Jump to content
Dogomania

3 miesięczny z ropnym zapaleniem skóry maluch W NOWYM WSPANIAŁYM DOMKU


AMIGA

Recommended Posts

  • Replies 710
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Franiolo wczoraj wieczorem znowu poszalał. bo miał gości. Goście nauczeni, że do Franiola się przyuchodzi bez smakołyków, jedyne co może dostawać, to własną karmę. Ale on by konia z kopytami zjadł, więc i ziarenka karmy mogą służyć jako smakołyki.
Tym razem agamika powinna tu się poskarżyć na zadrapania na dłoniach - nieźle ją Franiolo wyobracał.:evil_lol:
Ale ona i tak go kocha :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Niestety potwierdziły się lamblie - Franio miał robiony test (wyglądało to jak test ciążowy). Dostał jakieś lekarstwo dopyszczne na 6 dni i mamy znowu po 6 dniach zrobić kontrolę. Jak będzie wszystko ok to będzie szczepienie.
Jak spytalam przy wetkach "Franio, co ty jeszcze wymyslisz" to usłyszałam "zareczamy pani, że on napewno coś ciekawego jeszcze wymyśli - ręce , noci i nie poqwiem jeszcze co opadaja. Teraz muszę jeszcze Amidze zrobić ten test, bo przecież one piją z jednej michy!

Link to comment
Share on other sites

Większość dorosłych osobników jest nosicielami lamblii, ale objawowy przebieg choroby najczęściej występuje u osobników młodych lub osłabionych.
My odrobaczaliśmy aniprazolem wszystkie zwierzęta 3 dni z rzędu powtórzone za dwa tygodnie, coby wybić jeszcze larwy ;/
Moim zdaniem test po sześciu dniach nie będzie miarodajny, chyba, że macie jakiś cudowny lek, o którym ja nie słyszałam ;)
Po pozbyciu się pasażerów na gapę Portos przeszedł jeszcze kurację antybiotykową plus probiotyk.

Wskazane byłoby przebadać lub odrobaczyć także ludzi, bo kilka rodzajów potrafi pasożytować i u nas.
Najczęściej bezobjawowo.
Ponadto najlepiej byłoby również umyć podłogi mopem parowym, bo lamblia w domowych warunkach potrafi bytować miesiącami.
Niezłe paskudztwo :evil_lol:

Edited by skrzeli
Link to comment
Share on other sites

Ja mam świetną propozycje nie do odrzucenia - razem z informacja o specyfiku na lamblie dołączę gratisek w postaci czworołapnego ruchliwego woreczka pełnego tychże drobnych istot :evil_lol:
Teraz musze chyba szybciutko Amidze zrobic teścik bo jak ona złapała, to będzie każdego nastepnego tymczasika zarazać, prawda?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&S']Nie oddasz ruchliwego woreczka;)[/QUOTE]

Muszęęęęęęęęęę :-(
Nie wiem co się dzieje. Zamówiłam Franiolowi na bazarku ogłoszeniowym 70 ogłoszeń i dzisiaj mi piszą, że nie widac zdjęć które wstawiłam tam na bazarku. Ja je widzę a Wy? [URL]http://www.dogomania.pl/threads/222920-Bazarek-ogłoszeniowy-***30-ogłoszeń-5zł***-ZAPRASZAM[/URL]!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...