Jump to content
Dogomania

3 miesięczny z ropnym zapaleniem skóry maluch W NOWYM WSPANIAŁYM DOMKU


AMIGA

Recommended Posts

Powoli , powoli...spacerowanie , to bardzo trudna sztuka jest :evil_lol:
zwłaszcza dla takiego Franiola :loveu:, co to nosa z domu do tej pory nie wyściubiał :evil_lol:
nabierzecie wprawy , to będziecie śmigać aż za bardzo :evil_lol:

głaski dla dzielnego Osiołka :loveu:i oczywiście dla cierpliwej Amigi !!!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 710
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja mam cały czas obsesję. Bo Franiolo miał długa przerwę między pierwszym a drugim szczepieniem p-ko wirusówkom. I jakoś cały czas się boję, żeby czegoś nie podłapał. A niucha oczywiście najgorsze rzeczy na trawniczkach :mad:

Link to comment
Share on other sites

Sory, że tak dawno tu nic nie pisałam. Ale jestem kompletnie zdołowana brakiem telefonów o Franiola :-( Nic, dosłownie zero !!
Mialam tylko jedno spotkanie z ludźmi, którzy szukali psiaczka dla siebie i zobaczyli plakacik w gabinecie weterynaryjnym u moich Pań Doktorek. Spotkaliśmy się z nimi na spacerku. Państwo przyjechali z nastoletnim synalkiem. Im się mały bardzo podobał, ale widziałam minę tego młokosa. Wprawdzie pogłaskał Franiola po główce, ale z kompletnie niruchomą maską na twarzy. Po "przespaniu sprawy" pan zadzwonił, że jednak nie decydują się na Frania :-(
W ostatnia niedzielę bylam z małym u wetek w schronisku. Panie zdecydowały, że małego należy jeszcze raz zaszczpeić p-ko wirusówkom, bo była zbyt duza przerwa między pierwszym a drugim szczepieniem. Teraz za jakieś 2 - 3 tygodni jeszcze nas czeka szczepnienie p-ko wsciekliźnie i to będzie już komplet.
Żeby nie było za dobrze, to od wczoraj mały jest znowu na głodówce i na smekcie, bo znowu coś pewnie pożarł i miał solidną biegunkę. Nawet z krwią :-( To, że on ma tak wrazliwe jelita to jest niestety dośc spory minus, bo ludzie nie za bardzo się chca bawić ze specjalnymi karmami i specjalną dietą:-(
Co do spacerków, to mamy dośc duże sukcesy. Już od dwóch dni nie bylo po nocy kałuży na gazetce, a natychmiast po wejściu na trawniczek jest wieeeelkie siu, za chwilkę drugie i potem trzecie. Ale mały zachowuje się na spacerach jak zakjąć na miedzy. Jak idziemy razem z Amiga, to jest w nią zapatrzony i jest zainteresowany tylko tym, żeby Amige podszczypać czy wytarmosiż za włoski, natomiast jak idziemy bez Amigi, to każdy szelest, kazde trzaśnięcie drzwi samochodów, kazda rozmowa ludzi gdzies w oddali są straaaaaaszne. Jak idzie, to przez kilka kroczków ma nos przy ziemi i zajmuje się niuchaniem, ale co pare kroków zatrzymuje się i z podniesioną łapką rozgląda się bacznie dookoła, jakby chcial sprawdzić, czy nie nadciąga jakies niebezpieczeństwo. Ale mam nadzieję, że mu to przejdzie z czasem.
A i jeszcze jedna rzecz, która się podziała w ostatnim tygodniu - ponieważ Franus strasznie często siusiał to zdecydowałyśmy zeby mu zrobbic badanie moczu i badania krwi. Mocz wczoraj udało mi się złapać, ale z powodu tej brzydkiej biegunki badanie krwi odłożyłyśmy do czasu jak mu się polepszy.

Link to comment
Share on other sites

Piękne postępy - z gazetki na trawniczek! BRAWO! :)

No niestety, Franuś to troszkę dziecko "specjalnej troski". Muszą się znaleźć ludzie, którzy pokochają go za WSZYSTKO - nawet za te jego delikatne jelitka. Ja tam wierzę, że się tacy znajdą!

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, ale kiszka. On jest takim superowym rozrabiaką. Żeby tylko się jakoś pozbierał z tych swoich dolegliwości. Bo wiecie, że ludzie teraz są bardzo wygodni i chcą mieć sliczne zdrowe psiaczki. A druga strona to to, że same wiecie ile kosztuje chory pies.:shake: Koszty leczenia najmniejszej dolegliwości powalają czasami. Zwłaszcza koszty na nocnych dyzurach.:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ja wcale nie post po poscie, bo to tak offfffffowo:diabloti:

[FONT=Times New Roman][SIZE=4]:evil_lol:Dzisiaj Dzień Kobiet więc cycki w górę i odrzuć z twarzy gradową chmurę.[/SIZE][/FONT]
[SIZE=4][FONT=Times New Roman]Niech żyją: cellulit i kurze łapki, bo mimo wszystko super z nas babki [/FONT][FONT=Wingdings][FONT=Wingdings]J:loveu:[/FONT][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

A ja właśnie dostałam na maila wyniki badania moczu Franiola. Pani dr napisala do mnie, że widac, że coś się zaczyna dziac w jego drogach moczowy7ch i kazała się nam zgłosić do gabinetu.
Wprawdzie jestem służba zdrowia, ale od calkiem innych części niż drogi moczowe i kompletnie się nie znam na interpretacji wyników. Nie potrafię tu wstawić, bo sa w PDF :-(
[SIZE=2][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Juz jestem.
Otóż co złe w tym wyniku było? Franiolo ma białko w moczu [FONT=Tahoma][SIZE=2]
[LEFT][SIZE=2][FONT=Tahoma]Białko - 33,0 mg/dl[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Tahoma]Nabłonki wielokątne - dośc liczne w preparacie,[/FONT][/SIZE]
[SIZE=2][FONT=Tahoma]Nabłonki okragłe - nieliczne w preparacie[/FONT][/SIZE][/LEFT]

[LEFT][SIZE=2][FONT=Tahoma]Dalsze decyzje podejmiemy po badaniu krwi. Ale z powodu tego, że przedwczoraj mały robił straszne kupale, wymiotował (np. gumką recepturką :mad:) to doktorka mi poradziła, żeby z pobraniem krwi odczekac do jutra. [/FONT][/SIZE]
Ciekawa jestem, kiedy będzie koniec "przygód" typu "przypadki Franiola" ?[/SIZE][/FONT][FONT=Tahoma][SIZE=1][/LEFT]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AMIGA']Słuchajcie, słuchajcie!! A nie, nic nie powiem, bo zapesze.
[B][SIZE=5][COLOR=darkred]Ale potrzebne są w najbliższym czasie moooooocne kciukasy!!![/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]
[CENTER]
No to ja już zaczynam kciukać!!!!
:thumbs::thumbs::thumbs:[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...