Jump to content
Dogomania

Staruszek jamnik czeka w schronisku na pomoc!!Już w BDT u Celina 12. Sopel za TM ...


danka1234

Recommended Posts

  • Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

:-)
cały czas mówię, że Marcelek jest kochanym psiakiem. Ostatnio zdenerwował się na odkurzacz (córa za blisko podjechała) iz nerwów pogryzł moją stopę. :-) olałam sprawę i zwaliłam na starość, slepotę i co tam da sie jeszcze wmówić

Link to comment
Share on other sites

no i tak to mniej więcej wygląda..sposób na uspokojenie to sprawa indywidualna i trzeba próbować ...czy fe..czy izolacja..czy ignorowanie..czy brak pieszczot..i konsekwencja..ale pewne też jest że tak jak mówi Isadora -Sopluchna wyczuwa miękkie serducho!! przerabiam to z Jasią jeśli chodzi o jedzenie- tym swoim spojrzeniem załatwiła sobie u mnie nie raz dodatkowy kęsek ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli chodzi o rodzaj warczenia-to jest to wściekły warkot połączony z groźnym szczekanie.Sopelek jak chce głasków i je dostaje-mruczy-zupełnie jak mój Atosik-to są innego rodzaju pomruki-podobne do warczenia ale jednak inne.Jutro mija 3 tygodnie jak u nas jest,wiec już Go troszkę poznałam.Klatka odpada,a jakbym Go chciała dotknąc w czasie Jego nerwów-ręczę,że spłynę krwią.Zdaje mi się,że bezwiednie-bo nie miałam jeszcze do czynienia z psią agresją-robiłam dobrze-obrażałam się na Niego.

Ciocie-powiedzcie jak Go nie głaskać-dziś musiałam jechać do lekarza-wcześniej burczał na mnie-jak wróciłam wprost oszalał-tak mnie witał-radośnie poszczekiwał,latał jak szalony i marszczył nosek w uśmiechu a ogonek latał jak szalony-BOSKI widok.:loveu:

Nawet jak idę na dół do Wnucząt i wracam-jak mnie zobaczy bardzo się cieszy i to okazuje.

Moja Rodzina wczoraj usłyszała,że mają zakaz głaskania Sopelka:diabloti:.Ania spytała mnie dziś-jak ty to mamuś zrobisz-wytrzymasz???? Bo ja nie wytrzymam...:evil_lol:...z tym,że na Anię ani razu nie warknął-zresztą-widzi Ją chwilkę w ciągu dnia.Ale zacznie się ciepło robić,dzieci,jamniki na dworze-muszę Go utemperować....

A jeśli chodzi o Dumcię-Ona pozwoli sobie zrobić wszystko-jest ulubienicą Wetki-to chodząca łagodność,cierpliwość,dyscyplina,mądrość no i zaufanie.Wie,że nie zrobię Jej nic złego-więc złożenie kagańca na chwilkę-nie było problemem.

Link to comment
Share on other sites

NO właśnie tak robię-tak się obrażam-warczy-ja w tył zwrot i wychodzę.

Yunona dała wcześniej linka...zapisałam się na darmowe porady na razie-to takie ogólne szkolenie..ale jest coś bardzo ciekawego-radzi,by na psa,który stara się zostać Samcem Alfa dobrym sposobem jest to aby PO JEDZENIU-zabrać miseczkę,żeby wiedział,że ja rządzę kiedy dostaję jeść.TAk też robię.Innym sposobem jest-a zacytuję Go

"....
[FONT=Times New Roman][B]Inne Techniki Dominacyjne[/B]

[/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Przesuwaj Psa Kiedy Śpi[/B]

[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jeżeli idziesz gdzieś po pokoju albo korytarzu i widzisz że
pies śpi, to podejdź do niego i szturchnij go nogą żeby
wstał i przesunął się ustępując Ci z drogi. Nie kop go,
tylko delikatnie go przesuń nogą, ale na tyle silnie żeby
pies wstał i rzeczywiście się przesunął.

Właśnie tak stymulujesz jego INSTYNKT do postrzegania
Cię jako dominującego samca, bo w naturalnych warunkach
dominujący samiec przesunąłby go właśnie w taki sposób, gdyby
ten leżał mu na drodze. Ja wiem że ten przykład może wydać Ci
się, że jest nieprzyjemny dla psa, bo go budzisz i jemu może być
przykro... ale z psem jest jak z dzieckiem - musisz znaleźć
BALANS między współczuciem, a stanowczością, bo inaczej
pies wejdzie Ci na głowę, rozpuścisz go i nigdy nie rozwiążesz
problemów jakie z nim masz!

[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jak widzisz metody budowania dominacji NIE WYMAGAJĄ
PRZEMOCY i są banalnie proste w użyciu....."

[URL="http://getresponse.com/click.html?x=a62b&lc=RC9D&mc=f&s=SPPyx&y=C&"][/URL]


[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

genialne i ja w to wierzę -takie porady to ja lubię ;)
ja też wierzę w Sopelka i ciocię Selin..przecież to chyba normalne że mogło się bidakowi w głowie przewrócić:roll:(nie miał lekkiego życia-ktoś kto go tak zostawił nie był dobrym przyjacielem Małych Braci i nie dbał o niego jak się należy i tak całe życie) a teraz trafił do raju:lol: trzeba tylko wyczuć co na niego działa i będzie dobrze :lol:

Link to comment
Share on other sites

No to parę fotek z szaleństw Soplekowych

[IMG]http://images10.fotosik.pl/1040/79f6de7f7c26cab3med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/1040/e68b8aec3e20e3afmed.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/1040/1a1260e411360a43med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/1040/5473cc4b3be59239med.jpg[/IMG]

[IMG]http://images10.fotosik.pl/1040/a97b8c0b7604129emed.jpg[/IMG]

Edited by Celina12
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Celina12']NO właśnie tak robię-tak się obrażam-warczy-ja w tył zwrot i wychodzę.

Yunona dała wcześniej linka...zapisałam się na darmowe porady na razie-to takie ogólne szkolenie..ale jest coś bardzo ciekawego-radzi,by na psa,który stara się zostać Samcem Alfa dobrym sposobem jest to aby PO JEDZENIU-zabrać miseczkę,żeby wiedział,że ja rządzę kiedy dostaję jeść.TAk też robię.Innym sposobem jest-a zacytuję Go

"....
[FONT=Times New Roman][B]Inne Techniki Dominacyjne[/B]

[/FONT]
[FONT=Times New Roman][B]Przesuwaj Psa Kiedy Śpi[/B]

[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jeżeli idziesz gdzieś po pokoju albo korytarzu i widzisz że
pies śpi, to podejdź do niego i szturchnij go nogą żeby
wstał i przesunął się ustępując Ci z drogi. Nie kop go,
tylko delikatnie go przesuń nogą, ale na tyle silnie żeby
pies wstał i rzeczywiście się przesunął.

Właśnie tak stymulujesz jego INSTYNKT do postrzegania
Cię jako dominującego samca, bo w naturalnych warunkach
dominujący samiec przesunąłby go właśnie w taki sposób, gdyby
ten leżał mu na drodze. Ja wiem że ten przykład może wydać Ci
się, że jest nieprzyjemny dla psa, bo go budzisz i jemu może być
przykro... ale z psem jest jak z dzieckiem - musisz znaleźć
BALANS między współczuciem, a stanowczością, bo inaczej
pies wejdzie Ci na głowę, rozpuścisz go i nigdy nie rozwiążesz
problemów jakie z nim masz!

[/FONT]
[FONT=Times New Roman]Jak widzisz metody budowania dominacji NIE WYMAGAJĄ
PRZEMOCY i są banalnie proste w użyciu....."

[/FONT][/QUOTE]
:eviltong::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol: Osobiście mi to nie leży. Nie miałabym w tym momecie całej nogi. Generalnie psiak jest nerwowy i snu nie powinno mu się zakłócać. Zrobisz jak uważasz, ale ja bym to sobie odpuściła. Są fajniejsze i niestresujące metody:p

Link to comment
Share on other sites

No ja to i tak sobie muszę odpuścić ,bo mój Hrabia nie sypia na podłodze a z moimi chorymi kośćmi-nie zamierzam skakać po wersalkach,narożnikach czy łóżkach :diabloti:

Mnie spodobała się ta propozycją zabierania miski po zjedzeniu- i tak robię-zjedli,myję i chowam....:evil_lol::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ferka też nie umiała, ale nauczyła się, że dostaje smaka wtedy kiedy usadzi swoją szanowną.... ;), poza tym Harutkowi to nawet nie trzeba takiej komendy, jak widzi coś dobrego w mojej ręce to patrzy z wyciągniętym pyszczkiem na mnie i sam robi siad ;) taki cwaniur :)

Link to comment
Share on other sites

jeśli chodzi o to przesunięcie nogą to chyba nie trzeba aż tak dosłownie;)
mnie uczono że trzeba psu nakazywać...żeby wiedział , kto jest szefem i tak np ma leżeć we wskazanym przez nas miejscu najlepiej w swoim legowisku,fotelu czy miejscu na kanapie (na komendę zostań) pomimo że akurat wpakował nam się do łóżka(najlepiej żeby kazać..zmusić..zachęcić żeby położył się sam-nie zanosić na rękach) ja na początku pokazywałam snaka Jasia szła za nim..jak weszła do siebie to ruch ręką przyciskający żeby została i nagroda :lol: jak Jasia chce to działa:eviltong:
w naszym przypadku chodzi o to że Jasia ma lęk separacyjny i podobno jak zachowamy hierarchię w stadzie to poczucie bezpieczeństwo ją uspokoi -myślę że przypadek podobny...zaburzenia behawioralne( po ich traumatycznych przeżyciach było by dziwne gdyby ich nie było!) tyle że reakcja na stres inna...tu stany lękowe..a tu agresja..
nie jestem specjalistą w tej dziedzinie ale widzę u Jasi poprawę ...
więc nie martw się ciociu bo będzie dobrze ..

Link to comment
Share on other sites

Nie-ja też nie będę stosowała tej metody,bo jak pisałam Hrabia leży na wersalce a ja nie będe skakać...:diabloti:...metoda z miskami wydaje mi się super,ignorowanie,racjonowanie głasków....

Rulonik-ja od kopania mam prywatną koparkę-Fokusa-On kopie-ja wącham,sprawdzam:evil_lol::evil_lol:-dziś poszalałem na ogrodzie-całe dwie godziny-oj jak cieplutko i fajnie-Dziecaki też były....wyciągnęli skakdełko zwane trampoliną,parasol,stoliki....grabili,sprzątali-Ja wszystko oznaczyłem tylko strasznie zabierali się do czytania po mnie i pisania nowych danych-Pirat i Fokus-aż mnie noga bolała od tego czytania i pisania po NICH:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye::crazyeye:-od 4 godzin Sopel na podwórku-jak ja byłam cała Czwórca była też-poszłam do domu gotować,sprzątać-moje Jamniki też ze mną tylko Pan Hrabia się ostał-krok w krok za Marcinem-ani jeść ani spać..wodę wyniosłam...i ani myśli wracać....ma Facio krzepę oj ma....:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...