w moim kompie, wiec zdjecia pojechaly do rybnika na nagranie na plyte i w niedziele przyjada :P Ale ja i tak nie umiem wklejac zdjec na ten...no wiecie jak co to tylko mailem, chyba ze mi ktos z Was wytłumaczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Oki, ale jeszcze nie obiecuje, ze z samego rana. Bo chłopak od cyfrówki to jest boyfriend mojej kuzynki, i sama bede musiała sie przejsc po ta plytke. Obiecuje ze dam znac. A jak nie to zdjecia Naji beda na mojej stronce, tez w niedziele :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...