Jump to content
Dogomania

Ninka pojechała do domu :) czyżby pech się skończył ;)


sylwija

Recommended Posts

Szalone foty Ninki są cudne. :D

 

Jeśli chodzi o karmy, to zawsze miałam zaufanie do czeskich. Nie są drogie, a naprawdę dobrej jakości.

Brit i Fitmin. Wszystko jest też ok przy karmieniu nimi.

Smakowitośc karmy...

Dla mojej suni wszystkie karmy są smakowite. Iw ogóle wszystko, co się do zjedzenia nadaje. ;)

 

a jak cenowo one wyglądają, i czy  mają bez-zbożowe?

Link to comment
Share on other sites

I Brit i Fitmin mają oczywiście karmy bez zbóż.

W karmie Brit to Brit Care, a w Fitminie są dwie linie super premium.

Zwłaszcza w Fitminie jest dużo rodzajów tych karm, bo podział leci i wg wielkości psa i poziomu jego aktywności... (3 stronki w ofercie sklepu).

Podaję linki do jednego z dobrych sklepów:

http://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Karmy-podzial-wg-firm_Brit-183.html

http://zooart.com.pl/pol_m_Psy_Karmy-podzial-wg-firm_Fitmin-187.html

Zorientujesz się Sylwijo, bo to tak trudno okreslić cenowo... Są promocje, dwupaki, a przy takiej ilości psiaków jak u Ciebie, pewnie upusty.

Gdzie mi do BDT Sylwiji z jedną sunią 9 kg?... ;)

Kupuję worki po 3 kg, bo na jednym małym psie i tak trudno dużo zaoszczędzic.

Zawsze taniej wychodzi cena za kg przy dużych worach 12, 15 kg.

Jest jeszcze smakowitosc karmy i gust psiaka.

Tu nic nie mogę ocenic,bo tak jak pisałam... Mojej suni smakują wszystkie karmy. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

My jedziemy od 6lat na Bricie. Żadna inna karma tak się nie sprawdziła, jak ta. Ostatnio próbowaliśmy Lukullus, ale pies dostał zapalenia okrężnicy i wypływała z niego woda... Jednak myślę, że skoro sprawdza się u Ciebie Josera to nie ma co zmieniać.

Link to comment
Share on other sites

Sylvija, co myślisz o tym żeby skrócić ogłoszenie np:

 

                Niewielka złocista łagodna sunia.

 

Ninka

 

Młoda, niewielka ( na fotkach wydaje się większa ), tolerancyjna dla kotów, przyjazna wobec psów, zakochana w ludziach... chociaż była już głodzona, poniewierana, straszona, a nawet bita.

 

Biega, skacze, bawi się z innymi psami, przytula koty i nie wie nawet, że może być jeszcze lepiej - własny dom, własna miska, własne legowisko, własny człowiek na wyłączność.

 

 To wspaniała, przyjacielska sunia. Zachowuje czystość, jest pogodna i wdzięczna za wszystko. Nie ma skłonności niszczycielskich, uwielbia spacery i towarzystwo innych zwierząt.

 

 Urodziła się w 2011r., waży ok.15kg , jest wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana.

 

Warunkiem adopcji jest zgoda na wizytę przedadopcyjną i podpisanie umowy.

Przebywa w DT- okolice Warszawy. Odległość nie ma znaczenia.

 

Kontakt: Sylwia 514 xxx xxx sylwiapz@xxxxx

              

Było tak.

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Faktycznie ładny opis, chyba nie wymodziłabym nic innego :p

Oczywiście jeśli chcecie to siądę i przemyślę, ale... nie obiecuję cudów.

 

Link to comment
Share on other sites

Guest TyŚka

Próbuję z opisem, ale mówiłam, że nie będzie rewelacji ;)
Jestem zwolenniczką, by przeszłości nie umieszczać w opisie, a przynajmniej na niej się nei skupiać: osoba zainteresowana podczas rozmowy tel.  dowie się szczegółów. A to dlatego, że historia psa zazwyczaj odstrasza, kiedy człowiek słyszy "pies bity", od razu myśli, że problematyczny, z traumą. Tak samo o warunkach adopcji wspominam w czasie rozmowy tel., bo wiele osób od razu czuje taką blokadę - w czasie rozmowy zawsze wyjaśniam na czym to wszystko polega, po co to wszystko i oswajam ludzi z tych straszydłem: jedni rezygnują, ale inni dają się przekonać/zaczynają rozumieć, że faktycznie jest to potrzebne ;).

Oczywiście można te informacje umieścić w opisie, czemu nie... ja tylko od opisów jestem ;).

 

Opis nr 1

 

Cześć! Jestem Ninka i urodziłam się w 2011r. Nie znam swoich rodziców, ale śmieją się, że w genach siedzi we mnie likaon - to wszystko przez moje zabawne uszy. I tak, jak one jestem baaardzo towarzyska: kocham psy, koty i ludzi. Wszystkich zapraszam do wspólnych zabaw i biegów, a odpoczywam najchętniej przytulona do swojego stada. Świat jest super! I choć nie jestem wielka (ważę 15kg) to mam ogromne serduszko, które pomieści również Ciebie! 

Niestety, sama nie wiem, jak to mieć własne stado. Od szczenięcia byłam bezdomna i przerzucana z kąta w kąt. Nie wiem czemu - czyżby ludzie nie lubili psich optymistów? Mimo wszystko uważam, że świat jest cudowny, a sama jestem wychowana i nie mam niszczycielskiej natury, do tego ładnie zachowuję czystość. Do pełni szczęścia brakuje mi jednego: własnej Rodziny.

Jeśli szukasz przyjaciela na dobre i złe, a przy tym potrzebujesz pozytywnej dawki energii to zadzwoń do moich Tymczasowych Opiekunów (mieszkają w okolicach Warszawy). Na pewno się dogadamy!

 

Jestem zaszczepiona, zachipowana i wysterylizowana.
Odległość przy adopcji nie ma znaczenia: trafię do Ciebie, choćbyś mieszkał na drugim końcu Polski.

 

Opis nr 2

 

Ninka to młodziutka  (4lata) i niewielka (15kg) suczka o niezwykle zabawnych uszach i wiecznej pogodzie ducha. Zawsze radosna i przyjacielska, nie ma w sobie agresji. Kocha ludzi, psy i koty, zaprasza wszystkich do wspólnych harców, a po zabawach uwielbia odpoczywać wtulona do swojego "stada". Nie ma skłonności niszczycielskich, jest ułożona i pojętna, ładnie zachowuje czystość. Ninka to niesamowita, pozytywna dawka energii. Będzie cudownym przyjacielem na dobre i na złe.

Ninka jest wysterylizowana, zaszczepiona i zachipowana. Od szczeniaka jest niechcianą sunią, ma wielkiego pecha.
Czeka na swoją Rodzinę w Domu Tymczasowym w ok. Warszawy.

Pomożemy przy transporcie.

 


 

Link to comment
Share on other sites

TyŚko, a po co nam cuda i rewelacje? ;)

Bardzo fajne teksty. :)

Drugi jest prosty, zwięzły, konkretny.

Lubię, jak tekst "pisze pies" i dlatego bardziej mi się pierwszy podoba. Bardzo mi się podoba.  Tak napisałaby Ninka. To jest ona. :)

Ciekawe, co Sylwija napisze...

I Andegawenka... Czy będzie chciała skracac?...  Ładnie skracac... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...