Jump to content
Dogomania

Charty na tymczasie u Eden - Lenka i Lucky znalazły dom.


aisai

Recommended Posts

  • Replies 510
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Gdyby nie ograniczone jednak możłiwości czasowe i finansowe, to pewnie chart polski a najlepeij 2 albo 3 i jeszcze jeden dog już by u mnie mieszkał, nawet kilka na adopcjach widziałam i serce walczyło z rozumem, bo tzw warunki mam tylko doba za krótka i portfel nie chce sam mnożyć kasy, a tej potrzeba nie oszukujmy własnie czeka mnie odrobaczanie i szczepienie wsztskich przeciw wściekliźnie i może przy okazji zrobie badania kontrolne, to sa takie momenty, że się przelicza miłość na mozliwości finansowe

Link to comment
Share on other sites

To musze być czujna, bo będzie jeszcze, a szczerze miałam 3 charty i tak jakoś sntyment nie tylko do rasy ale i liczby, 3 a minimum 2 i dlatego myślę też o 3 dogu, no i jeszcze rodzinę trzeba przekonać a właściwie to tak musi wyjść, że to był ich pomysł, bo do tej pory ja głównie sprowadzam i tak nie oponuja, ale nie moge wiecznie sprawdzac granic cierpliwości i tolerancji tym bardziej, ze pracuję i z mężem razem sie źwierzami opiekujemy. No w tej chwili ja opiekuję się jego papugami bo do sanatorium wyjechał

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/822/013nkh.jpg/"][IMG]http://img822.imageshack.us/img822/2047/013nkh.jpg[/IMG][/URL]

zajrzałam do Klary, oj słodzinka chorutka.
Klarucha lubi serek żółty? Dosia za serek, im bardziej śmierdzący tym smaczniejszy, i za orzechy dała by się pokroić ;)

Link to comment
Share on other sites

ale Orlen już nie za bardzo, tzn. powącha, pomyśli, czasami zrobi mi tą przyjemność i po mamle, ale tylko czasami. Orlen to jest pies wielu smaków nie znający. Pamiętam gdy pierwszy raz dałam mu żołądki, za którymi Dosia szaleje, on wziął w pycho i wypluwał.:) nie wiedział co to jest za smak? Obserwując Dosię nauczył się je jeść.

Link to comment
Share on other sites

klarucha uwielbia sery wszelkie a całkiem sporo dobrych udało się jej już zjeść. ostatni szał to szynka hiszpańska serrano (styl szynki parmeńskiej) jak tylko poczuje to wariuje prawie jak za ciastkami:) w ogóle dla niej głodówka jednodniowa i dieta to straszne cierpienie.

tak myśleliśmy, że lenka to raczej zostanie:) domyślamy się jak ciężko oddaje się psa z tymczasu a z nią było i jeszcze będzie tyle pracy i serca, że nawet gdyby była adopcyjna to nie wyobrażamy sobie żebyś ją oddała:) ciągle na wspomnienie tej wiadomości się wzruszamy i cieszymy a to przecież "tylko" wirtualnie znany nam psiak:)

Link to comment
Share on other sites

Eden była już domem tymczasowym dla wielu charcioli z "Chartów w potrzebie" - kochała,przytulała,odkarmiała,wyprowadzała na prostą i......przekazywała w nowe kochające ręce
ale czasem pojawia się taki tymczasowicz,że nie da się go "wypuścić w świat"
u mnie tak było z Almą
u Ewy- Lenka skradła jej serce.......i bardzo mnie to cieszy! :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eden']Podjęłam męską decyzję....Lenka zostaje u Nas :-) to będzie pierwszy chart chrobacki w Katowicach :-)[/QUOTE]


jeju!!!! strasznie się cieszę!!!:):)!!!:multi::multi::multi:


ps. a co to znaczy chrobacki?:cool3::roll::oops:


a my dzisiaj dostałyśmy pismo z policji w Ożarowie, ze zabrali komuś tam mix afgana i proszą o jego zabranie:-( ale my nie możemy....no chyba, ze do hotelu - ale kto będzie za to płacił? i pewnie będzie siedział do zakończenia sprawy...ech:(

Link to comment
Share on other sites

Oczywiscie nie ma takiego charta jak chart chrobacki :-) to historyczna dzielnica Polski rozciagająca się od Krakowa po Kielce i całe Świętokrzyskie, do dzisiaj historycy się spierają czy taka nazwa istniała, a ponieważ Lenka z tamtych rejonów to tak pieknie ją nazwałam :-) Najlepsze jest to jak komus mówię jaka to rasa i słyszy "chart chrobacki" to każdy robi duże oczy i o nic wiecej się nie pyta. Jest Klara "uchart" to Lenka jest "chart chrobacki" ;-)
Szkoda tego afgana, dowiedz się o nim coś więcej.

Link to comment
Share on other sites

ja Dosi nadałam rasę biało-czarna gończa rasy narolskiej i dotychczas spotkałam tylko jedną osobę, która błyskotliwe z żartem odpowiedziała mi: tak, znam taką rasę, mój to jest ogar wądrożowski:)

... a ta dzielnica krakowsko-kielecka to dokładnie jak jej nazwa brzmiała?

Link to comment
Share on other sites

ludzie bywają śmieszni. na ucharta też reagują często jakby znali taką rasę bo pewnie wydaje im się, że nie wypada nie wiedzieć i się dopytywać:)

przy oakzji mała prywata. klarucha ma nową stronę i serdecznie zaprasza. szczególnie zależy jej na zaglądaniu do potrzebujacych psiaków ale ma też album w nowej odsłonie z większymi zdjęciami tylko jeszcze nie jest kompletny. zapraszamy:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elisse']można coś więcej o tym mixie afgana? wiek,płeć,dlaczego został odebrany włascicielowi[/QUOTE]


tyle wiem, co napisałam:( w piśmie nie było nic oprócz tego, ze pies został zabrany (zapewne kłusownikowi), że jest prowadzona sprawa, gość nie miał pozwolenia i do czasu zakończenia rozprawy chcieli gdzieś umieścić psa - najlepiej za darmo oczywiście! w sumie za to powinien beknąć ten "właściciel" i to jego powinni obciążyć ewentualnymi kosztami np. hotelowania...

u nas niestety sporo jest tego typu psów:( pamiętam kiedyś było ich chyba z 5 zabranych w jednym czasie i też szukano miejsca...a może to straż łowiecka powinna się takimi sprawami zająć...nie wiem, ale wiem, ze do nas do schronu ten pies nie trafi...

Link to comment
Share on other sites

kłusownicy raczej nie trzymają afganów,najczęściej mixy whippet-grey,whippet - polak.....lub w typie greya lub polaka
już bym stawiała bardziej na to,że gościu nie miał pozwolenia na tego afgana lub ktoś doniósł,że pies zaniedabany
chyba,że z niego taki mix afgana jak Lenka była borzojką jak wieści o niej otrzymałyśmy ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elisse']kłusownicy raczej nie trzymają afganów,najczęściej mixy whippet-grey,whippet - polak.....lub w typie greya lub polaka
już bym stawiała bardziej na to,że gościu nie miał pozwolenia na tego afgana lub ktoś doniósł,że pies zaniedabany
chyba,że z niego taki mix afgana jak Lenka była borzojką jak wieści o niej otrzymałyśmy ;)[/QUOTE]


myślę, ze skoro wkroczyła prokuratura to to nie jest zwykły przypadek - z reguły, jeśli nie ma pozwolenia to dają jakiś okres czasu i wtedy po okazaniu go cofają nakaz - też mieliśmy taki przypadek, ze gościu handlował mixami na targu i go policja capnęła, ale psy były u niego (4 mixy) i potem załatwił sobie na jednego pozwolenie i miał jechać pokazać to w sądzie - jednego chciał zostawić, resztę chciał oddać do schronu,ale też nie mógł i nie wiem jak się ta sprawa skończyła.

Kiedyś jeździłam trochę z racji swojej pracy po woj - jakieś 15 lat temu i to, co widziałam jeśli chodzi o trzymanie psów w typie charta to normalnie mi się nóż w kieszeni otwierał:( łańcuchy i ziemianki to na porządku dziennym było...fakt, w większości były to psy krótkowłose...niemniej jednak dla kłusowników chyba nieistotne jaką ma sierść, byleby kłusował...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']tyle wiem, co napisałam:( w piśmie nie było nic oprócz tego, ze pies został zabrany (zapewne kłusownikowi), że jest prowadzona sprawa, gość nie miał pozwolenia i do czasu zakończenia rozprawy chcieli gdzieś umieścić psa - najlepiej za darmo oczywiście! [B]w sumie za to powinien beknąć ten "właściciel" i to jego powinni obciążyć ewentualnymi kosztami np. hotelowania...[/B]
u nas niestety sporo jest tego typu psów:( pamiętam kiedyś było ich chyba z 5 zabranych w jednym czasie i też szukano miejsca...a może to straż łowiecka powinna się takimi sprawami zająć...nie wiem, ale wiem, ze do nas do schronu ten pies nie trafi...[/QUOTE]
A może zgłosic taka propozycje Policji; może odpłatnie szybciej znalazłoby się miejsce dla tego psiaka w jakimś hoteliku?

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...