Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Posted (edited)

Do schroniska w Białej Podlaskiej trafiła kilka mies. temu z interwencji - ktoś zgłosił błąkającą się bezdomna sukę ze szczeniakami. Szczeniaki były już odchowane i szybko poszły do adopcji, została tylko suczka Malwinka, w kojcu dla szczeniaków, bardzo podobna do mamy. Matke przeniesiono do budy. Może kiedyś tez tak żyła, dopóki właściciel nie odkrył, że się "puściła" i pozbył się kłopotu? A może była trzymana w domu? Tego się już nie dowiemy.
Suczka jest czarna, o półdługiej sierści, mięciutkiej w dotyku. Ma wzrost i proporcje małego jamnika, a biała plama na bródce sprawia, że wygląda na starszą niż jest. Gdy się koło niej przechodzi, całą sobą woła o odrobinę zainteresowania i czułości.
Przytula się, odsłania brzuszek, domaga się pieszczot, a kiedy poświęciłam jej chwilę czasu - posiedziałam przy niej, wygłaskałam i wyczesałam - przywoływała mnie ni to popiskiwaniem, ni to poszczekiwaniem, żebym jeszcze nie odchodziła. Cavani, z którą razem byłyśmy w schornisku, stwierdziła, że mała jest "faj[B]niusia"[/B] - stąd pomysł na imię.
To maleństwo otoczone opieką i czułością mogłoby zostać miłym, bezproblemowym pieskiem pokojowym. Takich jak ona jest we wszystkich schroniskach dużo za dużo, ale może jej właśnie dopisze szczęście znalezienia własnego domku z kochającym człowiekiem? Tym bardziej, ze nie utraciła zaufania do gatunku ludzkiego, mimo że przedstawiciel tego gatunku już raz to zaufanie zawiódł. Mała Niusia zasługuje na miejsce w czyimś sercu - pomóżmy jej!
Kontakt: 506 166 714 (Ania)
awaryjnie 606 833 506 (Krystyna)

Edited by arabiansaneta
zmiana tytułu
  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Posted

[url]http://www.dogomania.pl/threads/173527-schronisko-Bia%C5%82a-Podlaska-w%C4%85tek-informacyjno-pogaduszkowy-)-zapraszamy!/page153[/url]
Tu są już zdjęcia, niedługo pewnie pojawią się i tutaj. Ona nie przeżyła jakiejś spektakularnej tragedii, jest tylko jednym z wielu porzuconych psów, ale zasługuje na zainteresowanie i serce, bo pełno jest w niej nieodwzajemnionej miłości do człowieka.

Posted

Witaj,śliczna Niusiu!:) Arabiansaneto-:Rose::iloveyou: -za wątek dla suczyny!

Jest świetna,więc domki powinny już zacząć ustawiać się po nią w kolejce! ;) I oby ten NAJLEPSZY szybciutko się ujawnił!!:p

Posted

Bo jest słodziakiem i jest maleńka. Waży może z 5 kg. Jest bardzo spragniona kontaktu z człowiekiem.
Przeniosę jej zdjęcia z wątku schroniskowego:

[IMG]http://img651.imageshack.us/img651/4131/schroniskowbiaejpodl622.jpg[/IMG]

[IMG]http://img502.imageshack.us/img502/7745/schroniskowbiaejpodl623.jpg[/IMG]

[IMG]http://img717.imageshack.us/img717/6421/schroniskowbiaejpodl621.jpg[/IMG]

Niusia trafiła do schroniska latem tego roku z czwórką szczeniaczków. Większość jej dzieci została adoptowana. Sunieczka trafiła uwiązana do budy, bo niestety mimo maleńkiej postury pokonuje nawet najwyższe kojce. Uciekała z nich i chodziła za pracownikami. jak udało jej się wejść do budynku, to natychmiast lokalizowała kanapę lub cieplutkie posłanko i zasypiała. To typowy kanapowiec.
Jest przywiązana do budy kabelkiem, ponieważ jest tak maleńka, że ze schroniskowym łańcuchem na szyi nie byłaby się w stanie poruszać.

Posted

Maleństwo jest bardzo ruchliwe i ciężko jej zrobić zdjęcia - z dzisiejszych większość się rozmazała.

[IMG]http://img705.imageshack.us/img705/5204/schroniskowbiaejpodl649.jpg[/IMG]

[IMG]http://img851.imageshack.us/img851/4629/schroniskowbiaejpodl650.jpg[/IMG]

[IMG]http://img13.imageshack.us/img13/4476/schroniskowbiaejpodl651.jpg[/IMG]

[IMG]http://img835.imageshack.us/img835/3122/schroniskowbiaejpodl653.jpg[/IMG]

Następnym razem postaramy się zabrać ją na spacerek i zrobić kruszynce zdjęcia w plenerze.

W schronisku jest jeszcze cały czas córeczka Niusi - 4-miesięczna Malwinka. Popatrzcie jaka cudna i podobna do mamusi. I ciągle bezdomna. :-(

[IMG]http://img208.imageshack.us/img208/6439/schroniskowbiaejpodl639.jpg[/IMG]

Posted

Ja też myślałam, że już wszystkie zostały adoptowane. Okazało się, że jedna dziewczynka została i została zabrana od mamy do szczeniakowego kojca, a Niusia trafiła na plac z budami.
Możesz edytować pierwszy post i zmienić informację.

Jeszcze kilka zdjąć Malwinki jest na szczeniaczkowym wątku naszego schroniska. [url]http://www.dogomania.pl/threads/192337-Bia%C5%82a-Podlaska.Schroniskowe-szczeniaki-chc%C4%85-do-domu!-Reaktywacja-w%C4%85tku!/page8[/url]

Posted

[quote name='arabiansaneta']A może one powinny być razem?[/QUOTE]
Mamusi nie można dać do kojca, bo pokonuje go jak kot - jest malutka, ale bardzo sprytna i zwinna. A takiego szczeniaka jak jej córcia nie przywiążesz przecież do budy. Niestety muszą być oddzielnie.

Jedno jest pewne - Niusia nie może trafić do pilnowania posesji, bo będzie uciekała. Ona bardzo potrzebuje człowieka i jak jakiegoś zobaczy za ogrodzeniem to za nim pobiegnie. Trzeba jej znaleźć dom i kanapę z człowiekiem, który będzie z nią chodził na spacerki.
A poza tym ona wcale nie szczeka. Tylko popiskuje cichutko, żeby do niej podejść. Jej córcia też jest cichutka.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...